Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tavuk Göğsü İçin Tecrübeleriniz

Poseidon Mehmet

Aktif Üye
Adı
Mehmet Can
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tavuğu sadece tuzlarsanız ve fazla kurutursanız lif lif olur ve iğnede durmaz, tecrübeliler şeker de ekler ve çok kurutmaz . Jelibon kıvamında olması gerek. Suyunu da çok kaybetmezse deneyimlerime göre daha verimli oluyor. Jelibon kıvamında olacak ve lif lif dağılmayacak. Rasgele.

Poseidon Mehmet

Aktif Üye
Adı
Mehmet Can
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Akyarlarda iş yapıyor ama bu aralar yemlide birşey yoktu ben mamun bile denedim ama haramiden başka birşey yoktu .

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tavuğu sadece tuzlarsanız ve fazla kurutursanız lif lif olur ve iğnede durmaz, tecrübeliler şeker de ekler ve çok kurutmaz . Jelibon kıvamında olması gerek. Suyunu da çok kaybetmezse deneyimlerime göre daha verimli oluyor. Jelibon kıvamında olacak ve lif lif dağılmayacak. Rasgele.
en iyisi taze kullanmak arkadaşım benim testler oyle söylüyor :)

CanBaykan

Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kalin tuzla bir gece beklet, suyunu salacak,O tavuklari vanilya esansi ( markette poseti 1 lira) ile tadlandir ve son olarak vanilyalarken manifatura dukkanlarinda satilan ince sim ( parlak kutusu 5 lira ) ile iyice karistir, bir kac saat daha boyle beklesin , ince pul simler tavuga yapisacak.
Kup kesme, ince uzun (1,5 cm kuyruk alti) kes.
Tavuk gogsunun tel,tel oldugunu goreceksin, O telleri takibederek kes, aksi yonde kesme tavuk kancada durmaz.
Sonucu buraya yazarsan cok sevinirim.

Son düzenleme: