Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tavuk Göğsü İçin Tecrübeleriniz

Zafer61

Aktif Üye
Adı
Pendik
Kan Grubu
B Rh Negatif
Valla ben acemiyim. Pendik e 2 aralıkta gittim olta makinesini bozdum.
25 aralıkta okuma ceymar 55 aldım gittim.
3 ocakta gittim. Hepsinde de istavriti yem yapıp 3lü hazır mantarlı takımla attım. Ömrü hayatımda 3 kez gittim balığa heves ettim anlayan arkadaşımda yok. İlk gittiğimde oradaki abilerimiz çok yardımcı oldular. sağolsunlar hatta bu forumu ve facebooktanda 'istanbulda balık durumu ' grubuna katılmamı tavsiye etti. Acemiyim araştırıyorum kendi çapımda.

pazartesi günleri 17:00-21:00 arası gittim. Dediğim gibi acemiyim ben izlemeye gelirim

Aracın varsa Boğaz bölgesini tavsiye ederim Kuleli veya Çubuklu iskelesi önünü..

murat karahan

Daimi Üye
Adı
Murat Karahan
tavuk göğsünü şiş yapıyorum. Balık için tavuk kanat kullanıyorum, daha verimli oluyor.

Hunterfishing1903

Aktif Üye
Adı
mutlu
Ben tavuk göğsü yerine ciğerini öneririm eğer ciğer düşüyor dersen tavuk yüreği tak kan kokusu olduğu için balığın daha çok ilgisini çekiyor ve yeme saldırıyor.Eğer ciğer daha iyi dersen çeltikli iğneler var,papağan burunlu iğneler var ,kurutabilirsin,sadece kenarlarını takabilirsin(daha sert oluyor) veya ben bunlarla uğraşamam diyorsan hindi ciğerinin daha dayanıklı olduğunu duymuştum.Benden bu kadar hadi rasgele...

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben tavuk göğsü yerine ciğerini öneririm eğer ciğer düşüyor dersen tavuk yüreği tak kan kokusu olduğu için balığın daha çok ilgisini çekiyor ve yeme saldırıyor.Eğer ciğer daha iyi dersen çeltikli iğneler var,papağan burunlu iğneler var ,kurutabilirsin,sadece kenarlarını takabilirsin(daha sert oluyor) veya ben bunlarla uğraşamam diyorsan hindi ciğerinin daha dayanıklı olduğunu duymuştum.Benden bu kadar hadi rasgele...
Tatli suda cok is yapiyor.

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tavuk gogsuyle marmarada cok seyrek mirmir, gelincik ve cupra aliniyor.

Arcan

Aktif Üye
Adı
Arcan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İlla tavuk göğsü diyorsanız göğüs kısmını istediğiniz ebatta küp küp veya jülyen doğrayın. Sonra tuz ve toz şeker ile marine edip önce güneşte bırakın sonrada buzdolabında bekletin. Tuz suyunu alıp sertleştirir, güneş kokusunu artırır şeker ise kıvamını çok güzel yapıyor. Hem kancadan kokay çıkmıyor hemde daha avcı oluyor.

Lovless

Aktif Üye
Adı
GökaLp
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tavuk göğüsünü küp küp kesin, süzgeçle şekerleyin ve 12 saat buzdolabının sebze bölümünde dinlendirin sonra tekrar kaya tuzu basıp 12 saat daha gazete kağıdına sarıp koyun. sonrasında harika kıvamda bir yem olacak. Doğru yer ve zamanda mutlaka iş yapacaktır.