Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

TEKİRDAĞ, Marmara Ereğlisi, YeniÇiftlik, Sultanköy, Silivri Balık Durumu

SerhanOzdemir

Yeni Üye
Adı
Serhan Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dün akşam Tekirdağ sahilde arkadaşla beraber oltamızı attık, arka arkaya izmarit geliyor ara ara istavrit, yan taraflarda iskorpit, mırmır falan da tutan oldu. Sonra arkadaşın oltaya bir balık vurdu çekti, sudan tam çıkarırken heh dedik nispeten iri bir ispari salarız falan... Karanlıkta farketmemişiz yukarı çekince küçük bir mercan olduğunu anladık.
Açıkçası çok şaşırdım Marmara'da açıkta illa yakalayan olmuştur ama ne kendimde ne etrafımda rastlamamıştım. Geri salmaya çalıştık ama iğneyi öyle bir yutmuştu ki biz uğraşırken hareketsiz kaldı bile.
Biraz sevinç biraz burukluk oldu. Umarım daha çok üreme fırsatı bulurlar denizlerimizde.

A

aykant

Misafir
Spine başlayalı 1 ay oldu dostlar.. Selamın aleyküm.
1 tane kofanayı alamadım, belime kadar sudaydım ve arkam kayalıktı balık vurduğunda hem kontrollu bir şekilde arkama bakıp karaya ilerlemem gerekiyordu, birde karada kum yoktu kayalığa tırmanmam gerekiyordu tabi sisteme acemiyim hepsini bir arada yapamadım boşluk verdiğim için rapalamı aldı gitti.. ama onun zıplaya zıplaya geldiği görme zevki bile 1 ay boyunca sabah 7 akşam 5 te suya götürmeye yetti.

Ve sonunda dün akşam alttaki arkadaşı kıyılayabildim. (Mera Sultanköy , Rapala Seavge gear panic popper 105 Limon ) 1.5kg üstü

IMG-20201027-WA0005.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:

SerhanOzdemir

Yeni Üye
Adı
Serhan Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
1 tane kofanayı alamadım, belime kadar sudaydım ve arkam kayalıktı balık vurduğunda hem kontrollu bir şekilde arkama bakıp karaya ilerlemem gerekiyordu, birde karada kum yoktu kayalığa tırmanmam gerekiyordu tabi sisteme acemiyim hepsini bir arada yapamadım boşluk verdiğim için rapalamı aldı gitti.. ama onun zıplaya zıplaya geldiği görme zevki bile 1 ay boyunca sabah 7 akşam 5 te suya götürmeye yetti.

Ve sonunda dün akşam alttaki arkadaşı kıyılayabildim. (Mera Sultanköy , Rapala Seavge gear panic popper 105 Limon ) 1.5kg üstü

Ekli dosyayı görüntüle 110873
Tebrikler, azmin zaferi diyelim. 👏

murattp

Daimi Üye
Adı
Murat Topgül

Ekli dosyayı görüntüle 110873
Çok keyifli bir av olmuş tebrikler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SerhanOzdemir

Yeni Üye
Adı
Serhan Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Uzun zamandır iş yoğunluğu, sokağa çıkma yasağı derken zamanı uyduramıyordum. Dün 1 saat bulabildim toplanıp kıyıya gittim. Klasik dip oltası atabildim hem zaman hem yem yokluğundan. Görünen o ki mezgit yapmaya başlamış, güzel boy mezgitler alındı. Az süre de olsa balığa gitmek özleniyor.

TrAcHuRuS

Daimi Üye
Adı
Cumhur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arkadaşlar Şarköyde bu mevsimde ne avlayabilirim? Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşların cevaplarına tesekkur ederim.

kralemre59

Yeni Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dün akşam Tekirdağ sahilde arkadaşla beraber oltamızı attık, arka arkaya izmarit geliyor ara ara istavrit, yan taraflarda iskorpit, mırmır falan da tutan oldu. Sonra arkadaşın oltaya bir balık vurdu çekti, sudan tam çıkarırken heh dedik nispeten iri bir ispari salarız falan... Karanlıkta farketmemişiz yukarı çekince küçük bir mercan olduğunu anladık.
Açıkçası çok şaşırdım Marmara'da açıkta illa yakalayan olmuştur ama ne kendimde ne etrafımda rastlamamıştım. Geri salmaya çalıştık ama iğneyi öyle bir yutmuştu ki biz uğraşırken hareketsiz kaldı bile.
Biraz sevinç biraz burukluk oldu. Umarım daha çok üreme fırsatı bulurlar denizlerimizde.
Hocam merhaba bende Tekirdağ da ikamet etmekteyim. Bu mevsimde Tekirdağdan istavrit, mırmır nereden avlanabiliriz. Daha acemiyim lrf yapmaktayım. Yardımcı olursanız sevinirim.

SerhanOzdemir

Yeni Üye
Adı
Serhan Özdemir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam merhaba bende Tekirdağ da ikamet etmekteyim. Bu mevsimde Tekirdağdan istavrit, mırmır nereden avlanabiliriz. Daha acemiyim lrf yapmaktayım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba. Ben de bu konuda açıkçası net bilgiler verecek düzeyde olduğumu sanmıyorum ama son dönemde yaşadıklarıma göre aktarayım.
Mırmır için genelde İstanbul yolu üzerindeki eski Salat fabrikasının olduğu kumsalda denenebilir. Aynı şekilde Barbaros-Kumbağ. Eğer merkezdeyseniz yakın olduğu için Rumeli İskelesi'nden denenebilir fakat son durumu bilmiyorum 1-2 ay öncesine kadar mırmır çıkıyordu. Son gittiğim kısıtlı zamanlarda ya mezgit ya izmarit yapıyor. Yaprak kurşun ve lrf ile avlananlar istavrit alıyordu. Çoğu da lüfere taze yem olarak kullanmak için. Tabi kısmet işi rastgele.