Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TEKİRDAĞ, Marmara Ereğlisi, YeniÇiftlik, Sultanköy, Silivri Balık Durumu

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. 52Eagle

52Eagle Üye

Bravo süper balıklar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. forzaemre

forzaemre Üye

Ereğliye doğru yola çıkıyorum.Akşam gelince rapor'u yazacağım.

katilhamsi, Mektupla ve cemiltonguç bunu beğendi.
  4. 52Eagle

52Eagle Üye

Sabırsızlıkla bekliyoruz :)

forzaemre bunu beğendi.
  5. forzaemre

forzaemre Üye

3 yemli olta 1 atçek ile geçen 4 saatlik avın ardından 3 Eşkina 1 Mırmır 2 Gelincik ile avı kapattık.Balıkçı gemileri sahile çok yakın ağ attıklarını gözlemledim.Yem olarak boru kurdu kullandık.At-Çek de yine iş yoktu takip dahi alamadım.

katilhamsi, Mektupla ve 52Eagle bunu beğendi.
  6. 52Eagle

52Eagle Üye

Atçek verimsiz bizim meralar da genelde. Anca patlak hava da bazı meralar da levrek şansı var. Birde bu sıralar yemli ile lüfer denenebilir kısmet olursa yerli balık denk gelebilir. Eşkina, mırmır genel de tek tükte olsa eksik olmuyor.

7. forzaemre

forzaemre Üye

Bende aynı kanıdayım.Meraların ve balık popülasyonunun lrf'ye daha uygun olduğunu düşünüyorum.Fazla mera gezme şansım olmadı bilinen yerlere genelde gidiyoruz.Şerefli - Ereğli - Nato Limanı gibi 3 yere kilitlendik kaldık belki farklı meralarda levrek avcılığı daha uygun olabilir.O meralarıda maalesef kimse paylaşmıyor.

Mektupla bunu beğendi.
  8. 52Eagle

52Eagle Üye

Meraları paylaşsan bir dert, paylaşmasan bir dert.
    Şu bir gerçek ki nasibin de ne varsa herkes onu yer. Sıkıntı merayı söyleyince orada ki balığı kurutacakları değil de, meraya giden bazı arkadaşların gidip 5 - 10 olta döşeyerek merayı parsellemesi.
    Aslına bakarsan normalde merayı söyleyeceksin ki sohbet edebileceğin, tanışabileceğin düzgün insanlar olsun yanında. Balık tutmak aslında biraz da paylaşmak, sohbet emek değil mi?
    Şerefli ve Ereğli de avlanmadım açıkçası ama nato limanına inat edip ha şimdi olacak ha bugün olacak diye gittim (Konum olarak aslında süper) ama hiç birinde olmadı :)
    Sonuç olarak bizim buralar da kıyıdan bol bol gideceksin ki balık denk gelsin çünkü balık çok az. Denk gelebilecek balıkların neredeyse tamamı içinde bana sorarsan bölge hiç fark etmez buralar da kıyılar hep aynı.
    Tekne şart artık bizim buralar için, teknen var ise en kötü ve en kötü 1 kilo istavritini tutarsın, nefsini körler eve dönersin :)

katilhamsi, coner ve olcaysan bunu beğendi.
  9. forzaemre

forzaemre Üye

Nato Limanı istavrit ve mırmır için gittiğim bir nokta.Ereğli de eşkina yatakları var.Şerefli'de kumluk alan olduğu için mırmır veriyor , at çek ile de levrek deneyenler de oluyor.Altınova, Barbaros taraflarını de denemek gerek ama tabi bunlar hep masraf :( ve zaman kaybı olabilir. Onun için bu bölgede avlakları olan arkadasların güvendiği kişilere mesaj yoluyla da olsa avlaklarını paylaşması gerektiği kanaatindeyim.3 ay önce bu forumdan Eşkina avlağını soran arkadaslar olmustu hiç tereddüt etmeden tuttuğumu noktayı kendilerine mesaj yoluyla iletmiştim.Benzer hareketi de daha deneyimli arkadaşlarımızdan bekliyorum...

katilhamsi ve Mektupla bunu beğendi.
  10. rapala59

rapala59 Yeni Üye

forzaemre.. eğer levrek avı istiyorsanız sultanköy kayalıklarını denemenizde çok ama çok fayda var özellikle akşam suyunu denemenizi tercih ediyorum.. Malesef Tekirdağ'da çok fazla yer kalmadı arıtma tesisi uğruna çok balık bitti diyebilirim.. Marmara Ereğlisi Derenin birleştiği yer olabilr, Nato limanı Mırmır İstavrit Ve Sarıkanat zamanı Hansen Pilgram Kaşık ile çok iyi olmasada yine de verimli oluyor.. Şerefli de ki kumluk bölgede Mırmır Ve Zamanı olduğunda kalkan yapıyor.. Trakpet Benzinliğinin yanındaki Patika yoldan kumsala inince gelincik mırmır ispari yapıyor.. Beyazköy İskeleye geldiğinizde havanın ve denizin durumuna göre levrek, mırmır yapıyor.. Tekirdağ Marina ya geldiğinizde uzun fener den açığa doğru avlandığımızda mırmır, ispari, tek tük istavrit, Lapin, yapıyor.. Eski Kapanan Şaraphane İskelesi tekrardan halk'a açıldı orası da mırmır ispari, zargana, yapıyor.. Daha ileriye giderseniz uçmakdere köyünü geçtikten sonra soldaki lokantayı geçer geçmez hemen solunuzdaki kumsaldın önünden attığınızda ortalama 600-700 gr. lık mırmır eşikna levrek yapıyor.. yem olarak biz tekirdağ da boru kurdu veya canlı teke kullanıyoruz.. Tüm bildiğim ve gittiğim meraları tek tek yazdım umarım faydası olur.. Oltası suda olan herkese rastgele..
    Balıkçının Tek Dostu Balıkçıdır :)

11. forzaemre

forzaemre Üye

Açıkyürekliliğiniz için teşekkürler.Umarım devamı gelir...

katilhamsi bunu beğendi.