Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekne için makina

Kontel

Yeni Üye
Adı
Harun Timur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar;yeni üye oldum ve ayağımın tozuyla sizlerden tavsiye rica edicem.
Ryobi zeus HPX 8000 tekneden av için uygunmudur? Genelde 70 metreden avlanıyorum,o derinlikte beni yormayacak bir makinamıdır? Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tuzlu suda hele hele Tekneden kullanacaksanız ana şaft-grafit gövde ve aluminyum kafa hariç 2. sezona sağlam birşey kalmaz. 70 metreye indiğinize göre 200 grama kadar ağırlıklı takım kullanıyorsunuz hedef balığınız Mercan-Snagrit-Trançaysa zaten tork olarak HPX yetersiz kalır.
Bütçenize uygun daha torklu ve tuzlu suya dayanıklı modeller: 400-450 tl seviyesinde Mitchell Avocat Salt FD serisi 7000i tork için veya yüksek sarım hızı için 6000 i tercih edin. Bütçenizi 600Tl seviyesine çekebilirseniz torktan ödün veririm ama sarım hızı önemli derseniz (kofana-palamut) Abu Garcia Orra 2 Inshore 60 modeli 90 cm sarımla en iyi alternatif. Ama bu fiyat bandında ne alırsanız alın üst sınıf bir Jig makina performansı veya dayanıklılığı beklemeyin.

Kontel

Yeni Üye
Adı
Harun Timur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tuzlu suda hele hele Tekneden kullanacaksanız ana şaft-grafit gövde ve aluminyum kafa hariç 2. sezona sağlam birşey kalmaz. 70 metreye indiğinize göre 200 grama kadar ağırlıklı takım kullanıyorsunuz hedef balığınız Mercan-Snagrit-Trançaysa zaten tork olarak HPX yetersiz kalır.
Bütçenize uygun daha torklu ve tuzlu suya dayanıklı modeller: 400-450 tl seviyesinde Mitchell Avocat Salt FD serisi 7000i tork için veya yüksek sarım hızı için 6000 i tercih edin. Bütçenizi 600Tl seviyesine çekebilirseniz torktan ödün veririm ama sarım hızı önemli derseniz (kofana-palamut) Abu Garcia Orra 2 Inshore 60 modeli 90 cm sarımla en iyi alternatif. Ama bu fiyat bandında ne alırsanız alın üst sınıf bir Jig makina performansı veya dayanıklılığı beklemeyin.

Kontel

Yeni Üye
Adı
Harun Timur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Öncelikle benim yazmam gereken şeyleri bire bire tahmin edip yazdığınız için çok teşekkür ederim. Ben yurt dışınca yaşıyorum,Avrupa’daki ürünler hakkında bilgim olmadığı için buradan farklı marka ürün almıyorum.buradan alabiceğim bir marka öneriniz olursada değerlendire bilirim.bütçe olarak 1500 tl kadar bu makine için ayırdım.kullanışlı hafif ve beni yormayan bir makina olması çok önemli.teşekkür ederim

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Harun bey izninizle bir kaç sorum olacak. DM den iletişime geçerseniz yardımcı olmaya çalışırım.