Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekne için set kurdum uygunmudur?

Okey

Yeni Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
İyi günler. İzmir civarında yaşıyorum ve balıkçılık konusunda çok tecrübesizim. İşin kötüsü danışabileceğim kimseler de yok. O yüzden sizi rahatsız ediyorum lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar tekne avına çağırdılar. Malum balık tutamıyorsun tekneden bir şeyler yakala diye. İzmir Ildır civarı olacak. Sanırım hedef balık çupra,Karagöz ,mercan olacak. Buradaki yorumları okuyup
Okuma ceymar 55
Lineaffe Mustang 150 cm kamış düşündüm
Alivio 210 cm tekne için uzun olabiliyormuş
Remixon Sniper 200 gr hala olabilir
Ya da sizin öneriniz her zaman önemlidir benim için. Malum tecrübe.
Ayrıca misina metre, kalınlık hatta marka olarak önerebilirmisiniz. Yılan dili atmayı düşünüyorum.izmir civarında atan varsa kurşun ve takım önerilerine açığım. Okuduğunuz için teşekkürler.

soulflyy

Üye
Adı
Ozan Özdemir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Teknede kısa kamış kullanması tavsiye edilir, farklı boylarda bir sürü kamış denedim benim görüşürüm tekne için kamış 1.80 den aşağı olmayacak 2.10 da geçmeyecek, ne kadar kısa kamış okadar makineye binen yük, kamış uzadıkça bana göre daha stabil yük ve daha az yorucu bir av oluyor, belirttiğin balık türlerinde kamış biraz hassas olmalı odun gibi kamış ile o tür balıkları hissetmen zorlaşır, 1.80 boylarında hibrit uçlu veya atar aralığı çok yüksek olmayan ince hassas bir kamış işinizi görür, misina olarak 0.18-0.20 kalınlığında bir ip misina, kurşun olarak yanınızda derinliğe göre 40-150 gram farklı ağırlıklarda kurşun bulundurun derim, aklıma gelenler bunlar.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Okey

Yeni Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Teşekkürler o zaman kamış tercihimi gözden geçirmem gerek.

soulflyy

Üye
Adı
Ozan Özdemir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Teşekkürler o zaman kamış tercihimi gözden geçirmem gerek.
Konuda yazdığınız alivio nun alivio boat Quiever 180 cm 50-150 Gr olanı var kullanmadım ama işinizi görür sanırım, remixion sniper 1.80 olanı var oda işinizi görebilir, iç içe geçmeli kamış almayın, 2 parçalı olsun, tek parça olsa daha iyi tabi ama muahafazasi zor, 2 parçalı ideal, Kemeraltı tarafında balık malzemesi satan yerleri gezin nette yazdıkları fiyatın daha altında satış yapıyorlar. Hazır yılan dili vs de bulur fikir alırsınız satıcılardan

mehmett23

Yeni Üye
Adı
MEHMET TİMUR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben de 150 cm kamış tavsiye etmiyorum 180-210 en ideal ve rahatı.

Okey

Yeni Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Okuma ceymar 55 lik makina ve Alivio boat quiver 180 cm aldım. Sufix elite 0,28 misinayı dolgu için kullanacağım. 0,16 veya 0,18 4 katlı bir ip misina 150 m takmayı düşünüyorum. Sizce uygunmudur. İlgilenip yardım edenlere teşekkür ederim.

soulflyy

Üye
Adı
Ozan Özdemir
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Okuma ceymar 55 lik makina ve Alivio boat quiver 180 cm aldım. Sufix elite 0,28 misinayı dolgu için kullanacağım. 0,16 veya 0,18 4 katlı bir ip misina 150 m takmayı düşünüyorum. Sizce uygunmudur. İlgilenip yardım edenlere teşekkür ederim.
Sadece dolgu için kullanılacaksa uygun fiyatlı birşey alın sonuçta sadece kafayı dolduracaksınız, ip 8 daha kat iyidir tabi ama fiyatıda ona göredir tercih sizin, dolgu üzerine ip boyutunu kafaya birebir denk getirmek biraz zahmetli iş, herhangi bir dükkandan alırsanız misina ve ipi dolguyuda orada hallettirebilirsiniz.