Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekne Için Set Önerisi

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında ugursamsa tarafından paylaşıldı.

1. ugursamsa

ugursamsa Aktif Üye

Merhaba, daha önce bazı konulara kaynak olarak da yazdım makine konusunda ama henüz bir makine alamamıştım. Öncelikle imzamdaki Okuma Trio 55s - Shimano AX 4000FB makineler elimde mevcut ve gittiğim avlarda okumayı kullanıyorum. Bir tane de 1.35'lik tekne kamışım var (en ucuz olanlardan). Son avlarda onun yerine spin kamışı olan okuma v system kamışı kullanıyordum tekne önünden. Aslında vuruşu hissetmek için spin kamışını kullandım ama çok yorucu oluyor. Toparlamam gerekirse tekne için set oluşturmak istiyorum. Kamışın kalsın şu makineyi al ya da şu makinen kalsın şu kamışla kombin yap gibi önerilere açığım. 500TL'yi geçmeyecek şekilde set önerilerine de açığım.

Rastgele.

Not : Bir de makine olarak shimano catana 2500 var.

KingOfTheOttoman ve Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Daimi Üye

Decathlon da çıkrık makina mevcut. Tekne için uygun ve kullandığın makinalardan kat kat daha güçlüdür. Bir tanede 180 veya 210cm tekne kamışı alırsın. Ayirdigin bütçeye uygun güzel ve güçlü bir set almış olursun. Yeri geldiğinde elindeki diğer makina ve kamışları da kullanırsınız.

Mektupla, ugursamsa ve MyDarko bunu beğendi.
  4. MyDarko

MyDarko Üye

Mektupla bunu beğendi.
  5. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Daimi Üye

Sensor sırtı balıkçılığı çıkrık olta takımı 30 lbs daiwa. 290 TL. Ayrıca tek olarak caperlian çıkrık makina vardı sanırım stokta olmadığı için gözükmüyor. Geçen hafta mağazada görmüştüm.

Mektupla ve MyDarko bunu beğendi.
  6. lodoscubarbaros

lodoscubarbaros Aktif Üye

Çupra ve mercan için cinnetic tanera çok güzel. Tüy gibi hafif hassas özel hibrit uçlu. 80-100 gram kurşun için ideal. Ucu vuruşta eğilip kendi kendini toparlıyor. Benzer kamışlar daha ağır aksiyonlarda başka markalarda da var. Colmic trabucco gibi. Teneradan memnunum fakat tekneye pek gidemiyorum. Hafif bir kamış olmasına rağmen rapala jointed 13 cm ile sırtı bile yaptım kurşunsuz

ugursamsa bunu beğendi.
  7. ugursamsa

ugursamsa Aktif Üye

Abi çıkrık hiç kullanmadım hatta dokunmadım bile :) Avantaj dezavantajına bakayım. Benim merak ettiğim hassaslık konusu. Teknede bu seti kullanırsam hissetme olarak nasıl olur acaba?

Mektupla bunu beğendi.
  8. ugursamsa

ugursamsa Aktif Üye

Sırti Balıkçılık - REVEAL SIRTI MAKİNE - 20 LBS
    Sırti Balıkçılık - Olta Kamışı Makinesi 30lbs Reveal Power
    Sırti Balıkçılık - SENSOR SIRTI OLTA SET 30 LBS

Linklerini ekledim, Caperlian çıkrık makina da görünüyor.

9. ugursamsa

ugursamsa Aktif Üye

Çıkrık kafamı çok karıştırdı abi :) Makina konusunda yorumunuz var mı acaba? Cinnetic kamışı alsam Okuma Trio ile kullansam olur mu dersiniz?

Mektupla bunu beğendi.
  10. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Daimi Üye

Çıkrık makine Bizim kullandığımız makinelere kıyasla çok güçlüdür. Benim kullandığım abu Garcia çıkrık kalmamasını doğru ayarlayica 3-4 kiloluk balıkları kolu boşta çevirir gibi alıyor. Çekiş gücü olarak endişeniz olmasın. Hali hazırda fligen, biomaster 8000 pg ve buls eye kullanan biri olarak teknede kesinlikle çıkrık makine tavsiye edebilirim. Av türüne göre hızlı sarim, yavaş sarım istediğiniz türde çıkrık bulabilirsiniz. Benim yaşadığım her hangi bir dezavantaj olmadı.Teknede çıkrık makina ile çapari, yemli, slow jig gibi av türlerinde hiç bir sıkıntı yaşamadım

ugursamsa ve Mektupla bunu beğendi.
  11. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Daimi Üye

Tek sıkıntı kıyıdan kullanamazsınız. Birde tetikli kamış ile kullanmak daha rahat ve keyifli olur.

Mektupla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş