Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekne Ile Ilgili Kafamdaki Sorular

Mert858

Yeni Üye
Adı
Mert A.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba. Bodrum’da koylarda gezmek, arada balık tutmak amacıyla ADB ile kullanılabilecek, konsollu bir tekne arıyordum.

1. Nasıl bir tekne almalıyım? Motoryat gibi mi yoksa zodyak gibi mi? Ve önerebileceğiniz bir model varsa çok memnun olurum.

2. Kışın İstanbul’da olacağım için tekneyi ne yapmam gerekir. Bodrum’da römorkta üstüne branda çeksem evin önüne koysam olur mu?

3. Teknelerin bakımı var mıdır? Hangi türlerin bakımı daha kolaydır?

4. Römork için önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

5. Teknenin içinde olması gereken cihazlar (Balık bulucu, GPS vb.) nelerdir ve nereden alınabilir?

6. Kaç HP bir motor almalıyım? Hangi marka? Ve nereden?

7. 2. el tekne aldıktan sonra yapılması gereken işlemler nelerdir? Diyelim 2. El bir tekne aldım ve bağlanma yeri Çeşme. Benim bunu Bodrum’a aldırmam gerekiyor mu?

Cevaplarsanız gerçekten çok mutlu olurum. :)

Mektupla

Daimi Üye
Merhaba. Bodrum’da koylarda gezmek, arada balık tutmak amacıyla ADB ile kullanılabilecek, konsollu bir tekne arıyordum.

1. Nasıl bir tekne almalıyım? Motoryat gibi mi yoksa zodyak gibi mi? Ve önerebileceğiniz bir model varsa çok memnun olurum.

2. Kışın İstanbul’da olacağım için tekneyi ne yapmam gerekir. Bodrum’da römorkta üstüne branda çeksem evin önüne koysam olur mu?

3. Teknelerin bakımı var mıdır? Hangi türlerin bakımı daha kolaydır?

4. Römork için önerebileceğiniz bir yer var mıdır?

5. Teknenin içinde olması gereken cihazlar (Balık bulucu, GPS vb.) nelerdir ve nereden alınabilir?

6. Kaç HP bir motor almalıyım? Hangi marka? Ve nereden?

7. 2. el tekne aldıktan sonra yapılması gereken işlemler nelerdir? Diyelim 2. El bir tekne aldım ve bağlanma yeri Çeşme. Benim bunu Bodrum’a aldırmam gerekiyor mu?

Cevaplarsanız gerçekten çok mutlu olurum. :)
Arkadaş tekne almadan önce lütfen bana bizzat danışın

Kvncacr

Yeni Üye
Adı
Kıvanç Acarer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Öncelikle Merhaba Bütçeniz nedir onu öğrenebilirsem dahaiyi yardımcı olabilirim...