Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekne Ile Levrek Sırtısı Nasıl Olmalıdır?

ccingiler

Yeni Üye
Adı
cengiz cingiler
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Yıllar sonra Lüfer çıraklığına başlayıp Kalfalığa ulaştık Elhamdülillah.. Şahidim @Irfan İrfan Cimcik tir. Bu sene lüfer gemliğe kaçınca bizim merada Levrek tutmaya başladı lüferciler.. sonra bende denemeye başladım ama nafile. havaların müsaade ettiği 7 tam gün, sabah 7 de başlayan raglou, canlı zargana, canlı gelincik ile uzun olta sırtı avlarım da başka tekneler her geldiklerin de (3-5 tekne daha geliyor havalar soğudu diye) toplamda 2-3 parça kilo üzeri levrek alırken.. ben hiç alamadım.:(
Yaşadığım yer Kapanca Korsan Limanı .. 5-6 yıl önce Bizim orada bir etkinlik yapılmış ve @Hamdi ve İrfan ile orada yüzyüze tanışmıştık.
Mücadeleye devam.. Mücadeleden vazgeçen pes eder.. Kimse Kapancalı Cengiz pes etti diyemez... O levreği tutacağım Allah nasip ederse.
Elalem yılbaşı eğlencelerinde ben forumda youtube de Levrek sırtısı nedir? nasıl yapılır ? vs peşinde..
You tubede videoları seyrettim @Bahadır Sarıca... sağol varol..

Mutlu yıllarınız olsun; İğneniz keskin, şansınız bol olsun..

Son düzenleme:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Sizin mera neresi @ccingiler ?
O balık alanlar silikon mu yoksa canlı yem mi kullanıyorlardı?
Canlı yem ise teke mi yoksa başka bir tür mü kullanıyorlardı?
Kürek çekerek mi yoksa motorla mı avlanıyorlardı?

ccingiler

Yeni Üye
Adı
cengiz cingiler
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
@agartan mera Mudanya trilye yakınlarında.. Silikon raglou, canlı gelincik, canlı zargana kullanıyor ustalarımız. motorlu tekneler ile av yapılıyor.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
@agartan mera Mudanya trilye yakınlarında.. Silikon raglou, canlı gelincik, canlı zargana kullanıyor ustalarımız. motorlu tekneler ile av yapılıyor.
O gün balığın ne istediğini bilmek önemli.
Sırtı çekme sürati önemli, kullandığın kurşunun ağırlığı, misinanın kalınlığı önemli.
Bazen levrekler bir yerde toplanır/yaşar. Balık hep belli bir noktadan mı alınıyor yoksa rastgele yerlerden mi?
Yemin iğneye takılışı yem balığının hareketlerini etkiler. Dudaktan ya da sırttan takmak bile avın seyrini değiştirir.
Kısaca denemeye devam etmek, av esnasında strese girmeden etrafı da incelemek, diğer balıkçıları gözlemlemek önünde sonunda başarıyı getirecektir.
Rast gelsin

ccingiler

Yeni Üye
Adı
cengiz cingiler
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
O gün balığın ne istediğini bilmek önemli.
Sırtı çekme sürati önemli, kullandığın kurşunun ağırlığı, misinanın kalınlığı önemli.
Bazen levrekler bir yerde toplanır/yaşar. Balık hep belli bir noktadan mı alınıyor yoksa rastgele yerlerden mi?
Yemin iğneye takılışı yem balığının hareketlerini etkiler. Dudaktan ya da sırttan takmak bile avın seyrini değiştirir.
Kısaca denemeye devam etmek, av esnasında strese girmeden etrafı da incelemek, diğer balıkçıları gözlemlemek önünde sonunda başarıyı getirecektir.
Rast gelsin
Bende bunu yapıyorum .. Ayrıca internet üzerinden araştırmalarıma devam ediyorum..Cumartesi hava müsait gözüküyor.. 8. gün, 8. ders ,8. deneme olacak.. Teşekkürler.

süheyl

Daimi Üye
Adı
süheyl
Kan Grubu
B Rh Pozitif
tekne arkası 0,30 misina, 12 cm beyaz silikon, tekne rölanti, 4 zamanlı olması lazım, az ses çıkarır. O kadar yavaş gideceksin ki bölgede levrek varsa almaman mümkün değil. Derinlik en fazla 4 metre olacak, ne kadar kıyılarsan 1,5 metreye daha idealdir....

12 cm beyaz olacak

Ekran Alıntısı.PNG

ccingiler

Yeni Üye
Adı
cengiz cingiler
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
@süheyl bey tavsiyeleriniz için teşekkürler.. bizim ustalar genelde simli silikon 10,5-12-14 cm kullanıyor.. Motorum 4 zamanlı 6 hp mercury. Lüferde olduğu gibi rölantide gezmekteyim..Ama derinlik mevzuu biraz farklı; 7 gün çıktım derslere denemelere 3 gün boş geçti ama diğer 4 günde bizim ustalar genelde 12- 17 mt derinliklerde aldı levrekleri.

ccingiler

Yeni Üye
Adı
cengiz cingiler
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
@süheyl bey atlamışım.. ana beden 0,50 fc kaplamalı.. ön beden 0,30 fc kaplamalı 3-4 kulaç arada tek fırdöndü var..

süheyl

Daimi Üye
Adı
süheyl
Kan Grubu
B Rh Pozitif
@süheyl bey atlamışım.. ana beden 0,50 fc kaplamalı.. ön beden 0,30 fc kaplamalı 3-4 kulaç arada tek fırdöndü var..
aynen doğru tekne arkası 30 metre mesafe vermeniz lazım
sizinkiler 14-17 metrede alıyor ola bilirler ama siz gene 1,5 4 metre derinlikleri deneyin derim....rasgele