Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tekne Konusunda Yardım Ve Eski Teknem Hakkında...

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında fatih1975 tarafından paylaşıldı.

1. fatih1975

fatih1975 Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba,
    Bundan 4 sene evvel Marin Boat marka 4.95 Salsa model bir tekne aldım.Üzerinde Mercury 25HP motoru ile birlikte sıfır olarak teslim aldım.Tekneyi Milas /Ören bölgesinde kışları karada tutarak ,yazları sadece bir ay balık avı amaçlı(hobi) kullanmaktayken maalesef hırsızlar deniz motorunu çalmak amaçlı teknenin arka motor kısmına zarar vermek suretiyle açığa bıraktılar ve tekneyi 2 gün sonra kıyıda bulduk neyseki çok hasar yoktu.
    Şimdi yeni bir tekne almak düşüncesindeyim ancak çok kararsız kaldım.Geçmiş tecrübelerimden Salsa'dan çok memnun kalmadığımı söyleyebilirim.Özellikle işçilik kalitesi v.s beni tatmin etmedi ve zaman içerisinde teknenin elektrik aksamında çok fazla problemler yaşadığımı,özellikle boru ,vida ,civata aksamlarında gevşemelere bağlı ,paslanma akıntısı v.s yaşadığımı belirtmek isterim.Ayrıca teknedeki kullanımı hiç ergonomik olmayan anlamsız dolaplar hiç işime yaramadı.
    Şuanki düşüncem Ocqueteau ,Texas Darecco,Parker v.b yabancı üretim bir tekne almak.Ancak maalumunuz yerli bir tekne ile yabancı muadilleri arasında ciddi fiyat farkı var.
    Benim sormak istediğim soru;Eğer tercihimi yabanci bir tekneden yana kullanırsam aradaki kalite ,fiyat,performans etkileri nasıl olur?Ve/Veya Yerli üretim beni üzmeyecek ve bu yabancı markalarla kıyaslanabilecek marka modeller varmıdır?Nelerdir?
    Yeni alacağım tekneyi boy olarak büyütmek istemiyorum ,ancak bir kamara veya extra ergonomik kullanımlı aksesuarlar işime yarayacaktır.
    Yorumlarınızı rica ediyorum.Saygılarımla.

Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BAŞARAN

BAŞARAN Üye

Selamlar Fatih Hocam,

Öncelikle yaşamış olduğunuz olaydan dolayı geçmiş olsun.
    Kıyasladığınız modeller ile Marin Boat arasında uçurum demeyelim, gece gündüz kadar fark var. Tek ortak özellikleri sanırım su üstünde gitmeleridir. Belirttiğiniz tekneler fisher sınıfının üst segmentine yakın ürünler. Fiyatları konusunda pek bilgim olmamasına rağmen, daha uygun maliyetli olduğunu düşündüğüm ve sizi bir önceki deneyimlerinize göre üzmeyecek Anıl Marin, İsatek, Enma Marin veya Yerliyurt tarzı tekneleri de öneririm. Dolap, konsol gibi aksesuarları imalat sırasında isteğinize göre planlayarak yaptırabilirsiniz.
    İyi forumlar dilerim.

havatemiz, Mektupla ve fatih1975 bunu beğendi.
  4. fatih1975

fatih1975 Yeni Üye

Başaran Ağabey merhaba,
    Yardım ve yorumunuz için çok teşekkür ederim.
    Saygılarımla.

Mektupla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş