Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekneniz ve Memnuniyetiniz

Murat's

Üye
Adı
MURAT
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Evet büyük teknenin artıları olduğu gibi eksileri de oluyor. Tek kişi kullanımda oldukça hantal , ama kalabalık gezilerde de bir o kadar rahat oluyor. Yapısı gereği hıza uygun olmadığı için 150 bg motorda olsa hızı pek farketmez , sadece yakıtı artar .burda devreye tekneyi daha çok ne amaçlı kullandiginiza bağlı bir seçim yapmak lazım .artıları eksileri değerlendirip bir karar vermek lazım. Eğer yoğun olarak balık için ve tek kişi kullanıyorsanız , manevra , yanaşma,pratiklik , bakım masrafı ni düşünürsek büyük teknenin külfeti çok oluyor.

BAŞARAN

Aktif Üye
@Gözlüklü Çocuk Allah kaza bela vermesin. Güle güle kullanın. Anıl Marin iyi markadır.

Bende 460 Yerliyurt ve 20 Hp Mercury kullanıyorum. Çok iyi uyumu var, hafif kilolarda ringo bile çekiyorum.
Kısmet olursa önümüzdeki sene 50 Hp ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Kayak, ringo vb aktiviteler ve balığa gidip (Açık denize) gelmek için daha iyi olacak.

Baran_

Üye
Adı
Baran
1997 model Rota 6.60 kullanıyorum dıştan takma 50 hp motorlu. Oldukça memnunum tekneden.

Bledax

Daimi Üye
Adı
Hakan F
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bende 460 Yerliyurt ve 20 Hp Mercury kullanıyorum. Çok iyi uyumu var, hafif kilolarda ringo bile çekiyorum.
Kısmet olursa önümüzdeki sene 50 Hp ile değiştirmeyi düşünüyorum.
Kayak, ringo vb aktiviteler ve balığa gidip (Açık denize) gelmek için daha iyi olacak.
tek kisiyken hiziniz ne oluyor? ben de 20 lik motora gecmeyi düsünüyorum.

BAŞARAN

Aktif Üye
Merhaba Hakan Bey;

İnanın merak edip ölçmedim, yalnız 20 hp motor gücünün teknenin (planya) tipi ile uyumlu olduğunu ve tek kişi ile tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.
Kısmet olursa ilk deniz buluşmamda ölçerek bilgi paylaşırım.

Baran_

Üye
Adı
Baran
Rota 6.60 teknemde orjinal 50hp mariner 2 zamanlı motor var. 30 hp 4 zamanlı bir motora geçsem (suzuki,mercury yada tohatsu düşünüyorum) sizce uygun olur mu. 30hp 4 zamanlı motor küçük gelir mi acaba? Çok devirli kullanmıyorum, tarzım düşük hızda seyahat etmek fazla gürültü olmadan keyifli keyifli gitmek.