Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tersane önünde olta atmak

Adı
İSMAİL KOÇ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arkadaşlar bulunduğum yerde tersanenin önündeki kayalıklarda olta atarken tersane güvenliği burada olta atamayacağımı söyledi, tersanenin sınırlarına girmediğimi, kıyıların halka açık olduğunu söyledim fakat tersane kıyıları buna dahil değilmiş söylediğine göre, bu konuda bilgisi olan yada başına böyle bir şey gelen var mı

ErdenEren

Daimi Üye
Adı
Erden
Vallahi bana da teke çıkardığım yerdeki adam mı adamlar mı her ne bok ise, onlar güvenliklerini yolluyorlardı bir ara.
Çocuk da göçmen idi ve yarım yamalak Türkçe'si, sıfır kanun bilgisi ile bana akıl vermeye çalışıyordu.
Son gelişinde tatlı sert durumu izah edince bastı gitti lakin işin sonunda yine şiddet ihtimali ve yine kendi adıma farklı sıkıntılar oluşma riskinden ötürü o noktaya gitmiyorum artık. O yüzden de büyük teke çıkaramıyorum zaten.

Konuya dair kanuni bilgisi olan varsa bizleri aydınlatırsa sevinirim.
Yer: Maltepe Dolgu Alanı Adatepe bağlantı köprüsündeki sonradan yapılan mendireğin oradaki kanocuların da bulunduğu minik marina.

ErdenEren

Daimi Üye
Adı
Erden
Uzun senelerdir yazlıkçı olan birisi olarak bir ekleme yapmak isterim.
Mesela benim sitenin önü bize ait ama şezlonglar harici birisi gelip de kuma oturmak, kumda uzanmak isterse karışamayız diye biliyorum.
Keza yazlığa yakın yerlerde, mesela Asos'ta da, sen özel plajı tercih etmeyip, hemen yanındaki taşlık bölgede oturabilirsin, denizine kafana göre girebilirsin diye biliyorum.
E doğru biliyorsam Maltepe Dolgu'daki bu adamlar kayalıkları nasıl sahiplenebiliyor o halde?

Adı
İSMAİL KOÇ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Uzun senelerdir yazlıkçı olan birisi olarak bir ekleme yapmak isterim.
Mesela benim sitenin önü bize ait ama şezlonglar harici birisi gelip de kuma oturmak, kumda uzanmak isterse karışamayız diye biliyorum.
Keza yazlığa yakın yerlerde, mesela Asos'ta da, sen özel plajı tercih etmeyip, hemen yanındaki taşlık bölgede oturabilirsin, denizine kafana göre girebilirsin diye biliyorum.
E doğru biliyorsam Maltepe Dolgu'daki bu adamlar kayalıkları nasıl sahiplenebiliyor o halde?
Aynen katılıyorum dediklerinize, mantık aynı olması gerekiyor, belediyenin işlettiği bir tersaneymiş, tersane güvenlik gerekçesiyle önündeki kayalıklarda da olta atmayı yasaklamış, hangi kanuna ve yönetmeliğe göre yasaklamış ya da buna ilişkin alınmış bir karar var mı bilmiyoruz tabi,

Adı
İSMAİL KOÇ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Vallahi bana da teke çıkardığım yerdeki adam mı adamlar mı her ne bok ise, onlar güvenliklerini yolluyorlardı bir ara.
Çocuk da göçmen idi ve yarım yamalak Türkçe'si, sıfır kanun bilgisi ile bana akıl vermeye çalışıyordu.
Son gelişinde tatlı sert durumu izah edince bastı gitti lakin işin sonunda yine şiddet ihtimali ve yine kendi adıma farklı sıkıntılar oluşma riskinden ötürü o noktaya gitmiyorum artık. O yüzden de büyük teke çıkaramıyorum zaten.

Konuya dair kanuni bilgisi olan varsa bizleri aydınlatırsa sevinirim.
Yer: Maltepe Dolgu Alanı Adatepe bağlantı köprüsündeki sonradan yapılan mendireğin oradaki kanocuların da bulunduğu minik marina.
Evet haklısınız, yasak diyorlar da, kanunda kıyılar kamu malıdır, hiç bir site veya özel şirket kıyıları kafasına göre yasaklayamaz diye biliyorum, işin kötü tarafı kiyilarimizda siteler, özel limanlar, işletmeler gittikçe çoğalıyor, bu gidişle kendi kiyilarimizda olta atamayacağız

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Bahse konu olan tersane deniz ile içli dışlı bir işletme aynı şekilde marina öyle bunlara özel yasalar ile alınmış kararlar olabilir araştırmak lazım.

Son düzenleme:
Adı
İSMAİL KOÇ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bahse konu olan tersane deniz ile içli dışlı bir işletme aynı şekilde marina öyle bunlara özel yasalar ile alınmış kararlar olabilir araştırmak lazım.
Deniz ile içli dışlı değil, tersane karada, deniz ile arasında kayalıklar var, gemi indirip bindirilen yerde de olta atmıyoruz, kıyıda tersaneye ait herhangi bir tekne de yok