Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

the cove - koy (japonların yunus katliamı)

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu

Konu: Eski yunus eğitmeni Ric O’Barry, yunusların, insan esaretinden kurtarılması gerektiğini anlayınca, yunusların ve balinaların kıyılarında yüzdüğü Taiji köyüne geldi. Dikenli teller ve yasak tabelalarıyla çevrili körfezde karanlık bir gerçek yatıyordu. Burada milyon dolarlık yunus eğlencesi endüstrisi ve yunus eti pazarı vardı. Taijili balıkçılar gecenin karanlığında görülmemiş bir av gerçekleştiriyorlardı.

Buradan İzleyebilirsiniz (divx web player yüklü olmalı)

Faruk Usta

Daimi Üye
Adı
Faruk
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bu konu ile iligili olarak NTV de pazar günü bir belgsel vardı ,çevreciler katlıamın yapıldığı yere 1 hafta önceden gizlı kameralar yerleştırılerek katlıami sanıye sanıye kayıt etmışler ve bu görüntüler butun dunyada yayınlandı fakat japon halkı hala ısrarla yunus eti yemektedirler ,avlanma teknıklerinden hiç bahsetmıyorum tm bir vahşet eğer birgün denızlerde hıç bir canlı kalmassa bunu musebıbı tamammen japonlardır çünkü denızden babam çıksa yerim mantığı ile hareket eden bir yamyamlar topluluğu ,NTV de yayınlan prg.bir vtr si şimdi ntvye mail atacağım eğer tamammının lınkı gelirse eklerim http://video.ntvmsnbc.com/the-cove.html

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
bu konu ile iligili olarak NTV de pazar günü bir belgsel vardı ,çevreciler katlıamın yapıldığı yere 1 hafta önceden gizlı kameralar yerleştırılerek katlıami sanıye sanıye kayıt etmışler ve bu görüntüler butun dunyada yayınlandı fakat japon halkı hala ısrarla yunus eti yemektedirler ,avlanma teknıklerinden hiç bahsetmıyorum tm bir vahşet eğer birgün denızlerde hıç bir canlı kalmassa bunu musebıbı tamammen japonlardır çünkü denızden babam çıksa yerim mantığı ile hareket eden bir yamyamlar topluluğu ,NTV de yayınlan prg.bir vtr si şimdi ntvye mail atacağım eğer tamammının lınkı gelirse eklerim http://video.ntvmsnbc.com/the-cove.html
Bahsettiğiniz program Hüseyin beyin linkini verdiği ile aynı, başından sonuna kadar izledim, site kuralları dahilinde nasıl küfredeceğimi bilmediğimden bu konuya yorumsuz kalmak istiyorum.

Faruk Usta

Daimi Üye
Adı
Faruk
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bahsettiğiniz program Hüseyin beyin linkini verdiği ile aynı, başından sonuna kadar izledim, site kuralları dahilinde nasıl küfredeceğimi bilmediğimden bu konuya yorumsuz kalmak istiyorum.
evet bende sonradan fark ettim aynı vtr. ama benım pcde bahsedilen prg yuklu olmadığı izleyememiştim :) bende aynı duyguları paylaşıyorum sizin ile sadece yamyam demek ıle yetineceğim ,bu yaratıklara

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
Danaburnu,solucan,köpek yiyen insanlara yamyam demek az bile.Denk getirseler insanı da yerler gözlerini kırpmadan iğrenç mahluklar.İnsan değil bunlar ya.

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Filmi izlededim geçenlerde. İnsanlardan nefret ettim.

erkan85

Üye
Adı
Erkan KÖROĞLU
bu belgeseli bende izledim heleki aralarından yaralı kaçıp çırpınan o yunusu görunce içim acıdı nasıl seyırcı kalınıyor bu olaya anlayamıorum hele o kamerayla ceken japon yokmu baglıcan teknenın arkasına köpek balıklarına sırtı cekicen :(

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
yaptıkları gerçekten vahşet:(

Mavitutku35

Yeni Üye
Adı
Ömer KARTAL
o balıkçı videoyu izleyince nasıl dondu kaldı hemen soruyor bide ne zaman çektiniz nerede cektiniz diye bunların hepsi zeki kişiler bunlar güvencesiz iş yapmıyorlar bunları şaşırtmak cezalandırmak için bu adamlar gibi iyi çalışmak gerekli ama böyle insanlar zor bulunuyor gördüğünüz gibi

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu belgeseli geçen sene izlemiştim hala etkisindeyim.Bence herkes mutlaka izlemeli Japonların yaptığı katliamdan çok beni etkileyen şey yunus şovlarında kullanılan yunusların yaşadıkları ve arka planda cektirilen acılardı. Bu belgeseli ceken adamın yaşadığı vicdan azabını çekmek istemezdim itiraf ettiği gerçekler karışısında ben de şok oldum meğerse neler varmış bilmediğimiz..