Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Trafik arsızları kamerama yakalanmayın

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Benim telefon kayıtlarıma bakarsanız ençok aradığım numara 155 tir emniyet şeridi işgalcisi beyinsizlerin ihbarıyla doludur kayıtlarım.

Yeni gelişen bir olayda şudur üşenmedim emniyet genel müdürlüğünü aradım bir cevap almalıydım çünkü, beni rahatlatacak olan bir cevap..
Plaka ihbarı, telefon aracılığıyla yapılınca sadece denk gelirse çevirip uyarıyorlar ve hakkınızda şikayet var denip kanıt olmadığı için işlem yapılamıyormuş.

Bende çözümü telefonumun kamerasıyla resimleyip, mail yoluyla emniyet şeridi ihlali yapan ruh hastalarını direk ihbar ediyorum resimli ihbar değerlendirilip direk plakaya ceza kesilebiliyor ve bu beni inanılmaz bir hazza itiyor.
Trafikte ben ve benim gibi normal insanlar adım adım giderken bu beyinsiz ruh hastaları emniyet şeridinden basıp gidiyorlar.İşte bu anda cep telefonu kameram devreye girip anında bu anı ölümsüzleştiriyor.

Geçen gün ikinci köprü yolundan Levente gidiyorum.Öndeki aracın resmini çektiğimi gören ve ne yaptığımı anlayan bir yaratık yanıma gelerek camdan bana beyzbol sopasına benzer bir sopa sallıyarak hırıltılı bir ünleyişle sanamı kaldı lannhhh bu işlerhhh dedi.
Sopa göstermeli bu anı ölümsüzleştirecektimki birden ölümlü olduğum aklıma geldi.:D:D

Bugüne kadar en az 1000e yakın ihbar yaptım bunlara kesilecek ceza en az 62x1000 lira düşünsenize kazancı.

Mesela bana bir görev verilse ve resimlediğim her araç için sadece %0,05 pay verseler iki ayda bir lüks oto alırım.:D:D

Diyeceğim oki biraz tepkili olmak gerek biraz sorgulayıcı olmak gerek.Biraz kendi hakkımız olanı hak etmeyenden korumamız gerek.

Eğer bende çekerim resimleri yollarım ihbar için derseniz buyrun size ilgili link.

http://www.iem.gov.tr/iem/index.php?menu_id=34&islem=1#bas

Bunlarda birkaç tane emniyet şeridi ihlali yapan yaratığın aracı....

Mal taşımak için kullanılan aracın arkasındaki malada dikkat

Meşhur firmanın okul taşıtı bu

yine mal taşımaya yarayan araçtaki mallar arka sağ ve sol camda bakınız

seni ticari seniiiii

Buda para bende diyen ağır abilerden

aracın boyu değil işlevi önemli büyüğüde yapıyo küçüğüde

Buda şehirli kovboylarımızdan

Daha binlercesi var bende ve olacakta

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adı
hasan arpak
bence yaptığınız duyarlı bir vatandaşın yapması gereken önemli bir yurttaşlık vazifesi.tebrikler.

necmi fidan

Aktif Üye
Adı
Necmi Fidan
Çok ilginç.,çok güzel,çok teşekkürler..:D

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Rn kötüsüde altında iyi arabası olan temiz yüzlü okumuş (!) adamlarında bunu yapması.
En nefret ettiklerimdendir emniyet şeridi magandaları.

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrik ederim Abi vallahi aklıma gelmemişti çok güzel çözüm bulmuşsunuz:) İstanbula döner dönmez ben de deneyeceğim mutlaka. Biz sıcakta haşlanırken emniyet şeridinden önümüze geçen akıllı(!) yaratıklara bunu yapmak farz bence de..

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
bence yaptığınız duyarlı bir vatandaşın yapması gereken önemli bir yurttaşlık vazifesi.tebrikler.
Bordrolu bir SGKlı olarak kazancıma göre en fazla vergiyi veren, ve bununla yetinmeyip devlete baska bir kazanç yolu saglayan bir vatandasım sadece
Çok ilginç.,çok güzel,çok teşekkürler..:D
Senin takdirine şayansa dogru yoldayım demektir Necmi abiciğim
Rn kötüsüde altında iyi arabası olan temiz yüzlü okumuş (!) adamlarında bunu yapması.
En nefret ettiklerimdendir emniyet şeridi magandaları.
Bu yaratıklara tek ve ağır bir bedduam var Sevgili Birol emniyet şeridi yaratıklarına şu bedduayı uygun görüyorum
İnşallah en önem verdiğin canın için ihtiyacın olunca emniyet şeridini kullanamazsın.
Tebrik ederim Abi vallahi aklıma gelmemişti çok güzel çözüm bulmuşsunuz:) İstanbula döner dönmez ben de deneyeceğim mutlaka. Biz sıcakta haşlanırken emniyet şeridinden önümüze geçen akıllı(!) yaratıklara bunu yapmak farz bence de..
Bence İstanbula dönüşü bekleme şimdiden arşive başla

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
''Ekmek Teknesi'' dizisini bir çoğumuz izlemişizdir herhalde.
Orada, güncel ve insanları ilgilendiren bir konuda
kahvehanedekiler çelişkiye düşünce ''Hadi Babaya'' gidelim diyorlardı.
Sonrada mahallelinin baba dediği ''Bilge'' olaylara yön verince,
Hep bir ağızdan: ''BÜYÜKSÜN BABA..!!!'' Diyorlardı...
Şimdi bende sana: ''Büyüksün Nejat Abi'' diyorum..!!!
Benim gibi düşünen insanların olması mutlu ediyor beni..
Saygılar...

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Nejat ağabey en iyisini yapıyorsun eline sağlık.

Ben de geçenlerde Bostancı sahil yolundaki dürümcülerin önüne 3 sıra park yapanları ve sanki sahil yolu babalarının otoparkıymış gibi davranan dürümcü çalışanlarını şikayet ettim. Olay mahaline gelen ekip ne yaptı biliyormusunuz ? Beleş dürümlerini yiyip gittiler. Polisle daha fazla uğraşmak istemediğimden durumu bir gazetenin İstanbul ekindeki sikayet bölümüne bildirdim. Ertesi gün haber olarak yayınlandı. Tabi polislerin beleş dürüm yediğini bölüm kesilmiş. Umarım bir netice alırım.

Diyeceğim o ki ihbar etmeyi kötü birşey olarak düşünmeyin sakın. Bu bir vatandaşlık görevidir. Bir dahaki sefere ben de başıma gelen bu tarz olayları görüntüleyip ihbarıma ekleyeceğim.

Ersin

Daimi Üye
Adı
Ersin M.Karaketir
Kan Grubu
A Rh Negatif
Bilgilendirme için teşekkürler Nejat Abi. Sadece İstanbul'a özgü bir tür değil bu "yaratıklar".
Emin olun ki buralarda da aynı türe rastlamak mümkün.
Bende artık fotograflayacağım ve ihbarda bulunacağım.
Bu iş elbette polis teşkilatımızın görevi ama bizlerde üzerimize düşen görevi yapmalıyız.
Malesef ülkemizde polis herşeye her noktaya yetişemiyor ve bir çok yaratıkta bu fırsattan istifade edip başkalarının haklarını gasp ediyor.
Gasp illaki maddi bir kayıp demek değil aslında, ortak yaşamın vatandaşlara tanıdığı hakları gasp ediyorlar. Umarım ki cezalarını da çekerler...

lost_zombie

Daimi Üye
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
''Ekmek Teknesi'' dizisini bir çoğumuz izlemişizdir herhalde.
Orada, güncel ve insanları ilgilendiren bir konuda
kahvehanedekiler çelişkiye düşünce ''Hadi Babaya'' gidelim diyorlardı.
Sonrada mahallelinin baba dediği ''Bilge'' olaylara yön verince,
Hep bir ağızdan: ''BÜYÜKSÜN BABA..!!!'' Diyorlardı...
Şimdi bende sana: ''Büyüksün Nejat Abi'' diyorum..!!!
Benim gibi düşünen insanların olması mutlu ediyor beni..
Saygılar...
Güzel duyguların için tesekkürler sevgili Murat ama estafurullah büyüklük bana göre değil kime neye ait olduğu belli.
Senin gibi düşünen insanlardanım ama bir farkla ben fikrimi eyleme dönüştürüyorum senle aynı düşünceleri paylastığım için mutluyum ama bence sende sadece beğenmekle taktir etmekle kalma.