Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

TRANÇA, YALANCI TRANÇA, ANTENLİ MERCAN, TELLİ SİNARİT veya FANGRİ MERCAN

seagull

Üye
Adı
CA
En baştan zor konu olduğunu biliyordum. Ama şimdi anlıyorumki konuyu başlatmam çok iyi olmus. Huseyin beyin katılımlariyla işin içine birde PAGRUS PAGRUS girmiş oldu. Konu katılımcıların katkılarıyla güncellenip tekrar yayınlanacak.

Şimdiden taşlar yerine oturmaya başladı.

DENTEX GIBBOSUS: TRANÇA

DENTEX CAERULEOSTICTUS: ANTENLİ MERCAN, YALANCI TRANÇA

PAGRUS PAGRUS: FANGRİ MERCAN

isimlerini kullanmamızın bir mahsuru olmaz sanırım.
"Bilgi sahibi, aynı zamanda fikir sahibidir."
Tebrikler Kaptan. Hiç bişey boşa gitmiyor. Yazılan her şey bir işe yarıyor.

altaycan

Üye
Adı
Altay CAN
Kaptan gerçekten güzel çalışma emeğine sağlık...
Selamlar.

Cevat Göven

Daimi Üye
Adı
cevat göven
akın kaptan her zamanki gibi yine güzel araştırmalarla güzel bilgiler sunmuşsunuz,hüseyin ve bülent bey in de yorumları fikirleri konuya renk katmış,bizler ne yazıkki sizin kadar şanslı değiliz sadece butür balıkları fotoğraflarda veya balıksatan yerlerde görebiliyoruz,siyah bazıkişilerin çatalkuyruk dediği belgesellerden papazbalığı diye bildiğimiz balıkları 2 yıldır mudanya da gördüm hatta 1 tanede ispari oltasıyla yakalamıştım,sanrım bahsettiğim balık kızıldeniz kökenli,bunlar geldiğine göre acaba bir gün trançaları fangrileri de buralarda görmek mümkün olur mu,yoksa kayabalığına mezgite gene devam mı,sizlerin güzel avlarınıza imrenmemek elde değil,yaptığın çalışmalar içinde teşekkürler