Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Trofe Çupralar..(01.08.2010)

Surffishing

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
4,675
Tepkime puanı
114
Puanları
38
Yaş
48
Konum
Balıkesir
Adı
Erdal
Yaz gelince balığa ara veriyorum.Daha doğrusu denize tatil amaçlı gidince ufak tefek kaçamaklar yapabiliyorum ancak, hayalimdeki avlara ulaşmam zor oluyor.
Neyseki bu hafta için balık avı müsait olunca yaklaşı 1-1,5 aydır iri çupraların alındığı ve benim birtürlü olta atamadığım davetlerden birine icap etmek için şans doğmuştu.Hoş,icap etmek diyorum ama işin aslı dostlarla yapılacak keyifli bir ava katılmaktı amaç.
Cumartesi günü hazırlıklarımı yaptım.Farklı boylarda yaklaşık 60 iğne bağladım.Çünkü avlakta zaman zaman 300-400gr çupra zaman zamanda 3-4kg çupra çıktığını biliyordum.
Cumartesiyi Pazara bağlayan gece yola çıktık.Yolda sağlam bir kahvaltının ardından avlakta Mehmet ile buluştuk.Mehmet yemleri hazırlamış ve bizden önce olta atmaya başlamış,600gr civarı bir çupra ve oldukça iri bir sargozu livara atmıştı.Belliki av keyifli olacaktı.Yem olarak önceden hazırlanmış midye ve kırmızı kurt kullanıldı.Kırmızı kurt kumdan çıkartılan ve fosforuyla derinlerde avcıyı cezbeden bir yem..Midyeler suda hafif kaynatılıp atarken düşmemesi için kendi suyunda tuzlanarak kullanıldı.
Nihayet av başladı.Avlakta enbüyük sıkıntı yemin küçük balıklarca yenilmesiydi.Bu nedenle sürekli yem tazelemek gerekiyordu.Gerçi arada yemi tırtıklayan karagözlerde 01-02 iğnelere yakalanmayaı başarabiliyorlardı.aman ilerledikçe tektük çupralar alınıyordu ve bu esnada arkadaşımın "baboş ge-li-yooorr" sesiyle hepimiz başına toplandık.035 misinanın bağlı olduğu kamış balığın kafa darbelerinde "U" şeklini alıyor,sınırlı kalama imkanımız bu anda devreye girip birkaçmetre misina salıyordu.Balığı gördüğümde tambir şaşkınlık yaşadım.Hemen kepçeyi alıp suya girdim.Balık önümdeydi ancak kepçe küçük geldiğinden birtürlü kepçeye girmiyordu.Tam bu esnada ve tamamen benim hatamdan elimde tuttuğum misinanın üst iğnesi kepçe livarına takıldı ve o karışıklıkta 4 kilo üzeri bir çupra ağzında iğneyle sulara geri gitti.Büyük bir üzüntü ve şok yaşadık.Çünkü geçtiğimiz yılda bir trofe benzer şekilde misinayı kopartmıştı.
Kaçan balığın üzüntüsü ve suçluluk duygusuyla kaçan keyfimi arkadaşlarımın sözleriyle bir nebze olsun üzerimden atıp ava devam ettik.Avımz 10:30 civarına kadar sürekli hareketli geçti.Bu saatten sonra vuruşlar bıçak gibi kesildi.Herşeye rağmen güzelbir av olmuştu.Avlanılan balıklar kaçanı telafi edecek nitelikteydi.
Bu avda kurt ve Midye kullanmamızın nedeni bu mevsimde Çupranın iştahsız olması.Benim çupradaki favori yemim olan madya ve iri salyangoz etini sert olduğu için bu dönemde çupra pek yemiyor.
Avda 035 sufix XL strong misina ve 01,02,03 mustad 530 iğneler kullanıldı.Takım iki iğneli klasik dip takımı
Daha iyileri sizlere kısmet olsun.Umarım beğenirsiniz.
İnşallah Ağustos ayının ikinci yarısından sonra yeni bot ve motorumuzu suya indirip Jigging avlarına başlayacağız.

Avlaktan hoş bir mazara..Benim uğurlu kayam.:D03 İğnenin bile küçük geldiği 3 kiloluk bir Çupra çenesi..

 

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Katılım
2 May 2010
Mesajlar
7,996
Tepkime puanı
4,741
Puanları
113
Yaş
35
Konum
Şişli, İstanbul
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Maşallah muhteşem çupralar almışsınız tebrik ederim abi:) Başarılı avlarının devamını bekliyoruz heyecanla şansın her daim açık olur İnşallah. Kaçan balık büyük olmuş ama en azından o boyda bir hayvanın da orada yaşadığını bilmek ayrı bir heyecan insanı devamlı kamçılayan bir olay:)
 

lost_zombie

Daimi Üye
Katılım
3 May 2010
Mesajlar
1,499
Tepkime puanı
158
Puanları
63
Yaş
53
Konum
İSTANBUL
Adı
Nejat BİLECEN
Kan Grubu
A Rh Negatif
erdal muthiş alyanaklar tebrik ederim bölge dalmaya musaitmi.
 

fenerli

Aktif Üye
Katılım
2 May 2010
Mesajlar
202
Tepkime puanı
11
Puanları
18
Yaş
45
Konum
ist
Adı
Cüneyt yetgin
Balıklar çok güzel tebrik ederim.:harika:
 

BİROL

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
4,162
Tepkime puanı
127
Puanları
63
Yaş
51
Konum
İSTANBUL
Adı
Birol
Yıllık izne çıkan bana,bu izni bu raporla zehir eden ekibi kınıyorum :D
tebrikler arkadaşlar darısı hepimize.
 

tomy77

Aktif Üye
Katılım
23 May 2010
Mesajlar
359
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Adı
Barış
maşallah abim baya güzeller gerçekten iyi balıklar..
 

fenerli

Aktif Üye
Katılım
2 May 2010
Mesajlar
202
Tepkime puanı
11
Puanları
18
Yaş
45
Konum
ist
Adı
Cüneyt yetgin
Erdal abi bu kırmızı kurt u nasıl buluruz veya satın alırız biraz bilgilendirmisin bizi haftaya altınoluk a gidecem bende bi çipra denemesi yapmak istiyorum.
 

ishak BALLICA

Daimi Üye
Katılım
7 May 2010
Mesajlar
819
Tepkime puanı
173
Puanları
43
Adı
İshak Ballıca
Amanın....Amanın..Amanın...:harika:Sevgili Erdal kardeşim bu ne güzellik...:harika: Hey maşallah benim mum gibi aradığım bu al yanaklı/kalın dudaklı dilberler bir türlü kuzeyden güneye inmeyecek galiba...:eek:

Ah kuzey tarafları ah...Mubarek hem Ege'ye hem de Marmara'ya hitap ediyorlar... Zira bu boylar genelde oralarda denk geliyor...

Bereketli olsun...Harika..Harika...Harika...:harika:
 

mbay

Üye
Katılım
22 May 2010
Mesajlar
61
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
47
Konum
İSTANBUL
Adı
Mehmet BAY
Tebrikler Erdal bey,çok güzel balıklar harika.İş için 2 haftalığına İzmir bölgeye geldim.Dün Muğla ve Aydın bölgeyi dolaşıp tekrar İzmir'e geldim.Olta takımlarımı getirmedim buraya gelirken.Bende dün öğleden sonra Kordon'a gittim balık tutan varmı,ne tutuyorlar diye bir bakayım dedim.Birkaç kişiyle tanışıp sohbet ettim,bu arada da oltalara bakındım, gece 23'e kadar takıldım,boru kurdu ve yengeç ile Çipura avlanıldı.Bende orada tanıştığım bir arkadaşın oltasıyla ilk kez 2 tane yakaladım,çok zevkliydi.Ama orada yakalanan Çipuralar sizinkilerin yavrusu kadardı ancak.Kimbilir ne zevkli olmuştur.
Tekrar tebrikler inşaallah daha bereketli avlar yaparsınız.
 

duzensiz

Daimi Üye
Katılım
2 May 2010
Mesajlar
1,065
Tepkime puanı
67
Puanları
48
Adı
Hüseyin Susulu
yav erdal abi tam olarak neresi orası? valla çantamı yüklenip gitmicem (tek ayağım havada) :D

tebrikler, mübarekler ne güzel :)