Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Trofe Lagos - 14 Haziran 2009

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
1,915
Tepkime puanı
110
Puanları
48
Konum
Marmaris
Adı
Akın Kaptan
Ne zamandır söylüyorum;"Yeni bir balık ve yöntem ile karşınıza çıkmak niyetindeyim" diye. Marmaris'ten bir arkadaşımla beraber(AKYA USTASI ŞEVKET ABİ) akya'ya niyet koyulduk yola. Yem olarak taze sübyemiz hazırdı. Uzun olta tarzında orta su ve dip sırtısı yapacaktık. Rüzgar yok denecek kadar az olunca deniz biraz çırpıntılı olana kadar Akya planımızı erteleyip, başladık çift koldan dip sırtısına. İkimizde de aynı takım mevcuttu. Renk kodlu kurşun çekirdekli misina ile aynı anda ve aynı renklerde olacak şekilde avlakta dolaşmaya başladık. Şevket Abi "Çok yavaş gidiyorsun. Hep böyle mi sırtı çekiyorsun?" diye sorunca gaz koluna hafifçe yüklendim. Tekne hızı 3-3.5 kts civarını buldu. İçimden "çok hızlı gidiyoruz dip balığı bu süratte gelir inşallah" diye düşünüyordum ki inanılmaz bir kuvvet benim çıkrığa çığlık attırmaya başladı. Ben balık yakalayınca genelde STOP etmem, balık dipten kolay kopsun diye. Bu balık için tekneyi durdurmaktan başka çare yoktu. 10-15 dakikalık bir mücadeleden sonra kazanan biz olduk. (76 cm uzunluğunda bir LAGOS. Benim için bir rekor)Sonra bir ufaklık ziyaret etti teknemizi. Onuda usulca kurtarıp iğneden geri gönderdik derinlerdeki evine.

Deniz hafiften hareketlenmeye başlayınca Akya avlaklarına ilerlemeye başladık. 3 saatlik sırtının sonuçları başarısız olduğundan detayları şimdilik anlatmıyorum. Ancak bugün öğrendiklerimi güzel resimlerle süsleyebileceğim bir Akya avı yapabilirsem tüm detayları ile paylaşacağım. (Aslında yeni bir şey yok. Sadece uygulamada dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.)
 

alagadi

Aktif Üye
Katılım
1 May 2010
Mesajlar
170
Tepkime puanı
15
Puanları
18
Yaş
52
Adı
Ergun ÖRCÜN
arkadaşım bende jigging yapmak istiyorum sabahtan akşama kadar çalışırım yılmam oflamam :):):)
 

ERKAN DÖNER

Aktif Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
158
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Yaş
29
Adı
erkan döner
Gerçekten çok başarılı ve eğlenceli bir av olmuş..
 

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
1,915
Tepkime puanı
110
Puanları
48
Konum
Marmaris
Adı
Akın Kaptan
Manisa daha yakın hem :) İstanbul a göre Hamdi zaten gelemez:D:D
Marmaris organizasyonunuzu duydum. Denizdeki tek ceylanı alıp gitmişşsiniz. Şaka bir yana benim hayalimdeki balıklardan. Umarım bir gün kısmet olur.