Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Trofe Levrek Avcılığı ve Teknikleri

Evren Tamer

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Evren Tamer
Tahir abi emeğine sağlık,bilgiler çok önemli.sağlıcakla kal.

egede

Üye
Adı
ZAFER ASIM SERBEST
Bilgiler için çok teşekkürler.

hakan01271

Yeni Üye
Adı
hakan işeri
bu bilgilerini erikli saroz da kullanacagım abim.teşekkürler

kerim08

Yeni Üye
Adı
a.kerim duran
çok cömert bir makale... sadece forumdan faydalanıp bir şeyler yazmadığım için mahcup oldum. artık üşenmek yok. teşekkürler.

Tamer10

Aktif Üye
Adı
Tamer
Değerli bilgileriniz ,paylaştığınız deneyimleriniz için çok teşekkür ederim Tahir bey.

Benim de paylaşmak istediğim ve görüşlerinizi almak istediğim birkaç şey var.İlki ,bizim bölgede poyraz esen havada ava çıktığımda 4 levrek yakalıyorsam 3 levreği yada 4 ünüde rüzgar pupadan eserken yakalıyorum,bu duruma özellikle dikkat ettim genelde böyle,bunun sebebi levreğin akıntıya karşı kendini yorma ma isteğimidir ? rüzgarı pupaya aldığımda rölantide gidiyorum,rüzgar pruvadan gelirken hızı çok az arttırıyorum !

İkincisi,bölge çok yosunlu ve sığ (0.50 - 1.5m) ama en çok levrekte bu merada,sert poyrazda yosunlar kopuyor ve su üstünde yada sahtenin geldiği seviyelerde oluyor,bu yüzden sert su üstü popper yada az dalan gagalı sahte kullanamıyorum, malum 2 adet 3 lü iğneye daha çok yosun takılıyor,ragout raglou sahte seçimimde bu yüzden,tabi ne kadar tek iğnelide olsa bunlarada çok yosun takılıyor ve boşa kürek çekiyoruz,zira takımı topla yosun ayıkla durumları olmasa avımın birkaç kat artacağına eminim,yosunu iğneye takılmasın diye nasıl bir sistem uygulayabiliriz ? (ragout raglou sahtede) bu konuda görüşlerinizi almak isterim !

saygılar

roca de la PAZ

Yeni Üye
abi emeğine sağlık yalnız bir sorum olucak sahte yemde ve kasnak olta takımı olarak kullamamız tavsiye edebileceğin öneri varmıdır? teşekkürler

hızır

Yeni Üye
üstat tecrübelerini bizimle paylaştığın için teşekkürler....rastgele

Atakan_Ulusoy

Aktif Üye
Tam bizim buradaki merayi tarif ediyorsun. Cay agizi sig su ve eristeler merada hepsi mevcut. Zipkinci arkadaslar iri levrekler gorduklerini söylüyor ve avlayanlar oluyor. Su o kadar sığ ki motorun pervane kac tefa kuma carpti.
Ama hiç daha sandal ile levrek avina cikmadim lakin nasil yapilir bilmiyorum. Anlattiginiz oltalari hazirlayacak kadar bilgim yok.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi