Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tulum çizmeler

babuna61

Aktif Üye
Adı
baris
Merhaba

Tulum çizmelerle ilgili forumda yorum bulamadım. Neopren Tulum çizme almayı düşünüyorum bu konuda fikirlerinizi almak isterim

Teşekürler

Adı
Şenol ÖZTÜRK
Neopren tulum çizmeler bu mevsimde soğuktan korunmak için iyi olabilir.
Ancak haraket kabiliyetini oldukça kısıtladığını kullanan arkadaşlarımın sıkıntısı olduğunu biliyorum. Gerçi kişiden kişiye değişebilir bu belki başka birini fazla rahatsız etmeyecektir bu çizmelerin sıkılığı. En iyi sık kullanan arkadaşlar yorum yapacaktır. Ayrıca ne kadar neoprende olsa İzmit'in havasında yinede üşütebilir. :confused:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Neopren çizmeler özellikle soğuk hava ve denizler için idealdir.
Su içinde çok rahat hareket etme imkanı verirken az da olsa su çektiği için suyun dışında kısa süreli hareket zorluğu sağlayabilir ama kilometrelerce yürümeyecekseniz bir sorun teşkil etmez. Naylon çizmelerle kıyaslanmayacak kadar konforludur.
Naylon çizmelerle diz çökmekte bile zorlanırken esnek bir yapıya sahip olan neopren oturp kalkma gibi hareketlerde de avantajlıdır.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Neopren'lerin giyip çıkartması Naylon olanlara göre daha zahmetlidir ama daha koruyucudur.

tunc68

Üye
Adı
Tunç Erdoğan
Sıcak havada kullanmayacaksanız sorun yok
rahattır. özellikle uzun süre suyun içinde kalacaksanız iyi bir seçimdir
Eğer imkanınız varsa çoraplı tulum çizme alıp altında çivili bir bot alarak kayma ihtimali en düşük set oluşturmanız çok daha iyi olur

rastgele

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
O değilde şu tulumlar da ayakların üşümesini minimuma indirmenin bir yolu yok mudur ey ahali? En son neopren patik aldım o bile kafi etmedi. Üşümesin ayaklarımız vermeyelim böbrekleri..
:)

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
O değilde şu tulumlar da ayakların üşümesini minimuma indirmenin bir yolu yok mudur ey ahali? En son neopren patik aldım o bile kafi etmedi. Üşümesin ayaklarımız vermeyelim böbrekleri..
:)
Onunda altına termal çorap dene birde. :) Başka tavsiyeleride dinleyelim.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Evet tavsiye ettiler onu da, bakalım diğer tavsiyeler ne olcek.

babuna61

Aktif Üye
Adı
baris
Bizim klasik sistem gazete kağıdıdır bacak ve göğüs bölgesinde ne termal ne de başka birşey tanırım şiddetli lodosta bile sıcacık tutar yalnız gazete kağıdından çorap ya da patik zor oluyor. Origami üzerine çalışanlar varsa fikir alalım :D

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Evet bir başka öneride gazete kağıdı oldu. Diğer önerileri almaya devam edelim.