Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Turna Avı Gece Mi Gündüz Mü Verimlidir

B

BS Okuru

Misafir
Gün doğumundan sonra ki ilk 2-3 saat verimli Adem abimin de dediği gibi aynı şekilde gün batımından önce 2-3 saat verimli.. Benim nacizane gözlemime göre sezonun başında su genellikle soğuk olduğu için sabah suyu pek verimli olmuyor genellikle gün batımından önce verimli avlar yapılabiliniyor.. Sezon ortalarına doğru su ısısı ısındığı sabah balık daha aktif oluyor gece boyu avlanmadığı için..

Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gün doğumundan sonra ki ilk 2-3 saat verimli Adem abimin de dediği gibi aynı şekilde gün batımından önce 2-3 saat verimli.. Benim nacizane gözlemime göre sezonun başında su genellikle soğuk olduğu için sabah suyu pek verimli olmuyor genellikle gün batımından önce verimli avlar yapılabiliniyor.. Sezon ortalarına doğru su ısısı ısındığı sabah balık daha aktif oluyor gece boyu avlanmadığı için..
Teşekkür ederim

Ercüment

Daimi Üye
Adı
Ercüment
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Teşekkür ederim abi saol
Birşey değil kardeşim!
Yasak dönemi sona erdiğinde'de,
yem olarak kaşık-rapala-silikon ne atarsan at avlandığın yerde Turna varsa 360 gün aç kalmış gibi saldırırlar.;)

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben aksam suyunda hep daha fazla verim aldim nedense.. hava kararmaya yakin daha bir saldirgan oluyorlar sanki..

Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Birşey değil kardeşim!
Yasak dönemi sona erdiğinde'de,
yem olarak kaşık-rapala-silikon ne atarsan at avlandığın yerde Turna varsa 360 gün aç kalmış gibi saldırırlar.;)
Dört gözle 1 Nisa’nı bekliyorum inşallah herkezin avı güzel olur

Adı
Timur Kurtuluş
Kan Grubu
B Rh Pozitif
turna avları kaşık rapala silikon gibi yemlerle gündüz daha verimlidir.. gece görüş kabiliyeti çok fazla olmadığından verim alamazsınız ama dolunay olan gecelerde yemli avlanabilirsiniz... turnada genel görüş olarak sabah ve akşam daha verimli olduğu düşünülür ama bence havanın basıncı ve suyun durumuna göre her saat verim alınabilir.. 15 senedir turna avlarım hayatımın avını temmuz ayında öğlen 11 ve 14 arasında yaptım... yine genel olarak düşünülen turnanın herşeye saldırdığıdır ama tecrubelerime göre renk ve aksiyon kesinlikle ayırıyor