Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Turna Için Kamış Ve Makina Tavsiyesi Ve Düşünceleriniz

Rbfr

Yeni Üye
Adı
Furkan Cantaş
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Şimdiden ilginiz için size teşekkür ederim.
Sorum şu Turna avcılığı amacıyla bir takım yapmayı düşünüyorum ve biraz piyasayı ve düşünceleri yokladım bu sektörün içinde olduğumdan dolayı çok fazla kişiyle iletişime geçtim ve kafamda oluşan takım şu;
-Okuma V System 240 cm 10-40 grm
-Okuma Trio 40
1- insanlarda bu V System düşüncesi bu kamışı övmeleri kulaktan duyma bir şeymi yoksa bu övgülerin gerçekten hakkını veren bir kamış mı?
2-Okuma ceymar ve trio arasında gidip geliyorum ama bir yanımda DAM DAİWA SHİMANO Diyor sizce hangisi olmalı?
3-Kamış 240 cm Yada 270cm hangisi olmalı

Son düzenleme:
B

BS Okuru

Misafir
Furkan kardeşim Foruma Hoşgeldin.. Ilk başta şunu söyleyim V system serisinde farkli atarda birçok kamış kullandım ve başlık da belirttiğin kamış bana çok esnek geldi tabi kişiden kişiye bu değişir.. Atar olarak da 10-40 bana göre turna avcılığında fazla 10-30 veya 7-23 atarli bir kamış alabilirsin.. Boy olarak 2.40 da olur 2.70 de olur ikisini de dene hangisi eline oturursa kamış kol uzunluğu hangisi hoşuna giderse onu al.. Ben olsam kamış olarak Savagear Mpp 2.51 7-23 ü ve makineyide Okuma Inspira 30 luğu tercih ederim.. Başlık da belirttiğin makineden seçim yapmak istersen kesinlikle Ceymar Cxt derim cift kafa olarak geliyor.. Rastgelsin..

Rbfr

Yeni Üye
Adı
Furkan Cantaş
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yokmu Başka görüşünü paylaşacak abilerim

karga

Daimi Üye
Adı
Bahadır bozer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tatlı su avlarinda deneyimim hic yok fakat Taha arkasimin deneyimi fazla bence sana gayet guzel bir takim onermis tabii butceye gore daha ust yada alt seviye takimlar kurulabilir sana tavsiye edilen makina ve kamis hakkinda bilgim var sadece tatli su avi yapmadim ama tuzlu su avinda cok rahat kullanilabilecek bir takim sonucta onerilen markalar kalitesini kanitlamis markalar ayrica arkasindaki firmada cok saglam