Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Turna İçin Shimano Kamış Tavsiyesi

ugurinann

Yeni Üye
Adı
Uğur İNAN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Herkese merhaba,

Turna avı için 2 adet kamış alacağım. Bir adet 5-10 gr jighead silikon kombinasyonları için, bir adet 9-20 gr arası sahte ve kaşıklar için. Sadece Shimano almayı düşünüyorum. Lunamis, Dialuna, Moon Shot, Zodias gibi kamışları, teknolojilerini araştırdım ancak kullanıcı tavsiyeleri her zaman daha önemli olduğu için üstadalara sormak istedim. Bahsettiğim kamışlardan sadece Zodias ı inceleme fırsatı buldum ve hassasiyeti çok hoşuma gitti, hafif takım için onu düşündüm. Makina olarak 3000 Vanquish ve Vanford kullanacağım, kombinasyonlar hakkında da yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Erdem82

Üye
Adı
ERDEM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Lunamis ve Dialunayı test etme fırsatım oldu çok hafif çok konforlu kamışlar fakat kamışlar çok yumuşak karakterli geldi bana. Ben genelde fast aksiyonlu MH ve H kamışlar kullanmayı seviyorum. Kullandığım makete direkt hükmetmesi için. Eğer sadece silikon ile kullanacaksan kesinlikle tavsiye ederim bütçen hangisine yetiyorsa alabilirsin. Fakat makette atacağım diyorsan o zaman daha sert kamışlara yönelmelisin. Ben senin yerinde olsam tek kamışla işi çözmek için MAJOR CRAFT N-ONE NSL-T902MH 274CM 1-20GR Spin Kamış veya MAJOR CRAFT New Crostage Crx-t902mh 275cm 1.2-20gr Light Spin Kamışı CRXT902MH alırdım. Makine olarak Vanford turna için daha iyi.

ugurinann

Yeni Üye
Adı
Uğur İNAN
Kan Grubu
A Rh Negatif
Lunamis ve Dialunayı test etme fırsatım oldu çok hafif çok konforlu kamışlar fakat kamışlar çok yumuşak karakterli geldi bana. Ben genelde fast aksiyonlu MH ve H kamışlar kullanmayı seviyorum. Kullandığım makete direkt hükmetmesi için. Eğer sadece silikon ile kullanacaksan kesinlikle tavsiye ederim bütçen hangisine yetiyorsa alabilirsin. Fakat makette atacağım diyorsan o zaman daha sert kamışlara yönelmelisin. Ben senin yerinde olsam tek kamışla işi çözmek için MAJOR CRAFT N-ONE NSL-T902MH 274CM 1-20GR Spin Kamış veya MAJOR CRAFT New Crostage Crx-t902mh 275cm 1.2-20gr Light Spin Kamışı CRXT902MH alırdım. Makine olarak Vanford turna için daha iyi.
Erdem Bey yanıtınız için teşekkür ederim. Şu an hali hazırda boşta Vanford ve Vanquish im var, Vanquish i yeni aldım deneme fırsatı bulamadım, Vanford dan daha üst seviye bir makina olduğu için tercih ettim siz Vanford turna için daha uygun deyince sebebini merak ettim umarım hata etmemişimdir. Lunamis ve vanquish i kombinleyerek silikon için kullanacağım o halde, Maketler için önerebileceğiniz bir Shimano kamış var mıdır, yoksa önerdiğiniz major craftlardan birini alacağım.

Erdem82

Üye
Adı
ERDEM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Erdem Bey yanıtınız için teşekkür ederim. Şu an hali hazırda boşta Vanford ve Vanquish im var, Vanquish i yeni aldım deneme fırsatı bulamadım, Vanford dan daha üst seviye bir makina olduğu için tercih ettim siz Vanford turna için daha uygun deyince sebebini merak ettim umarım hata etmemişimdir. Lunamis ve vanquish i kombinleyerek silikon için kullanacağım o halde, Maketler için önerebileceğiniz bir Shimano kamış var mıdır, yoksa önerdiğiniz major craftlardan birini alacağım.
Vanquish tabikide Vanforddan daha iyi fakat Vanquish çok atik bir makine. Vanquish aksiyonlu tuzlu su avcılığında lüfer, palamut gibi tepkimesi hızlı olduğu için atik ideal. Vanford biraz daha torklu, rotor daha dengeli geliyor bana. Her iki makinede muazzam. İkisiyle de av yaparsın ama Vanford turna, levrek gibi iri balıklar için daha elverişli geliyo bana. Tabi kullanıcıya göre değişir.

roxy

Aktif Üye
Adı
Batuhan Candan
Çok kamış ve makine deneme şansım oldu, bahsettiğiniz bu makineleri ve kamışları kullanmadım, fakat turna avı için düşük sarım hızlı makine daha iyi sonuç verecektir, hatta genel tecrübem tatlı su avı için düşük sarım hızlı makineleri tercih etmekten yana.Ayrıca turna için Nisan Mayıs aylarında kaşık, bu aylarda silikon daha iyi sonuç verebiliyor, tek takım çok titizseniz işi çözmeyebilir.

Rast gelsin.

Son düzenleme: