Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uçakla kamışı nasıl götürebilirim ?

Cabarov

Aktif Üye
Adı
Orhan cabarov
@syner
hocam, yurt dışıda aynı mı ? Ben bakü ye götürücem. Elle alıp bagaja koyarlarsa ezilir kırılır diye korkuyorum. Uçağın içine koymazlar mı ? Bacak arama koyardım. Yada uçağa girince bizi karşılayan hosteslere emanet etsem olmaz mı ? Onlar mutfağa bır yere koysunlar ne olacak ki :(

syner

Aktif Üye
Adı
Ali
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@syner
hocam, yurt dışıda aynı mı ? Ben bakü ye götürücem. Elle alıp bagaja koyarlarsa ezilir kırılır diye korkuyorum. Uçağın içine koymazlar mı ? Bacak arama koyardım. Yada uçağa girince bizi karşılayan hosteslere emanet etsem olmaz mı ? Onlar mutfağa bır yere koysunlar ne olacak ki :(
Şimdi bu konuda yorumlarımı yapıyorum fakat bu havayolunda eşya taşımacılığın talimatnamesini okuduğumdan değil :) , yolculuklarımdan dolayı tecrübe ettiğimdendir, kesin bilgiler için havalanında bilet satış bölümlerine sormakta fayda var. Şimdi
Bacak arama koyardım.
Bacak aranıza koymanıza izin vermezler düşüncesindeyim, yolculuk esnasında elbise (mont gibi), kol çantası, tablet, atari, walkman vs hariç harici eşyaları elde tutturmuyorlar ki bu eşyaları bile iniş ve kalkışta ayağınızın altına veya koltuğun altına koymalarını söylüyorlar uçağın olası bir türbilasın da kendi vücudunuzu zor zaptederken büyük veya uzun eşyaları hiç zaptedemezsiniz.
Yada uçağa girince bizi karşılayan hosteslere emanet etsem olmaz mı ? Onlar mutfağa bır yere koysunlar ne olacak ki :(
:D Bunu hiç söylemeyin bence. eğer kamışı bir şekilde içeri sokmayı başardıysanız en güzel yer cam kenarında oturan kişiye rica edip koltuğun altına yatırmasıdır, tabii öndeki arkadaki kişiler şikayet etmezler veya üstüne basmazlarsa.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam 700mm yükseklikten sonraki eşyalar yolcu bölümüne alınmıyor zaten hava alanında ki ikinci kontrol noktasında eşyanızı yanınızda götürüp götüremeyeceğinizi söylüyorlar ve bu kontrolü yapan kişiler genelde hiç bi halttan çakmayan kişiler oluyor malesef. (sözüm herkeze değil ama çoğu böyle) şimdi bir olayı anlatayım :D bir gün elimde bir makinanın kumandası var 200x100mm boylarında küçük birşey sattığım makinanın ön panelini uzaktan kontrol etmeyi sağlıyor ancak, birgün ikinci güvenlikten geçiyorum eleman benim çantamın içindeki bu kumandayı xray de gördü çantayı açıp bakmak istedi bende açtım bu nedir dedi, dedim kumanda ne işe yarıyor dedi, dedim makinayı uzaktan kontrol ediyorum bununla vs demo ürünü dedim... eleman durdu durdu sorumluluğu üzerinden atmak için orada bulunan polis memuruna söyledi memur geldi onada aynı mevzuyu anlattım sonra durdu ve şunu dedi bu cihazı uçağın içerisinde çıkartıp oynamayın :D gülmekten adamın yüzüne tükürmüşüm :D ulan bu oyuncak değil kumanda bununla uçağı kontrol etmeyeceğim heral de neyse bir şekilde soktum uçağa, uçakta yanıma almanında sebebi ankaradan istanbula uçuş süresi 45dk civarları ama eğer valiziniz varsa kargo bölümünde bu valizi almak için rahat bir 30-45dk da valizin gelmesini bekliyorsunuz o yüzden yanıma almak ideal geliyor.

Ya abicim rahat ol insanlar neler taşıyor o uçaklarda bilseniz hiç sıkıntı etmezsiniz tek yapacağınız köpüklü streç ile satıp kırılabilir ürün olduğunu söyleyerek teslim etmek. Söyleyebileceklerim bu kadar.

İyi forumlar.

Cabarov

Aktif Üye
Adı
Orhan cabarov
@syner
Teşekkur ederım , güldüm okurken :D

GRAFTT

Aktif Üye
Adı
Erkan PLT
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Malesef kabine izin vermezler. Teleskopik kamışım ve sahtelerimin olduğu el çantamı bile daha ilk girişte baya bir inceleyip bagaja verip vermeyeceğimi sormuşlardı. Ki bu bahsettiğim yurt içi uçuşta, yurt dışı uçuşlarda daha özen gösteriyorlar.

Ogiveogi

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yanınıza a!abiolirsiniz sıkıntınçıkarmazlar sırtınıza asın çanatayı

sessizdenizci

Daimi Üye
Hocam altınk ustunu neyle kapadınız ? Kat kat bant sarsak işe yaramaz mı ? Bırde nasıl taşıdınız onu :) tutacak yerde mı yaptınız ?
Boyutundan dolayı kabine almıyorlar. Bazuka çanta ise bence tam koruma sağlamaz çünkü üstüne kulbundan tutulduğu gibi atılan 20 kiloluk bir valiz o taşıma çantasını ikiye bölebilir.
Gidişimde pimaşın iki ucunu kat kat naylon yapıp koli bandı ile bir çok kat olacak şekilde sarmıştım ama bagaj tesliminden çıktığından aynen dediğim gibi sanki ağır bir valiz üstüne düşmüş gibi ucundan koli bandı yırtılmış. Neyseki içine sallamayı engellesin diye koyduğum sünger gazete kağıdı kamışı tutmuş. dönüşye oraya göre daire şekilde kalın bir lastik parçası bulup koydum. Pimaşı ise karşılıklı 6-7 derinden delip karşılıklı ip geçirdim. Yani yukardan bakınca * gibi oldu. İp marketten aldığım 1-2 liralık çamaşı asmak için kullanılan sağlam bir ip, çok gergin yapma, biraz serbest olsun.
Taşıması kolay olsun diye eski kemeri ili ucundan kesip uzunlamasına iki ucundan somunlu vida ile vidaladım, yani omuza takılabiliyordu.

_Rastgele_

Daimi Üye
Adı
SERDAR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Pimaş borudan yapılmış ve uzerıne desenlı kumaş ile kılıf dikilmiş bazuka çanta .

Ürünün tasarımcısı Erol61 kardeşimin ellerine sağlık , isterseniz kendisine bi danışın yardımcı olacaktır.

Ekli dosyalar

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Orhan kardeşim günlerce uğraştın,piyasanın altını üstüne getirdin.
Kaliteli ve pahalı bir kamış aldın,bu kamışı dış etkenlerden koruyacak bazuka çantaya şimdi pahalı diyorsun.
Ben daha ucuz bir kamış almanı bu yüzden istemiştim.
Genç arkadaşlar çok pahalı malzemeler alıyor sonra malzemelerini korumuyorlar.
Protacle kamış çantası al her zaman güvenle taşı.
En sağlam çantadır.
ProTackle 07R240 Kamış Taşıma Çantası 141cm Olta kamış çantaları ve kılıflar PROTACKLE AVmarketi.com
protackle kamış çantası - Google'da Ara
Protacle bazuka çantası taş gibidir,diğer bazukalara benzemez.30 dan fazla uçuş yaptı.
iki kere kayboldu 3 ay sonra geri geldi.