Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

UCUZ LRF ARAYIŞI !

Firtina0101

Yeni Üye
Adı
Ferhat
Kan Grubu
A Rh Pozitif

Firtina0101

Yeni Üye
Adı
Ferhat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
yani ip bu makinada bir sorun teskil etmiyor?
yada bana önere bileceginiz Kamis varmi?

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
yani ip bu makinada bir sorun teskil etmiyor?
yada bana önere bileceginiz Kamis varmi?
İp makina için sorun teşkil etmez ancak sufix grubu , kalitesiz çin grubu, nomura sensum grubu bazı ipler problemli. Tiftiklenir ,su tutar veya çok sık kuşgözü olur burnundan getirirler. İp kullanırken atış sonrası mandalı elle kapatmaya ve ipi kılavuza elle oturtmaya dikkat eder ve boşluk alırken ipi sağ el iki parmağınla tutarak makinanın mümkün olduğunca önünden sıkı sarım yaparsan problem yaşamazsın .
Shimano kamışı aldıysan kullanmaya devam et , kendine masraf çıkartma. Yok daha kamış almadıysan , bütçene ve hedef avına göre daha iyi bir seçim yap.

Firtina0101

Yeni Üye
Adı
Ferhat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
shimano Kamis bir arkadasimin kendime yeni almayi düsünüyorum forumda biraz arastirdim Port fish wily nash 1-10 gözüme carpti!
sizin görüsünüzü alayim dedim.

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
shimano Kamis bir arkadasimin kendime yeni almayi düsünüyorum forumda biraz arastirdim Port fish wily nash 1-10 gözüme carpti!
sizin görüsünüzü alayim dedim.
Wily nash (1-10) 7 gram jigde çalışır ama 7 gr maps-popper- dalarlı sahte-7gr jighaed+silikon ile yorulur gibime geliyor ! Tabiki ustalar daha iyi bilirler...

Martı48

Yeni Üye
Adı
Arda
Sayın REELMASTER
Tam 9 farklı marka ve 14 farklı alternatif kamışı 6 farklı makine ile kombinliyerek
demişsiniz onunla kıyasladığınız ona yaklaşan diğer kamış ve makineleri de açıklayabilirmisiniz. Elbette ki makine ya da kamış tercihinde fiyat ta etmen oluyor. Okuma fuel spin ve dead ringer kamışlar hakkındaki düşünceleriniz nedir?

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sayın REELMASTER demişsiniz onunla kıyasladığınız ona yaklaşan diğer kamış ve makineleri de açıklayabilirmisiniz. Elbette ki makine ya da kamış tercihinde fiyat ta etmen oluyor. Okuma fuel spin ve dead ringer kamışlar hakkındaki düşünceleriniz nedir?
Okuma ,DAM,Bauer,Wily,Kudos,Lineaeffe,Caperlan,Daiwa ve Shimano alt segment bir çok model denedim. Makina grubunda 270 liraya yeni sienneayla kıyas edebileceğim bir ürün yok. Ancak Şu andaki özel indirim günlerinde Okuma Ceymar CXT10 340 lira fiyatla en iyi alternatif.
Performans olarak üst atar aralığından fedakarlık yaparsanız ucuz alternatif Wily Nash daha orta sınıfa çıkmak isterseniz yine indirim günlerinde 400 tl fiyatla DAM FZ microflex F/P ürünleri. En azından 24T modellere kıyasla 30T Carbon göz dolduruyor. Okuma fuel ve Dead ringer Lrf kamış değil ULS veya shimanonun tabiriyle SS kamış olarak alınabilir. Hedef balık ve sahte seçiminiz önemli.