Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ufak balıklardan kurtulmak..

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
Merhaba,

Ne zamandır bu konuyu sizlere danışacağım ama fırsat bulamadım. Geçen hafta Bursada bulunan bir akarsuya gittim kefal avı için. Yanıma bol tavuk ciğeri ve birazda solucan aldım. Oltaları hazırladım ve suyla buluşturdum.

Yem olarak solucan bulunan takımları suya atmamla çekmem bir oldu hep, atıyorum 5 saniye sonra çekiyorum ucunda 5 cm civarı ufak kefal. atıyorum çekiyorum ufacık bıyıklı.. Bütün günüm böyle geçti sadece 1 adet 25 cm civarı kefal alabildim. Size sormak istediğim ben bu soruna nasıl bir çözüm bulucam bu ufak balıkların iğneye takılmasını nasıl önliyebilirim? İğne boyunu büyüttükçe büyüttüm ama yinede vazgeçmediler. Millet balık yok diye yakınır, ben balıktan nasıl kurtulacam diye yakınıyorum:) Gerçekten aşırı yordular beni gün boyu en az 5 kg. balığın ağzındaki iğneyi çıkarıp suya salmakla uğraştım. Yardım ederseniz sevinirim..

çılgınbalıkçı

Aktif Üye
Adı
Şaban Akın
Saldığınız balıklar büyüyünce sorun kalmaz sanırım:D
biraz daha derin yerlere bakın,rastgelsin:)

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
Saldığınız balıklar büyüyünce sorun kalmaz sanırım:D
biraz daha derin yerlere bakın,rastgelsin:)
İyi fikir abi:D

Derin yerleride denedim, 50'lik gezer kurşun takıp derenin en orta kısmında kalmasını sağladım takımın yinede nafile:( Sanırım en akıllıcası avlak değiştirmek olacak..

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kefale mepps de denemeni öneririm. Yemliden daha bir aksiyonlu ve heyecanlı olur.

KILLtoLIVE

Üye
Adı
Emre AY
Kefale mepps de denemeni öneririm. Yemliden daha bir aksiyonlu ve heyecanlı olur.
Ufak balıklardan arta kalan zamanlarda hep at-çek ile uğraştım, ancak hiçbir şekilde balık vurmadı. Sanırım su aşırı bulanıktı ondan dolayı.Birdahakine etine dolgun solucan ve büyük iğnelerle gideceğim.

vatos70

Aktif Üye
Adı
OKTAY ARIKAN
küçük balık yoksa, büyük balıkta olmaz :) bence kafana takma, günün tadını cıkarmaya bak ve o küçük balıkları yuvalarına göndermeye devam et :)

çağrıbey

Aktif Üye
Adı
Çağrı ECE
tatlı su kefali her türlü yemi yiyen bi balık. daha sert yemler dene yada sahte yemlerle at çek yaparsan ufaklardan kurtulursun heralde

nebi_16_42

Yeni Üye
Adı
nebi öken
afedersin ama nereye gittiğini merak ettim eğer tatlı su kefali istersen sana tavsiyem nilüferdeki kayapa barajıdır şip şıp oltayla bile 500gr dan büyük kefaller çıkıyor tabikii tavuk ciğerine bunuda untma birde orayı dene ama şunuda söylüyeyim kapakların sol tarafından arkalara doğru derin yerlere at şimdiden bol şans

Ersin

Daimi Üye
Adı
Ersin M.Karaketir
Kan Grubu
A Rh Negatif
tatlı su kefali her türlü yemi yiyen bi balık. daha sert yemler dene yada sahte yemlerle at çek yaparsan ufaklardan kurtulursun heralde
Gereken cevap budur ;) Tatlı su kefalinin küçükleri çok oburdur, ufak taşları bile atsan sudaki harekete hemen atlarlar. Büyüklerini yakalamak ise oldukça zordur. Ama meps/sahte ve at çek ile bunu başarabilirsin. Atacağın meps en az kendileri kadar yada kendilerinde daha büyük olacağı için küçük balıklar fazla atlamayacaktır. Fakat çok sessiz olmalı ve mümkün olduğu kadar kendini gizlemelisin ;)

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
Sen küçükleri salmaya devam et,
onlar sana ilerde; 20cm... 25cm... 30cm.... olarak geri dönecektir :):):)