Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

üsküdar - boru kurdu

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Pendik şubede yokmuş kurt arkadaşlar. Bilginize.
Alakalı olabilir mi bilmiyorum. Dün Youtube üzerinde bir video izlerken karaköy tarafında balık malzemeleri ve canlı yem satan bir dükkan ile konuşma yaptılar. Boru kurdundan bahsettiler dükkanın sahibi beyefendi ( sanırım video birkaç gün önce çekilmiş) boru kurdu olmadığını ama 1 marttan itibaren olacağını söyledi. çünkü yasak var dedi. bu yasak balıklar ile ilgili bir yasak mı kurtlar ile ilgili bir yasak mı tam bilemiyorum ama aynen dediği cümle bu şekilde. Marta girdiğimize göre belki bundan sonra bulma şansımız olur. Bu arada Yemci Yunus abi dün whatsapptan durum paylaşmış onda canlı kobra kurdu var yani sorun ya mevsimsel değil ya da mevsimi başladı. İlk bulan haber etsin arkadaşlar bende sürekli araştırma halindeyim :)

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yasak mı mevsimsel mi bilmiyorum ama kışın boru kurdu olmuyor genelde.
Yazın da çok satıldığı için bulmak zor oluyor. Daha doğrusu bozulmamışını bulmak zor.

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
Bir boru kurdu derdi sardı yine bizleri. :)

Bedri hocam anlaştık, tedarik edersem hemen yazacağım buradan.

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bir boru kurdu derdi sardı yine bizleri. :)

Bedri hocam anlaştık, tedarik edersem hemen yazacağım buradan.
Bu arada denemediğim için yorum yapamıyorum. Pendik'te kurutulmul olarak var. Bir de internet üzerinde salamura şeklinde buldum. kurunun iş yapmayacağını düşünmekteyim ama salamura olan iş görebilir mi ki acaba deneyen oldu mu?

Adı
Vaner
Bu dönemde boru kurdunu ne yapacaksınız? Eğer İstanbul ve civarında eşkina, karagöz gibi balıklar için kıyıdan avlanacaksanız değil kurutulmuşu ve salamurası en tazesi bile iş yapmaz. Çünkü mevsim bu balıkların kıyadan avı için uygun bir mevsim değil. Özellikle eşkina deniz suyu sıcaklığı 14 derecenin üzerine çıkmadan kıyıdan av vermez. Eşkina için sezon başında İstanbul Boğazı'nda 14 derece bile işe yaramaz. Marmara kıyılarında ise Nisan sonu, Mayıs başı gibi zamanlarda tekneden boru kurdu ile av başlar. Boru kurdu tüm Türkiye'ye İzmir'den dağıtılır. İzmir'de de boru kurdu toplama işi Nisan ayında başlar.

ErdenEren

Aktif Üye
Adı
Erden
Bizim hayırsız mera dediğimiz Maltepe Dolgu Alanı'nda 2-3 senedir kış ve ilkbahar vakti gelen eşkinalar tamamen şansımıza idi o halde. Böyle yorumluyorum bu ayrıntılı mesajınız üzerine. :)
İşin aslı teke çıkaramıyoruz bu sene. Asıl problemimiz bu aslında hocam. Saygılar, iyi geceler.

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu arada denemediğim için yorum yapamıyorum. Pendik'te kurutulmul olarak var. Bir de internet üzerinde salamura şeklinde buldum. kurunun iş yapmayacağını düşünmekteyim ama salamura olan iş görebilir mi ki acaba deneyen oldu mu?
iki sene önce salamura boru kurdu almıştım. keşanda denedim. canlı boru kurdu bitince buzdolabında sakladığım salamura paketini kullandım. iş yaptı. sıcakta bırakmayın yeter. ama tabii canlısı makbul..

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@ErdenEren bugün iş çıkışı ip almak için pendiğe uğradım oltacı Salih'e boru kurdu gelmiş. İlgilenen arkadaşlara duyurulur.