Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ustaların Yardımıyla Sıfırdan Herşeyiyle Lrf Topladık

VY Canis Majoris

Aktif Üye
Adı
Gökay
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hedef balıklarım levrek , kefal , istavrit, çinekop, sarıkanat, lüfer, dere ve göl balıkları zaten bu balıklardan başka balık tutamadım daha önce hic :)

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hansen Pilgrim 6.1cm 10g Kaşık
RENK SEÇİNİZ: Silver-Blue

RENK SEÇİNİZ: Gold-Red

RENK SEÇİNİZ: Silver-Red

Savage Gear 3D Vib Blade 5.5 cm 14.5gr Suni Yem
RENK SEÇİNİZ: Pınk Glow Zebra

RENK SEÇİNİZ: Glow Zebra

RENK SEÇİNİZ: Purple Zebra Glow

RENK SEÇİNİZ: Sardıne

Savage Gear 3D Vib Blade 3.5 cm 4gr Suni Yem
RENK SEÇİNİZ: Glow Zebra

Kendo Baby Jig 56mm 10.5g Suni Yem
RENK SEÇİNİZ: 31

RENK SEÇİNİZ: 24

RENK SEÇİNİZ: 40

Kendo Baby Jig 45mm 8.5g Suni Yem
RENK SEÇİNİZ: 14

Kendo Baby Jig 34mm 5g Suni Yem
RENK SEÇİNİZ: 32

Kendo Baby Jig 26mm 3g Suni Yem
RENK SEÇİNİZ: 24

RENK SEÇİNİZ: 13

Merhaba şuanta n11 ürün sepetimde bunlar mevcut toplam tutar 360 Tl. Sizlerin görüşlerinizi almak istedim özellikle @enginson abi sende düşüncelerini belirtirsen sevinirim. İyidir al derseniz alıcam hepsini.

Hansen pilgrim ile ilgili bence Silver-Blue haricindekileri almanıza gerek yok, Eylül-Kasım arası Karadeniz de ben her rengini denememe rağmen sadece Silver-Blue ile randımanlı avlar yapabildim. Ben renk denemeleri yaptığım sırada arkadaşlarım sürekli Silver-Blue ile neredeyse her attıklarında yakalarken ben diğer renkleri ile tek tük yakalayabildim ve günün her saati için bu böyleydi, baktım olacak gibi değil o gün bu gündür silver-blue haricindeki renklerini yanıma bile almıyorum :)

Kendo Baby Jiglerin renkleri ve parlaklığı benim çok hoşuma gitmiyor, fiyatları ucuz olmasına rağmen verdiğim paraya acıdığım tek jig kendo baby jigler oldu, 55-60TL lik Maria Little Bit Ah 8gr jiglere verdiğim paraya ise hiç acımadım :)

Savage Gear 3D Vib Blade ler için ise; kamışlarda kullanılması gereken sahtelerin ağırlıkları ile ilgili genel bir teamül var, alt atar+üst atar/2 çıkan sonucun bir iki tık altı ile bir iki tık üstü arası sahteler en uygun ağırlık olarak tavsiye ediliyor, bu formüle göre hareket edersek 5-10gr arası sahteler sizin kamış için en uygun aralık olur, buradaki en uygun aralıktan kastım tamamen erim ile alakalı tabi. Birde şöyle bir durum var 14.5gr lık titreşimli bir sahteyi 15gr üst atarı olan bir kamışla kullanırsanız ortaya çıkan vibrasyonu büyük ihtimalle o kamış tolere edemeyerek titreşimi bileklerinize yansıtabilir. Şahsen ben o kamış ile yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı 5.5cm-14.5gr olanlar yerine 4.5cm-8.5gr olanları tercih ederdim.

Savage Gear LB Cannibal tipi silikonlar yerine Fiiish Black Minnow tarzı silikonları tercih edebilirsiniz evet fiyatları bir hayli pahalı ama inanın her kuruşunu hak eden bir silikon sahte bence.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Melih hocamın yorumlarına sonuna kadar katılıyorum. Öncelikle piyasaya girer girmez bu kadar parlatılan bir kamışa fazla güvenip de üst sınırları zorlamayın derim. O kamışın hakkı 1-2 gr yada 14-15 gr değil, 5-12 gr aralığıdır bana göre. Sahtelere gelecek olursak kaşık olarak pilgrim silver blue yeterli. 10 tane kendo yerine 3-4 tane kaliteli jig almak daha mantıklı. Jigpara, blue blue, maria little bit benim tercih ve tavsiye ettiğim jigler. Savagear titreşimli yemlerden ben çanakkalede verim alamadım, karadenizde ne kadar çalışır bilmiyorum. Silikon olarak da savagear sandeel, ragot raglou yada fiiish black minnow (kaki rengi) tavsiye ederim.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER

Bu 2 kendoyu çıkardım. Bunların yerine şu aşağıdaki slikonları ekledim henüz siparişi onaylamadım cesaret edemiyorum :)

Savage Gear LB Cannibal 8cm 5g Bulk Box Silikon Yem
RENK SEÇİNİZ: 12-Perch
Savage Gear LB Cannibal 8cm 5g Bulk Box Silikon Yem
RENK SEÇİNİZ: 32-Blue Pearl
Savage Gear LB Cannibal 10cm 9g Bulk Box Silikon Yem
RENK SEÇİNİZ: Glitter Bug
Savage Gear LB Cannibal 10cm 9g Bulk Box Silikon Yem
RENK SEÇİNİZ: 33-Whıte and Black
Savage Gear LB Cannibal 6.8cm 3g Bulk Box Suni Yem
RENK SEÇİNİZ: White and Black
Savage Gear LB Cannibal 6.8cm 3g Bulk Box Suni Yem
RENK SEÇİNİZ: Firetiger

bu silikonlar tatlı su turna için özellikle. hedef balık ve avlak bölgesi neresi ona göre bildiğim kadarı ile tavsiyede bulunabilirim.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Hedef balıklarım levrek , kefal , istavrit, çinekop, sarıkanat, lüfer, dere ve göl balıkları zaten bu balıklardan başka balık tutamadım daha önce hic :)
cannibal serisi turnada iş yapıyor fakat denizde çok verimli olacağını sanmam.
Deniz için ;
Daıwa Tournament D' Fın 7,6cm Rainbow Shad 10 Adet Silikon Yem - n11.com
levrek için özellikle bu silikonu tavsiye ederim. izmirde bir arkadaşıma önermiştim çok güzel levrek aldığını söyledi.
SAME Silikon Soft Tail 2,5’’ (6,5cm)

İstavrit için isome marukyu L mutlaka çantada olmalı. ayrıca berkley baby sardine ve sandworm serisi de çantanda bulundur. kokulu oldukları için avın daha verimli geçecektir. çok fazla çeşide girmene gerek yok. LRF de iş yapan sahte ve silikonlar belli zaten.

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
Merhaba. Bu sahte ler lrf kamış vs boğazda iş yaparmı?
Yapar, yapmaz olur mu. ben 4 5 senedir LRF yapıyorm boğazda ve marmarada. LRF nin en güzel yanı sürpriz olması ne geleceği belli olmuyor. istavrit diye atarsın çinekop lüfer gelir, levrek gelir eşkina gelir. hem hedef balık çok hem hafif yormuyor, hem de aşırı keyifli istavriti bile lüfer çeker gibi çekiyorsun. ama istanbulda LRF gece daha verimlidir. gündüz pek iş yapmaz belirteyim.

SeNSeiJeet

Üye
Adı
olcay
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yapar, yapmaz olur mu. ben 4 5 senedir LRF yapıyorm boğazda ve marmarada. LRF nin en güzel yanı sürpriz olması ne geleceği belli olmuyor. istavrit diye atarsın çinekop lüfer gelir, levrek gelir eşkina gelir. hem hedef balık çok hem hafif yormuyor, hem de aşırı keyifli istavriti bile lüfer çeker gibi çekiyorsun. ama istanbulda LRF gece daha verimlidir. gündüz pek iş yapmaz belirteyim.
Yanıtınız için teşekkürler. Benim oturduğum yer kireçburnu hisar a kadar gidiyorum bazen deniycem bigün bikaç çeşit sahte alıp. Şuan lrf kamış yok fakat 3metre hafif kamışlarım ve ufak 2tane makinam var onlarda şimdilik bu işi görür diye düşünüyorum.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Balık alırsınız ama lrf olmaz, zevk alamazsınız. 3 m kamış en iyi ihtimalle spin kamıştır ve 10-40 atarlıdır. Sizin atacağınız ağırlık en fazla 3 gr olacak, attığınızı da tuttuğunuzu da pek anlamazsınız.

VY Canis Majoris

Aktif Üye
Adı
Gökay
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@Çırak Dün konuya hızlı cevap gelmeyince biraz aceleci davrandım sabırsızlandım ve siparişi verdim. Yorumları okuyunca üzüldüm 14.5gr lar yerine 8.5gr ları almadığıma jigler için slikonlar için falan. Şansıma bugun firmadan aradılar ellerinde silver blue kaşık yokmuş, Aynı renkten 2 tane yada istediğiniz birşey varsa ekleyelim mi dediler. Yok dedim siz direk kaşıkları çıkartın , 14.5 ları 8.5 yapın kaşıklar yerinede oluyorsa birtane 14.5gr Gold pink zebra vib ekleyin dedim sağolsunlar eklediler bir tane dursun çeşit olsun diye. Ancak jigler slikonlar kaldı değiştirmedim uğraştırmak istemedim firmayı. Çantamda bir farklılık renk olsunlar kısa zamanda önerdiğiniz jiglerden slikonlardan alıcam.

@umitdulger savagear sandeel slikonlarım var farklı çeşitlerde, yakın zamanda önerdiklerinizide temin edicem.

@enginson çantam da bir adet berkley sandworm kırmızı , bir adet isome marukyı L , 2 adet Yummy mevcut abi . Baby sardine de temin ederim.

Hepinize teşekkürler cevaplarınız için umarım bu konu başka arkadaşlarında işlerine yarıyordur.