Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Utanmazlığın Haberi Av Yasağına Uymayan Avcılara Övgü Haberi

murat006

Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
AB Rh Pozitif

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aşağıda linkini bırakacağım haberde avcılar yayın avı yasak olmasına rağmen av uapmışlar birde alıkoymuşlar ve haberlerde güzelce övülmüşler. Arkada ise sanırım sazanlar var. Şikayet etmeyi unutmayalım birde ceza haberini görürüz inşallah.

Kızılırmak’ta tam 2 metre boyunda yayın balığı tuttular – Sözcü Gazetesi
İlginç olan da balığın tutulduğu yer olan Nevşehir'de yayın avı yasağı yarın yani 15 haziranda kalkıyor :) İki gün sabredememişler anlaşılan.

murat006

Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Ben o bilinçte olduklarını düşünmüyorum. Bence yasaktan bir haberler. Yani bir yasak varda bize kim ne yazar oşarak düşünüyorlar. Meralarda bu şekilde düşünen pek çok kişi ile karşılaştım.

yhymskrn

Aktif Üye
Adı
Yahya
siz bide İzmir körfezi görün HARAMİ CAHİLLER
Burdakiler bilerek yapanlar

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hocam haberde olta ile demiş, olta ile de mi yasak ?
Av yasağı tarihleri amatör balıkcılık sirkulerinde belirtilmis. Amator balikcilik da oltayi kapsar. Ticari yani ağla serpmeyle vs. Yapilan avciliklar çok buyuk goller disinda çoğu iç suda yasak zaten.

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül
Av yasağı tarihleri amatör balıkcılık sirkulerinde belirtilmis. Amator balikcilik da oltayi kapsar. Ticari yani ağla serpmeyle vs. Yapilan avciliklar çok buyuk goller disinda çoğu iç suda yasak zaten.
Bir arkadaş grubuna bu haberi ilettim, oradan bir arkadaş da tutturdu , diyor ki yasak ağ için, olta için değil diye, ondan buraya tekrar sorma gereği duydum.

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bir arkadaş grubuna bu haberi ilettim, oradan bir arkadaş da tutturdu , diyor ki yasak ağ için, olta için değil diye, ondan buraya tekrar sorma gereği duydum.
Balikcilik sirkuleri ticari ve amator olarak ikiye ayrilir. Ticari ağ ile avı, amator ise bizi yani oltayla yapılan avcılığı kapsar. Amator sirkulere baktığınızda deniz icin yasak goremezsiniz. Cunku amator bakikcilik yil boyu serbesttir denizde. Fakat amator balikcilik sirkulerinde ic sulara ait yasaklar vardir ve bunlar oltayi kapsar. O yuzden avlanilan yayın baligi avlanilmamasi gereken bir zamanda avlanmistir.

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül
Balikcilik sirkuleri ticari ve amator olarak ikiye ayrilir. Ticari ağ ile avı, amator ise bizi yani oltayla yapılan avcılığı kapsar. Amator sirkulere baktığınızda deniz icin yasak goremezsiniz. Cunku amator bakikcilik yil boyu serbesttir denizde. Fakat amator balikcilik sirkulerinde ic sulara ait yasaklar vardir ve bunlar oltayi kapsar. O yuzden avlanilan yayın baligi avlanilmamasi gereken bir zamanda avlanmistir.
Eyvallah hocam bilgilendirdiğiniz için.