Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

uzun olta ile palamut avı

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
sevgili üstadlarım değerli kaptanlar palamut balığını ne süratle ne tür yemlerle hangi mevsimde hangi denizimizde takımların değişikliği ile kaç metrelerde arayacağız palamut dip yapısı ile alakalı bir yaşam mı sürer yoksa tamamen palejik sadece derinliğe göre mi yaşar nasıl hareket eder

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sevgili Hızır merhaba,

Palamut balığını mevsiminde ekim,kasım,aralık,bu aylarda bursa gemlik bölgesinde çok fazla yakalama şansımız var uzun oltayla sahte yemle yakalama şansımız var.arada torikte alma şansımız var.

Ancak bu balıkta yöresel olarak çoklu çaparilerle avlananlarda var.bu sistemle çok fazla balık alanları biliyorum.benim ise en sevdiğim ve randıman aldığım bu balıktaki avlanma şekli hırsızlı zokaya hamsi takarak avlanma şeklidir,burda çok önemli bir iki husus var.1.zokanın kılçık ve çok parlak olması.2.zokanın önüne 2.kulaç kulanaçağın misinan ince olamsı benim idealım 0.15, 0.20.tırabuko.3.hamsi balığının kafasını kesinlikle kesmiyosun palamut yemini kafadan alır.4.derinlik bu balık göç balığı olması itibarıyla ve kimyası gereği orta suları tercih eder ben genelikle 12,ve ya 17,kulaçlarda verim alırım.bu sularda bulursan verim alırsın bir önemli detay ise bu kulaçların altına zokayı indire bilirsen lüfer ve familyasını alma şansın var.umarım faydalı olmuşumdur.sevgiyle kal rasgelsin.:)

Palamut avı ile ilgili diğer detaylar aşağıdaki linkte mevcut..
https://www.baliksevdam.com/vb/showthread.php?t=479

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
irfan abi bilgilerin için teşekkür ederim galiba ben artık rizeli oluyorum :)
işim gereği yalova dan ayrılmaya karar verdim bu sebepten buralarda av yapmaya alışsam iyi olacak sizin saydığınız aylarda buralarda fırtına varmı yokmu bilmiyorum ama karadeniz bana büyük gelebilir biraz tecrübe edinmek için şimdiden suya çıkmam lazım boş boş gideceğime bişeler deneyeyim dedim ama bu bilgiler bana faydalı olur

giyim16

Yeni Üye
Adı
fezail ulukaya
yararlı bilgiler için teşşekürler