Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yanınıza Alacağınız 5 Sahte

B

BS Okuru

Misafir
Hedef balığım tatlı suda turna olduğu için Acme nin Litle Cleo kaşıklarından 4-5 renk mutlaka alıyorum.. Sonra sığ sular için Usami Combo pop.. Daiwa Tournament silikon lime ve chart rengi.. Ve son olarak derin su da Duo Spearhead ryuki 95 s ve Duo Jerkbait.. :)

Mehmet Fatih

Daimi Üye
Adı
Mehmet Fatih
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Enginin söylediği kendo renkleri ülke genelinde kendini kanıtlamış zaten özellikle 21 ve 24 renk kodu tehlikeli renkler ve 13 tabiki.Bunlara ek ülkede en çok iş yapan su üstü rengi gümüş/ siyah benek gibi pugachev 03 imitasyonuda olsa yanında bulunsun.Ve silikonlar krem ,glow ,pembe,limon v.s simli olmaları avantaj bence levreğin simli silikonlara ayrı bir arzusu var..Misal savagear sandeel beyaz simli - yeşil simli-limon yada savagear cannibal 8cm glow bulanık suda cannibala şans veren kendi kazanır..Fiyat performans tabi yoksa mariası iması daiwası çok özel rapalalar mevcut.

Ama etrafıma bakıyorum özellikle gece gelip avlananların kullandığı rapalalar % 60 Kendo 24 yada limon/turuncu renk mualif sahteler strik pro eg-33 olsun v.s ve çok güzel balıklar alınıyor ama renklere bakınca limon / beyaz yada gümüş renk çakarlı kırmızı kafa.

Alık balık

Daimi Üye
Adı
Ufuk
Öncelikle mera belli değil ise ne kadar sahteniz var ise yanınıza almak mantıklı olur, çünkü sahtenin renginden ziyade dalar değeri de bir o kadar önemlidir. Mera sığ suya sahip ise kendo seabass serisini unutabilirsiniz. Burada su üstü yahut az dalarli olan ürünleri kullanmak lazım gelir. Lakin su kıyıda 3 metre ve fazlası derinliğe sahip ise kendo lar çalışır, tabi bunun yanında diğer derin dalarli sahteler de iş yapacaktır.

ONEPLUS A3000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Barış Üçer

Yeni Üye
Adı
Barış Üçer
Herkese cvpları için tşkler
Bu soruyu sormaktaki amacım , bu işe yeni başlayan benim gibi gideceği merası belli olmayan , dolayısı ile hangi sahteyi kullanacağını bilmeyen arkadaşların en azından gidecekleri ilk avlarda , yada satın alacağı ilk sahtelerde en çok kullanılanları tercih etmesi , dolayısı ile zaman ve para kaybı yaşamamasıdır.
Ayrıca bu ilk deneyimlerde ne kadar boş çıkmaz , en azından takip vs yaşarsak o kadar daha aşk ile bağlanmamızı sağlayacaktır.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Ne avlamak için soruluyor bunlar ama ben 80 kadar sahte ve jig ile su kenarına giderim. Bazen bunlardan sadece birini en fazla 7-8 tanesini denerim.

At çek için marka ve bunların ürün türleri çok. Her bir ürünün de türlü renkleri var, bazı firmalar bunları abartıp 30- 40 renkte kalmayıp 80 ayrı renkte yapanlar var.

Bu renk bolluğu yetmiyormuş gibi bir de özel renkler yapmaktalar. Bunların kimisi satıcıların isteği ile kimi de kazanç arttırmak, koleksiyon hastaları için zaman zaman piyasaya çıkmakta.

Arkadaş vazgeçilmez 5 sahte demiş, umarım bu sayıda kalır, o da bizim gibi kurbanlar arasına girmez.

Ben biraz düşünüp tam doğru olmasa da 5 tane seçip yazayım.

1- Onbinlerce su üstü var, kamışım uygun değil WTD yapamıyorum veya başka sorunlar nedeniyle melez bir su üstü seçecek olursam,

Lucy Craft Gunfish kamışınıza göre 12 gramlık 95 veya 19 gramlık 115mm

şimdiden iki seçenek olduğundan 95 derim. Haydi renk de MS Metallic Sardine olsun. Karnının altına da UV pembe bant atarsanız yararı olur. Bunun bizim piyasada bulunmaması nedeniyle alternatif olarak Duel Silver Dog renk de sorarsanız HSS

Bu su üstü yarı popper. İster WTD yapın ister makine kolunu arada yarım tur çok hızlı çevirerek su sıçratır, ama levrekte de lüferde de çok işe yarar sahte.

00.jpg

Son düzenleme:

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
2- Çantada limon olsun isterseniz Kendo sea bass minnow 125 F erimi nedeniyle seçilecek uygun fiyatlı 100 lira civarı sahteler kadar yarar bir sahte. Bunun 170 mmsi de kamışı uygun olanların çantasında olabilir.

3- Piyasada bulunabilecek içerisinde ağırlık bulunan silikon olarak 4 play shad'ın pearl silver renginden 12 veya 22 gramlık siz seçin.

Bunun yerine benim henüz denemediğim 21 gramlık Savagear 3D sardine silikon da buna alternatif olabilir. Benze başka marka kullanıyorum. Ancak 4 play shadta 3 boyut mevcut. Az sayıda sahte almak isteyen mera derinliğine veya kamış özelliğine göre bunlardan birini seçebilir.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
4- Bir de kurt olsun

Silikon ustası Ecogear'ın Grass minnow L boyu kamışınızın atarına göre ağırlıkta jig kafa veya teksas iğne ile benim her zaman yanımdadır.

5- Sonuncu olarak 20 cm dolaylarında derinlikten yüzen sahteler içinde Daiwa 97F veya siz seçin biraz daha uzun atmak isterseniz 120F SSR sahtelerden doğal renk biri yanınızda bulunabilir.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Sayıyı 5 tanede sınırlamak için birçok mükemmel sahte yemi ıskaladık. Apia, Duo, Ima hatta bunlardan daha ucuz Duel'in çok başarılı sahteleri mevcut. Kendinize hediye almak isterseniz, 5 sayısı rahatlıkla 50 ye 100 e çıkar. Ve bu 5 dışında diğerleri de çok işe yarar. Bu nedenle 5 sayısı bence en az 15 e çıkartılmalı. Zaten balık tuttukça veya tutamadıkça bu sayı artacaktır.

Gerek ürün cinsleri, gerek renk konusu, moda veya reklam demeyeyim de bir veya iki kişinin balık yakalayıp duyurduğu ve birden satışların artmasına sağlayarak çantalarımızı bu plastik malzemelerle doldurmamıza neden olmakta.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Kelime sınırlaması mı çıktı parça parça yazmak zorunda kaldım.

Bir örnek verecek olursam bir zamanlar ince çizgi isimli şirket Daiwa Shore Line sahteler getirdi.
Sahibi bir gün beni aradı, daiwalar neredeyse bitti ancak pembe kafanın hiç bir boyundan tek bir tane satılmadı, sana göndereyim dener misin işe yaramayan bir renk mi acaba bu dedi. 14 cm gönder denerim dedim.
Bir mi iki mi şimdi hatırlamıyorum levrek tutup burada konu açtım.
Şimdi pembe kafa Türkiyede çok satılan şahane olarak kabul edilmiş renklerden biri.

kadiricsez

Üye
Sayıyı 5 tanede sınırlamak için birçok mükemmel sahte yemi ıskaladık. Apia, Duo, Ima hatta bunlardan daha ucuz Duel'in çok başarılı sahteleri mevcut. Kendinize hediye almak isterseniz, 5 sayısı rahatlıkla 50 ye 100 e çıkar. Ve bu 5 dışında diğerleri de çok işe yarar. Bu nedenle 5 sayısı bence en az 15 e çıkartılmalı. Zaten balık tuttukça veya tutamadıkça bu sayı artacaktır.

Gerek ürün cinsleri, gerek renk konusu, moda veya reklam demeyeyim de bir veya iki kişinin balık yakalayıp duyurduğu ve birden satışların artmasına sağlayarak çantalarımızı bu plastik malzemelerle doldurmamıza neden olmakta.
Üstadım sen sayıyı 20-25 e çıkar bizlerde senin izinden gidelim.:):):) Gun Craft Jointed Claw 178 floating bu sahtelerde fena değil.:):):):)