Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yarım Ayda Pazartesi İspendekleri 06-07-2010

Bahadır Sarıca

Daimi Üye
Adı
Bahadır Sarıca
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Av yeri : Çeşme- İzmir
Hava : 3-4 Bft Kuzey(Avlak 1-2 Bft Kuzey)
Ay konumu : Yarım ay

Av saati: : 01.30- 07.00 (İspendekler 06.10’da yakalanmıştır)
Kullanılan takım : Şeytan oltası

Kullanılan misina : Beden Ф 0,28 mm Yo-zuri Mirage(%100 Fluorocabon)
Kullanılan İğne : Gamakatsu LS 5253N Size:2

Kullanılan yem : Dondurulmuş sardalya (Balık kafa kısmı ile alınmıştır.)

Merhaba amatör balıkçı dostlar,
Hafta sonu balığa çıkamamış olmam, Pazartesi iş yoğunluğu ve stres ile birleşince; “ akşam seni en iyi balık avı paklar” şeklinde düşünerek arayışlara giriştim. Giriştim ama, ne yem var, ne de eküri.:rolleyes: Saat 22.00. Kullandığımız yem sardalya veya hamsi. Bu saatte anca stok yapanlardan bulabilirim. Telefon trafiği sonucunda, sağolsun Yılmaz kardeşim imdadıma yetişti. Bir kilo sardalyam hazırdı. Hafta arası olduğundan eküri işi oldukça zor olacaktı. Levrek için kıyıdan yemli dip avını, bu avı bana öğreten Tahsin ve Ramiz abi yapıyoruz. Tahsin abinin cep telefonu kapalı olunca vardiyada olduğunu anladım. Geriye üstad Ramiz abiyi aramak kaldı. Yaklaşık 25-30 yıldır Ege’de avlanmadığı yer kalmayan üstad Ramiz abi 55 yaşında olmasına rağmen beni kırmayarak “hadi gel gidelim” deyince organizasyon tamamlandı…Yol üstü Urla’dan Ramiz abinin arkadaşı Fevzi Beyi de alarak avlağımıza doğru yollandık.

Çeşme’deki avlağımıza varışımızda saatler 01.30’u gösteriyordu. Hep birlikte avlağımızı gezerek yer seçimlerimizi yaptık. Tam bir av tutkunu Ramiz abiden her avda bir şeyler öğrenmişimdir. Bu avda da bir usta olarak; biz çömezlerini tek tek yerleştirdikten sonra kendi av mahalline giderek bana bir ustanın yapması gerekenler konusunda bir şey daha öğretmiş oldu.

Avlağımız yaz aylarının gelmesi sebebiyle gece 04.00’e kadar oldukça gürültülüydü. Sonrası tam bir dinginlik ve kafa dinleme. Gece avlarının bence en güzel kısmıda bu. Ay ışığında, düşünce deryanızda levreğin atak hareketiyle misinanızı yürütmesini beklemek….Daha güzel ne olabilir ki….

Avımıza gelince; Avlağımız ezanın okunmasının ardından hareketlenmeye başladı. Küçük balık kısa bir süre kesti. O sırada iki ispendek aldım. Ardından almış olduğum 25cm’lik küçük yavru palaz itinayla denize salındı.

Otuzbeş santimlik ispendekler ise 35’lik eşliğinde afiyetle götürülmeyi bekliyorlar.:D
Herkese keyifli ve bizden daha bereketli avlar dilerim.
Selamlarımla…

Moderatör tarafında düzenlendi:

çılgınbalıkçı

Aktif Üye
Adı
Şaban Akın
keyifli bir av olmuş,konuda aynı.:)
balıklarda kuru kuruya yenmeyeceğine göre yenisine rast gelsin diyelim:)

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Tebrikler.Mevsim itibari ile gayet başarılı bir av günü yaşamışsınız.Şansınız daim olsun.:)

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Çok güzel bir av ve hikayesi.Teşekkürler.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Dört dörtlük bir av raporu olmuş.Tebrik ederim tüm ekibi...
Darısı daha büyüklerine...

Vedat Abayoğlu

Daimi Üye
Adı
Vedat Abayoğlu
Kan Grubu
A Rh Negatif
Bu aylarda bukadarıda başarılı sayılır sevgili Bahadır,tebrikller.
Bir sorum olacak çizimde kıstırma kurşun fırdöndünün iğne tarafında değilde kasnak tarafında olmayacakmıydı;)
Sevgiyle kal

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Bahadır
Güzel bir yaz gecesi yine 2 güzel ispendekle şenlenmiş.
Detaylı takım ve yem anlatımı için de ayrıca teşekkürler.
Daha iyileri de rastgelsin

Adı
hasan arpak
rapor çok güzeldi.ynlız söz konusu takımda ğırlık yemlerle birlik bana az gibi geldi.ne kadar uzağa savurdunuz aceba.teşkkürler

Enyalios

Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Bahadır abi çok güzel av olmuş afiyet olsun