Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yasak Avlanıyorlar

Konu, 'Jandarma ve Sahil Güvenlik İhbar Hatları' kısmında kop49 tarafından paylaşıldı.

1. Seddülbahir

Seddülbahir Aktif Üye

Biz akıllanmayız...
    Sene 2011, hala tartışılan konular bunlar. Elin oğlu nasıl çoğaltırım diye düşünürken biz nasıl bitiririz diye uğraşıyoruz.
    Yetkili makamlar da başlarını bir yerlere sokmuşlar, gözler görmez olmuş.

Çok yazık oluyor bu cennet vatana.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karam

karam Üye

türkiyenini her yerinde var bu ve kimse önleyemiyor bu yasak avclığı kardeşim

4. TEKNOTURK

TEKNOTURK Aktif Üye

Dükkanda hafta bir kesin bir tane tırıvırı isteyen geliyor. Bir de satmak yasakmış galiba diyorlar sırıta sırıta. Kullanmak yasak olduğu için, satmanın da yasak olduğunu söylüyorum bastıra bastıra. Hatta yakalanırsa güzel bir ceza yiyeceğini, kendimin ve forumlardaki insanlarında büyük bir zevkle tırıvırıcıları ihbar ettiğini hiç de üzülmediğini söylüyorum az insanlık inermi yüreğine diye ama tınnn. Bir de "sen ne yapacan cezasını, var mı yok mu onu söyle" diyor.
    Tırıvırılara gelesiceler!!!

5. kop49

kop49 Yeni Üye

Eveet sazan av sezonunu geçtiyimiz hafta açtım...henüz av yasağının kalkmasına 10-15 gün var ama ömerli barajından gelen haberler üzerine bir hafta sonunu değerlendirmek yerinde görmek amacıyla sezonu açtım..geçtiyimiz hafta sonu akşam 12 gibi gittim sabaha kadar bekledim..sabaha kadar tek bir vuruş alamadım.bolca kurbağa sesi dinledim.)))yanımda bir arkadaşım vardı kurbağa sesleri bağırtı çağırtıları bol bol espiri yapmamıza dolayısıyla eylenceli bir gece geçirmemize sebep oldu...))çok fazla balıkçı yokdu 3-5 araba gece gördüğümüz kadarıyla...( Fakat burdan sonrasını eyice okuyunuz lütfen...

Gün ışımağa başlamıştı sabah 6 fala, sanki istanbulu bizans lılar kuşatıyormuş gibi bir anda karşı kıyıdan sağdan soldan insanlar akın akın gelmeye başladı...oltayı attığımız yer sığ ve en fazla 100mt genişliğinde bir yer...ben arkadaşımla göz göze geldim oda şaşırmıştı ne oluyor diye gece 10 kişi sabah oldu 50 kişi...ağ atanlar,zıpkınla suda gezenler,kazma,dirgen,çapa,kürek,inanamadık gözlerimize balık oynamaya başladı su derinliği en fazla 1 mt.sazan belliki sancılı havyar dökmeye gelmiş kenarlara.amanım.5kğ,10kğ,3kğ, vuran vurana.bir katliam.adam göz önünde ağ atıyor,oltaları attığımız yerlere kadar girip zıpkınla balık vurmağa çalışıyorlar...ne devlet var ne jandarma var nede sahip çıkan var...ömerli barajı yetim öksüz.jandarmayı aradık.ne gelen var ne giden..koca anaç balıklar 2 saat içerisinde kalt edildi kaçan kaçtı kurtuldu.ama ama ,söyleyecek birşey bulamıyorum..böyle bir av avcılık,doğa düşmanlığı,bilgisizce,hunharca,düşünmeden,bir avlanma şekli görmedim.görmekte istemiyorum...saygılar

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Mayıs 2012
  6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Jandarma nasıl bir tepki verdi?

7. kop49

kop49 Yeni Üye

BEN METİN VARDI mümkün oldukça her yerde bu savaşı veriyor ve destek bekliyorum.kanun dışı herşey bana ters geliyor.yani biraz kuralcıyım,evimde bazı örf ve adetler,vatanımda uhut çanakkale, gibi saplantılarım var..tabi ulu önder ATATÜRK ve silah arkadaşlarına da saygım sonsuz....buradan yola çıkar isek her sayfada böğle yazılar görmeniz bence normal....)))))) amatörce şiir yazmaktayım sanal alemde edebiyat defteri.com diye bir siteye üyeyim. orada bir yıl önce şöyle bir yazı yazmıştım.paylaşmak istiyorum....

DOĞA TACİRLERİ
    doğa tacirleri diğe başlıyorum çünkü bugün şahit olduğum bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.amatörce istanbulda özellikle göl,baraj,dere balıkçılığıyla zaman geçirmek hoşuma gidiyor.özellikle ömerli barajında,tırı vırı dediğimiz ve ağ balıkçılığı yasak.yasak olmasına rağmen bazı doğa tacirleri meşur türk buluşları ile doğayı tabiatı kalt etmekteler biz zaman zaman bunlara şahit oluyoruz.şahit oluyoruzda korkudan bişi diyemiyoruz. çünkü bunların gözü dönmüş.devlet ten başkası baş edemez bunlarla. burdan eli uzunnn devletime sesleniyorum.... ömerli barajında,izmit yakuplu barajında,gene izmit süverler barajında,
    doğa kalt ediliyor.geceleri tıraktörlerle. münübüslerle. tekne taşıyor ve ağ atıyorlar.sabaha karşı ağları toplayıp kaçıp gidiyorlar. amatör balıkçılarda sinek avlıyor.kolunuz uzun biliriz devlet yetkililerim. rehber isterseniz ben varım alo deyin yeter..ömerli barajında büyük anaç sazanlar bir bir tükeniyor.özellikle emirli köyü,kurt dolmuş köyü,ballıca köyü, dövülmekte gavur toplarıyla resmen.yazık çok yazık. burdan tüm okuyanlarımdan ricam paylaşın ve tanıdığınız devlet büyüklerimizi haberdar edin.lütfen

8. kop49

kop49 Yeni Üye

47 yedi yaşına girdim hayırlısıyla emeklide oldum...yani çoook musaitim..47 yıllık ömrüm işçilikle geçti,fakat hayelimde hep gizli polis olmak yatardı....hala o hayelim devam etmekte...devlet büyüklerim bana fırsat versin,tırıvırı,ağ,hukuk dışında avların tamamını deşifre edim....öleceksek bu yaştan sonra vatan için ölelim.....bir tekne motorlu şart değil asılırım küreklere,iki güvenlik görevlisi,salsınlar doğaya benii...adam gibi av yapanların yolunu açayım

9. kop49

kop49 Yeni Üye

AGARTAN ağabeyim jandarmanın tepkisi şu adres ne.?şu geliyoruz.))) tık yok...hemen yanı başımda benim gibi amatör bir abi var şahit oldu. tepkisi aynen şu idi aynen aktarıyorum...hemşerim boşuna arıyon. neden abi dedim
    dedi geçen sene falan yerde balık tutmağa çalışıyoz,, ama çok kötü bir koku var...yakın civarlarda,takip ettim kokuyu.bir tepenin ardında inanmıcaksınız ama onlarca sazan balığı yerlerde...biriliri tutmuş.neden bilinmez o tepenin eteklerine dökmüş kaçmış..belkide iyi polisler geldi o yüzden bilemem...hemen jandarmayı aradım jandarma geldi..çok pis koku üfff dedi jandarmalar....vay şerefsizler vay dedi..topladık toprağa gömdük......ne acıdırki o jandarmaları kurtdolmuş köyü koylarında ağ atanlardan balık alırken gördüm ..)))dedi...

AGARTAN ağabey.. türkiye cumhuriyeti vatandaşı ATATÜRK ten sonra güvendiği inandığı tek merci asker.takdir sizin

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

O zaman yer zaman saat bildirerek ilgilenmeyenleri de ilgililere şikayet etmek lazım

11. kop49

kop49 Yeni Üye

oky agartan ağabeyim......adres veriyorum.ömerli barajı,kurtdolmuş köyü,emirli köyü,ballıca köyü,kurna köyü, koyları sahil boyu,,benim tel arzalı, sen ve ersin abi ilgilensin...ben takip etcem

Sayfayı Paylaş