Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yaşam boyu bir kez başıma gelecek Turna avı ... ellagam :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mustafa BİLGE tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa BİLGE

Mustafa BİLGE Üye

İşlerden dolayı sıcağı sıcağına konu açamadım. Yeni fırsatım oldu... :)
    .....................................................................................................
    Geçen hafta yer yer sağanak yağmurda balığa gideyim mi gitmeyim mi :rolleyes:derken 15:30 gibi gideyim dedim... :cool: yer yer sağanak yağmurda 17:00 gibi 1. avlağa, ağ atılmış olduğunu duyunca :mad: 2. avlağa geçtim. Orda da canlı balıkla avlanan avcı nın çok olması ve olta atacak yerin az olması ile 3. avlağa yol aldım... ;) 3. avlak ta sağanak yağmura yakalanıp :hihi::islik::islik: bir süre olta atamadım...:krktm: atacak yer sıkıntısı devam ediyor olması ve konuşmalarının edep sınırlarını aştığı düşüncesi :suspus: ile havanın kararmasına yakın olduğundan çizmelerimi giyip :kyfmyrn: yürüme mesafesi uzaklaşıp sazlıkların arasına daldım. :harika:
    bir odun parçası ile sazlıklar arasından kendime bir olta atacak kadar gedik açtıktan sonra... :eek::eek::krktm:
    Müthiş... olduğum alanda bir direm rüzgar yok... :harika: su berrak… :harika: ancak her yer ot.:snzdglsn: sazlıkları ayırdığım yerin ön tarafı otluk ve çalı çırpı... :snzdglsn: kendime olta atacak yer ayarlar iken zaman gittikçe daralıyor...:naslyany: olta atmalıyım. :) nasıp deyip başladım...:rolleyes:

Nasıp ama ne nasıp… J :):cool:

kendimi bildim bileli balığa giderim TURNA avında ilk defa böyle oluyor...

1, 2, 3, 4, 5 her atışta bir turna 6 cisinda sası balıkta kaldı... balığın sasının peşine düşmesini atak yapmasını izliyorum. kesintisiz zevk... su da balık göremiyorsun atışını yapıp çekmeye başladın mı bir ot grubunun içinden anın da çıkıp çatttt…. sasıyı otlara takılmasın diye yüzeyden hızlı şekilde çekmek zorun da kalıyorum... işin daha güzeli Turnalar da sasıyı çoğu zaman yüzeyden takıp ediyor sonra atak yapıyor. turnaların çıkarttığı ters v dalgalarını düşünün... her atış ta... biraz geniş boşlukta aşağıdan yukarı saldıran Turnaların çoğu yakalandıktan sonra kendini suyun dışına atıyor.. alabalık gibi...

Ulan Öldüm de benim mi haberim yok... :)

6. atışımda sasıyı balığa kaptırınca duygusallığa yer yok diyip tel taktım... (Bu arada uzun zamandır tel kullanmıyorum.) balık lar genel olarak çok hareketli her yakaladığım balık için suyun dışına çıkıp oltadan çıkartıp salıp yeniden olta atıyorum... çok zaman kaybı oluyor... :) çıldırmış gibiyim gözüm dönmüş… :) :) elimdeki kamış çok güzel bir kamış değil, büyük balıklarda hanı bazen balık misinayı çekemez sende oltayı sara massın... karşılıklı bekleşilir gibi durulurda aslında iki tarafta var gücü ile çekişir, işte o anda oltamdan Çıt Çıt Çıt ses geldiğini duyuyorum... ve her seferinde büyük balık kazanıyor...:)nasıp... bi ara oltaya yakalanan balığı başka bi turna aldı..

şaştım kaldı ne oluyor, nere gidiyor bu iş...

Hanı diyom Cennetin en Üs Kademesinde miyim... :) 6 dan sonra kaptırıp devam ettim...

bi ara uzun süreli 2, 3, telefon çaldı her ne kadar balıkta telefona bakmak huyum olmasada :) acaba bişe mi oldu deyip aç tım. Sağ olsun Komşum ramazan zamanı ev de tek deyip İftara çağırdı, sağ olsun. Balık ta olduğumu söyleyince... o halde Balık isterim dedi... bu sefer tuttuklarım gıtka ya ... ne kadar Turna tuttum hatırlamıyorum... :)

5 adet turna alıp gerisi suya...

telefolanlar :)
    sasılerım... :( 2 sasıyı balık götürdü... 3 sasım parçalandı, bir i kıyı ya yarım çıktı. 1 sasının üçlü iğnesi balık ağzında kaldı... :) nasıl başardı anlamadım...

anlatmakla bitmez...

Cümleye Böyle avlar nasıp olsun. Ama fazlasını salın ... :)

Rastgele.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 4 Temmuz 2017
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Tebrikler bayağı hareketli ve heyecanlı bir av yapmışsınız.

4. Mustafa BİLGE

Mustafa BİLGE Üye

20170604_185809.jpg 20170604_192750.jpg 20170604_202045.jpg 20170604_214816.jpg 20170605_113617.jpg
    resimleri ayarlayamadım af edersiniz...

5. snrdnr

snrdnr Üye

Hocam yer neresi maşallah ne güzel av olmuş. Hikaye kitabı gibi oku keyifle.:)

la machina de puar

6. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Mustafa abi bende Ankaradayım ama böyle bir meranın buralarda olması imkansız sen kesin kendine özel bir göleti baliklandirip avlak yaptın içi balık kaynıyor her attığında alıyorsun balıkları.. :) Heycandan raporu okurken ter bastı yeminle.. :):) :) Eline sağlık.. Rastgelsin..

Mustafa BİLGE, Fisher81 ve TrAcHuRuS bunu beğendi.
  7. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

İlk başta böyle sürükleyici bir yazı yazdığınız için çok teşekkür ederim. Çok keyif aldım. Ama bu balıkların fazla olmasının sebebi sazlıklartın yanında kurtcuklar oluyor onları yiyor balıklar. Ve illaki duymuşsunuzdur. Turna bazen alığ yemi ağaçlıklara karıştırıyor. Bu nedenle tam uygun yer bulmuşsun.Ve dikkat attin miay dolunay mıydı bunu çok söyleyen varda acaba doğru mu ki sordum. Birde sonra olarak oltanızın ve makinanızın markasını yazarsanız çok sevinirim.
    RASTGELE.

Mustafa BİLGE bunu beğendi.
  8. mutlu1754

mutlu1754 Aktif Üye

ABİ BİDE BU FOTODAKİ KIRMIZI ŞEYLER NEDİR?
    cevabın için şimdiden teşekkür ederim.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Mustafa
    Aksiyon filmi gibi bir av olmuş.. :)
    Her zaman rast gelsin

10. çağrıbey

çağrıbey Aktif Üye

tebrikler çok zevkli bir av olmuş, biz de hep böyle hayallerle gidiyoruz akşama kadar 3 vuruş alıp dönüyoruz :)

11. Ercüment

Ercüment Daimi Üye

tebrikler çok güzel av olmuş.
    balık kıtkası
    yakalanan balıkları buna takıp suda bırakıyorsun, balıklar taze kalsın diye;)

Mustafa BİLGE ve islamsnr bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş