Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yazın sahteyle Levrek avı.

can akgün

Üye
Adı
can akgün
merhabalar
fare konusunu bilmiyorumda levreğin veya diğer ege balıklarının (çupra,mırmır v.b) yazın suların ısınmasından dolayı çok verimsiz olduğunu tecrübe ettim.
balıklar daha serin sular için derinlere gidiyor .bizim gibi kıyıdan atanlar için malesef işimiz bence şansa kalıyor.bu söylediklerim için geçerli yer kuşadası bölgesidir.çünkü çanakkale ,assos,ayvalık gibi bölgelerde denize dipten soğuk su akıyor vede her zaman serin av için daha uygun.ben bu sene temmuz ayında hem kuşadasında hemde assos kadırga koyunda yapmış olduğum beklemeli avlarda (yem denizde kumdan çıkarttığım kurtlarla )assos un çok daha iri ve verimli olduğunu gözlemledim.kuşadasında işe çok ufak mırmır yavruları boyları10-15cm geçmeyen balıklar geldi oltama malesef.bu senede haziranın 18-25 arası belek sonra kuşadasına geçicem.bu forumda özellikle kuşadası güzelçamlı tarafında avlanan arkadaşlar varsa hem yem hemde donanım konusunda yardım isterim .şimdiden teşekkürler.

akvaryumlove

Aktif Üye
Adı
Murat
fareyle avlanılmasına avlanılır da.
o balığı yiyenler de hastalıktan kurtulamaz.
o da ders olur!!
bu nedir ya.
pes!

MERCURY90

Aktif Üye
Adı
HASAN
bende pes deyordum. taaki limandaki geminin halatlarından fareler çıkıncaya kadar. akşamüstü bi tanesi suya düştü, kıyıya doğru yüzmeye çalışırkana cumburlok diye bir ses duydum ve fare yok. o an anadımki suyun için fare yiyen bişeler var. tık tık tık alah muhafa gelip bizimkinide kapmasın

eczserkan

Üye
bende fare olayından ayrı birşey söyleyim. özellikle zıpkıncılar yada ağ atanlar yapıyor çoğuda bu işle geçinenler.

olaysa şu şekilde yol kenarında buldukları hayvan ölülerini yada leşlerin üzerlerine ağırlık bağlayıp belli bölgelerden denize atıyorlar daha sonra orada avlanmaya başlıyorlar.

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Benzer şekilde kedi köpek yavruları ile açık denizde büyük balık avları yapıldığına dair videolar forumlarda paylaşıldı. Tek kelime ile fantastik vahşet.:mad:

cüneyt abi sen memleketinde malum köprüden bir bez parçasını tuzlu balığın yağına suyuna bula bandır hatta al 2 kilo sardalya al yap ***lu kebabı akşam yemeğinde yiyin sardalyalardan çıkan çöpleride bir bez torbaya koy onuda aynı şekilde köprüden sallandır aşşağıya doğru sonra geç kıyıya pinke yüzünü ver salla tekirdağa doğru at çek at çek bak gör ne oluyor (sahten maxrap fayu hava da hafif poyraz olsun)denk gelirsek bir gece takılırız yazın bak gör nasıl trofe levrek yakalanıyor :)

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Levrek avı ile ilgili benim şahsi düşüncem, levrek balığı hareket eden her şeye saldıran bir balık, yeter ki aç olsun. Fare, sincap bunlar işin hikaye kısmı.

Cüneyt Hoca

Daimi Üye
Adı
Cüneyt YILMAZ
cüneyt abi sen memleketinde malum köprüden bir bez parçasını tuzlu balığın yağına suyuna bula bandır hatta al 2 kilo sardalya al yap ***lu kebabı akşam yemeğinde yiyin sardalyalardan çıkan çöpleride bir bez torbaya koy onuda aynı şekilde köprüden sallandır aşşağıya doğru sonra geç kıyıya pinke yüzünü ver salla tekirdağa doğru at çek at çek bak gör ne oluyor (sahten maxrap fayu hava da hafif poyraz olsun)denk gelirsek bir gece takılırız yazın bak gör nasıl trofe levrek yakalanıyor :)
Merhaba Yekta, mayısta bir tane maxrap koparttırdık. Köprüde sürekli sabah ezanından önceki saatlerde denedim, bir kaç takip oldu ama denk getiremedik. Köprü yazın teke istiyor. İskelede arkadaşlar kablo şeklindeki kurt sürtmesiyle alıyorlar.

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
bu yaz bir deneyelim o halde