Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

yeni aldığım shimano exage 2500 fd deki misina sarım sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adı
S.turgay karaaslan
Turgay bey, öncelikle yeni işinizi kutlarım. Duyduğumda, adınıza gerçekten çok sevindim. Hayırlı olsun.

Her üretimde, zaman zaman küçük olumsuzlukların yaşanması olasıdır. Hep duyar ve okuruz; '' 2012 üretimi,......... markalı ve şu model seride ki 1.000.000 araç, hatalı üretim nedeniyle servislere geri çağrıldı. V.S. gibi ''

Burada ki konuda, böyle bir üretim hatası olasılığını en son olasılık olarak düşünürüm. O sıkıntılı 3-5 ürün, olsa olsa tüketiciye gelene kadar karşılaştığı olumsuzluklar neticesidir. Artık, teşhir esnasında kimler nasıl mıcıklamış, cimciklemiştir.:p Bunu genelde hepimiz yaparız. :p Hımkırtana kadar ................:p Hele bir de elden yere düşmüşse............( Bence büyük ihtimal böyledir.):confused::confused:

Burada bence en önemli olan, ilgili ithaalatcısının ve satıcılarının malının arkasında durabilmesi ve olması gereken hizmeti verebilmesidir.

İyi dileklerimle.

tevfik ağabey teşekkür ederim...çok sağol...:)

koray beyin sorunu ile ilgili kendi adımıza düşen tüm adımları attık...gerekli yazışma,bilgilendirme ve video dökümantasyon hollanda merkeze gönderildi...şu an sanırım ar-ge merkezi ile konuyu görüşüyorlar...

aslında çok daha hızlı geri dönüş olacaktı ancak araya giren noel tatili gecikmeye neden oldu...

kendimiz burada çeşitli girişimler de bulunduk...

sarım sonrasında atışta hiç bir sorun yok...misina makara üzerinde belli noktalara yığılma yapıyor...ancak çıkışında sorun yaratmıyor...

kolilerde rastgele seçtiğimiz 3 adet 2500 modelinde de ip misina sarımı aynı şekilde oldu...

ancak en sağlıklı bilgiyi bizlere verecek olan ar-ge merkezi...firma da artık kurumsal olunca telefon açıp ''gözüm şuna bi bak iki dakka'' da denmiyor haliyle :D

ancak koray bey içini ferah tutsun eğer üretimden kaynaklı her hangi bir kusur varsa sorunu ışık hızında kesinlikle çözülecektir...

artık shimano distribütör olarak değil bizzat kendisi ülkemizde...çok yakında hobidaşlar sürdürülebilir hobi amaçlı balık avcılığı adına çok güzel gelişmeleri bizlerle birlikte yaşayacak...;)

Adı
S.turgay karaaslan
turgay karaslan abimiz videolardan kendisine sempati ve hayranlık duyduğum bir kişidir şahsen tasnımasamda belkide tanışamicağızda bu işi halledeceğine ve senin mağduriyetini gidereceğine gönülden inanıyorum

güven dolu cümlelerin beni onore etti çok teşekkür ederim...:)

dediğim gibi sorun varsa göz açıp kapayana kadar çözülecektir...buna asla şüpheniz olmasın...;)

Buna eminim zaten o konuda problemimiz yok
Turgay bey sağolsun ilgili ve kamışla ilgili problemimizi zaten çözdü.
Makine için gelecek yanıtı bekliyoruz :)
Teşekkür ederim kendisine tekrardan.Turgay Beyi zaten az çok hepimiz tanıyoruz :)

Ben değişik kombinasyonlar denedim şu an.
Makineye biraz az misina sardım bu sefer.
Öyle olunca kısım kısım yükselmeler azaldı.
Ancak kıyıda atıp çekince yine belirginleşti :) yani değişen birşey olmadı.
Makine bence misinayı gamlandırıyor.Birsürü fırdöndü denedim sonuç aynı.
Özellikle atışta ilk sararken gergin tutsanızda gamlanıyor misina.O kadarda takmadım kafama açıkçası.
Balık alamadım denizanası takıldı rapalaya :D
Koluna binen yükteki değişmeden anında anlıyorsunuz denizanası ve takılan yosunları.
Balık gelse tepkisi ne olacak merak ettim açıkçası.
Kamışta iyi hissiyat veriyor bu konuda.
Ama korkarak atıyorum ne diyeyim o şeyi atamadım üzerimden elimde kalacak yine diye korkuyorum.

İsottevfik

Daimi Üye
Adı
İsot Tevfik SARI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
tevfik ağabey teşekkür ederim...çok sağol...:)

koray beyin sorunu ile ilgili kendi adımıza düşen tüm adımları attık...gerekli yazışma,bilgilendirme ve video dökümantasyon hollanda merkeze gönderildi...şu an sanırım ar-ge merkezi ile konuyu görüşüyorlar...

aslında çok daha hızlı geri dönüş olacaktı ancak araya giren noel tatili gecikmeye neden oldu...

kendimiz burada çeşitli girişimler de bulunduk...

sarım sonrasında atışta hiç bir sorun yok...misina makara üzerinde belli noktalara yığılma yapıyor...ancak çıkışında sorun yaratmıyor...

kolilerde rastgele seçtiğimiz 3 adet 2500 modelinde de ip misina sarımı aynı şekilde oldu...

ancak en sağlıklı bilgiyi bizlere verecek olan ar-ge merkezi...firma da artık kurumsal olunca telefon açıp ''gözüm şuna bi bak iki dakka'' da denmiyor haliyle :D

ancak koray bey içini ferah tutsun eğer üretimden kaynaklı her hangi bir kusur varsa sorunu ışık hızında kesinlikle çözülecektir...

Artık shimano distribütör olarak değil bizzat kendisi ülkemizde...çok yakında hobidaşlar sürdürülebilir hobi amaçlı balık avcılığı adına çok güzel gelişmeleri bizlerle birlikte yaşayacak...;)

Farkındayım ve yakın takibimdesiniz. :p :D

İlgili konuda makinanın sarımını, Selçuk beyin aşağı linkte ki konusunda bulunan görselle kıyasladığımızda, olması gereken sarım, budur diye düşünürüm. :confused:

https://www.baliksevdam.com/forum/shimano-exage-ve-shimano-yasei-red-sea-bass-12204.html

İyi dileklerimle, güzel gelişmelere olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün spota gittim.Oradaki abimiz sağolsun ilgilendi
2500 fd ve 3000 sfd modellerine teker teker sarım yaptık.
İlk 3000 sfd ile denedik.Daha ilk sarımdan kendini belli etti makine yanyana sıralı sarıyor 2500fd ile alakası yok sarımın.Makarayı doldurdum işte resmi

Aynı işlemi 2500 fd ile yaptık sonuç yine hüsran

Spottaki abimize tekrardan teşekkürler sağolsun ilgilendi makineyi oradan almadığım halde.

Ben şahsi fikrimi söyleleyim
Direk ilk sarımdan itibaren farklı olduğunu anlıyorsunuz.
Makinelerin gramajları aynı,kafalar uyumlu birbiriyle, sadece 20 metre eksik misina alıyor 3000 lik olanı. Ama sarımları aynı değil.
Bence hata var.
Oradaki abimiz 10 sene evvel buna benzer bir sarım vardı takılmaması için dedi,büyük balık gelince misina araya sıkışmasın diye böyle birşey yapmışlardı dedi.Hatta ben bu makineden alayım dedi bir tane :D Uzağa süper atıyor bunlar dedi , bencede dedim mesafede sorun yok çünkü.
Sonra kafana takma sorun çözülür bi ara vengeance kamışları böyle toplatmışlardı falan dedi.
Benden exage alacaklara tavsiye alacaklarsa 3000lik alabilirler bizzat denedim.

Koray, satın aldığın dükkan makinayı 3000' lik olanıyla değiştirse senin için sorun çözülür, sonrasında Shimano şirketi argesi holdingi v.s sorunu çözmeye çalışsın. Tüm bu süreç boyunca senin elinde sorunlu makinayla bekletimen çok saçma.

Can_Ordu

Daimi Üye
Adı
Can ÖNEL
Eğer maddi sıkıntı yoksa yedek olarak bir 3000sfd kafa alıp kullanabilrsiniz tamir veya değişim olursa elinizde farklı tip bir kafa olmuş olur. En güzeli bu sarımı görür görmez makineyi 3000likle yada başka bir modelle değiştirmekti ama olmamış anladığım kadarıyla. Sağlık olsun.

Koray, satın aldığın dükkan makinayı 3000' lik olanıyla değiştirse senin için sorun çözülür, sonrasında Shimano şirketi argesi holdingi v.s sorunu çözmeye çalışsın. Tüm bu süreç boyunca senin elinde sorunlu makinayla bekletimen çok saçma.
Malesef aldığım yer onu yapmadı. sorunun videosunu gösterirken bu makine sorunlu dediler.sonra benim aldığım makine bu dedim herkes yanımdan kaçışmaya başladı işlerle meşgul olmaya başladılar. notlarını verdim tabi o anda..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eğer maddi sıkıntı yoksa yedek olarak bir 3000sfd kafa alıp kullanabilrsiniz tamir veya değişim olursa elinizde farklı tip bir kafa olmuş olur. En güzeli bu sarımı görür görmez makineyi 3000likle yada başka bir modelle değiştirmekti ama olmamış anladığım kadarıyla. Sağlık olsun.
sizin dediğinizle alakası yok ki . burada sorun kafa alıp takmak değil. . sarım aynı değil.3000lik kafa alıp takarsak yine aynı şekilde saracak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...