Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni başlayacaklara kitap

Scolopax

Üye
Katılım
1 May 2022
Mesajlar
49
Tepkime puanı
129
Puanları
33
Konum
istanbul
Adı
sinan
Bu hobiye yeni başlayacaksanız önce teorik bilgiye ihtiyacınız olacaktır. Bu bilgiyi sağdan soldan yarım yamalak almaktansa ve bunların bazılarının ne kadar doğru olduğu da malum değilken yapılması gereken en uygun olanı bu bilgiyi kitaplardan almaktır.
Yabancı diliniz varsa bu işi kolay yapmanız için gereken yalnızca okumak olacaktır. Türkçe kaynakları araştırmadım varsa onlardan da faydalanmak gerek.
Bir hobiye başlayanların ilk önce başvurdukları Dummies serisi kiaplardır. Bu seri kitaplar sizin yeni bilgi sahibi olmaya çalıştığınız konu ile ilgili yeterli ilk bilgilere sahip olmanıza yardımcı olur.
İlk bilgileri aldıktan sonra diğer daha detaylı içerikleri olan kitaplara geçebilirsiniz. Balık avcılığının her türü ile ilgili, takım yapmak vs aklınıza ne gelirse kitabını bulmanız mümkündür.
Teorik bilgiler alındıktan sonra pratik uygulamalara geçebilirsiniz ama teorik bilgi olmadan deneye yanıla bu işi öğrenmeye çalışmanız çok zor olur, vakit kaybıdır.
Birkaç kitap önerebilirim. Bu kitapları internetten de indirebilirsiniz veya çeşitli sitelerden satın alabilirsiniz.

2.jpeg
1.jpeg
3.jpeg

4.png