Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni başlayan için Shore Jik takımı ve sahte tavsiyesi

seedii

Yeni Üye
Arkadaşlar bende yeni başlıyorum jig olayına. shore jig yapacağım. Bölgem akdeniz adana/mersin.
Genellikle bizim buralar çok derin değil. Çok fazla da jig yapacak mera yok.
Kendi botum var. 30-35 mt ile 15-18 Metreler arasında taşları ve batıklarda yıllardır yemli avlandım.
Fakat artık bir üst seviyeye geçmek için lrf ve jig yapmak istiyorum. ufak tefek lrf denemelerim oldu.

Bir takım kombinasyonu yapmak istiyorum. Elimde hali hazırda 1 den çok makina var
Ryobi Ecusima 6000Vi
Ryobi Ecusima 4000Vi
ve
Shimano Catana 4000 FC
bu makinalardan biri ile
savage gear salt 1dfr 203 cm 60-140 gr kamışını kombine etsem tatminkar bir takım olur mu?

Etrafımdaki jig yapan arkadaşlar makinanın shimano saragosa 5000 veya 6000 olmasını telkin ediyorlar.
Fakat fiyatlar herkesin malumu.
sizinde tavsiyelerinize açığım. Aklımdaki bir makina da Okuma azeros 55 di fakat üstadlar çok ağır olduğundan bahsetmişler.
Hedef balık genellikle grida(Kum lagosu) ve granyöz.
Elimde bot kamışları ile bir kaç defa Sasavage gear' a ait olan 20-60 grm arası metal jig yemleri ile denemeler gerçekleştirdim. Şu ana kadar hiç birşey alamadım. Ama pes etmiyorum.Slikon yem kullananlarıda gördüm, lakin çok bilgim yok, yem tavsiyelerinize de açığım.

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
203cm kamış ile shore jig yapmanız çok çok zor, en az 290-310cm arası uzunlukta kamış araştırırsanız daha iyi olur.