Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni Başlayan Lrf Tavsiye

Boran06

Yeni Üye
Adı
Boran
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Abilerim kardeşlerim öncelikle hepinize selam olsun
Aranızda yeniyim

Bugüne kadar balığa gitmisligim 3-4 dür ama son 6 aydır çok merak saldım 2 aydır da deli gibi araştırıyorum sonunda kendime bir lrf seti yapmaya karar verdim herşey dahil 400-500 gibi bir butcem var fakat yardıminiza ihtiyacım var. Makine olarak okuma Aria 20 düşünüyordum ama kötü yorum çok okudum kamış olarak da okuma dead ringer 2-12 düşünüyordum onuda nereye baksam tükenmiş artık kafayı sıyırma durumuna geldim kamış makine arastirmaktan :D ip olarak kendo x4 0.08 düşünüyorum tavsiyeleriniz tüyolariniz nelerdir Tekirdağ NATO limanindan avlanicam hedef balık istavrit zargana sarikanat mırmır hatta levrek ona göre beni aydinlatirsaniz çok sevinirim

Bol trofeli avlariniz olsun herkese iyi forumlar

süheyl

Daimi Üye
Adı
süheyl
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hoşgeldiniz boran bazı ürünleri daha ucuza getire bilirsiniz 2 ci el sayfalarını ziyaret edip size göre ürünleri
bazen yarı fiyatına ala bilirsiniz aşağıda 2 el linki verrdim iyi seyirler size bu kamış konularında tavsiyede bulunacak arkadaşlarım olacaktır
şimdiden bol şanslar diliyorum....
Sıcak Fırsatlar ve İkinci El

Bysalwador

Aktif Üye
Adı
bysalwador
Kan Grubu
B Rh Negatif
Bir arkadas lineaffe forward II 2-12gr atar Kamis ve ceymar 25 Makine set halinde satiyordu ikinci el ilanlarinda satilmadiysa degerlendir derim

Sail

Üye
Adı
Serhan
Okuma Lrf-S-762UL 228cm 1-9 gr Lrf Kamışı

Okuma Lrf-S-762UL 228cm 1-9gr
Fiyat: 300-320 civarı
Eski lrf kalmışım av esnasında başkası tarafından kırılınca, dönüşte bir av malzeme dükkanına girip, o an ki sinirle araştırma yapmadan "tamam bunu alayım" diye aldığım ve çok güzel çıkan bir kamış...
Bu kamışla, kilo üzeri levrek baraküda ve birçok tral, istavrit kolyoz almışlığım var... Çok beğenerek kullandığım bir kamış...
Üzerine Daiwa Ninja 1500 kombine ettim...
Online baktığımda kamış genelde tükenmiş fakat balık av marketleri bizzat ziyaret edebilirsen bulma şansın olur diye düşünüyorum...

Daiwa Crossfire 2,20 mt 2-8 gr LRF Kamış - Av marketi, Av malzemeleri, Balık malzemeleri, Balık marketi, Olta kamışları, Olta makinaları

Daiwa Crossfire 2,20 mt 2-8 gr LRF Kamış
Fiyat: 250 TL civarları
Yukarıdaki okuma ya göre daha yumuşak uçlu bir kamış. Benim yedek olarak tuttuğum ve okuma kamıştan sıra gelmeyen bir kamış.
Bir arkadaşım aynı kamışla yanımda levrek, baraküda, zargana ve tekneden yazılı orkinos almışlığı var... Arkadaş ucunu bir iki kez kırdı, kamıştan mı yoksa kullanımdan mı bilemiyorum... Ama aradığın fiyat/performans aralığına uyan bir kamış...

Makina olarak Okuma Ceymar lar fiyat olarak uygun ve iyi makinalar...
Hatta ben ilk başlarda Okuma Avenger 30 kullandım, "30" olabilir ama kafası küçük sarımı düşük bir makina...

Misina olarak pek sevmesemde Kendo senin için uygun fiyat ve performans olarak işini görür... Ben olsam Daiwa veya Shimano alırım ama senin için bu markalar arası fiyat farkına sen birkaç silikon, sahte veya jig sığdırırsın...

Yukarıdaki malzemeleri kullandığım veya kullananları gördüğüm için sana bahsettim... Tabiki de biraz daha araştırma yaparsan daha fazla seçenek bulabilirsin...

Umarım içine sinen, zevkle balık avı yapabileceğin bir takım kurarsın...