Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni Takım: Yasei Red Sea Bass 2.70m - Aernos 3000 SFA

Guru

Üye
Öncelikle yeni takiminiz hayırlı olsun. Gerçekten güzel bir takım olmuş.
Size hediye gönderilen sahteler şuanda özellikle Karadeniz bölgesinde maxrap lerden sonra en cok satan ve balık alan sahte balıklar. Kaplamaları dıştan olmadığından kolay kolay yipranmayan , uzak atış sistemi olmasa bile erimi hiç fena olmayan avcı urunlerdir.
Bu kandiricilarin ( ima ko taklidi olanlar hariç ) tek handikapı 1 mt. den sığ sularda kullanmak için uygun olmamaları . Ayrıca gönderilen renklerde çok iyi. Bence deneyin . Hep çok pahalilar diye şikayet ederiz ama ucuz oluncada iş yapmaz ön yargısı ile denemedigimiz o kadar çok maket balık var ki... :)
Bu arada Daiwa gerçekten maket balık konusunda üst sınıf ürünleri olan bir marka ama siz yinede Shimano nun maket balıklarini bir inceleyin bence ;)

teşekkür ederim.
aslında sahte ayrımını dış görünüşe bağlamamak lazım ama bazen malzeme kalitesi sahtelerin yüzüşleri konusunda ön fikir verir. ben bunların yüzeceğimden bile emin değilken ilk kullanımda iyi sahteler oldukları kanısına vardım bile.. yavaş yavaş koleksiyonu geliştiriyorum shimanonun da sahtelerinden edinip kısa zamanda denemeyi istiyorum. şuanda yeni olarak 14 adet sahtem mevcut. daiwa laser sardine şimdilik favorim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sökeli

Aktif Üye
Adı
Sami Sökeli
Çok kalite kamışlarında kullandıgı bir klavuz tipidir, Eski döneme ait degildir, misinanın halkaya sürtünme direncini asgariye indirme amacıyla yapılmışlardır,

Yeni arkadaşların yanlış bilgilenmemesi için açıklama geregi duydum.

Guru

Üye
Çok kalite kamışlarında kullandıgı bir klavuz tipidir, Eski döneme ait degildir, misinanın halkaya sürtünme direncini asgariye indirme amacıyla yapılmışlardır,

Yeni arkadaşların yanlış bilgilenmemesi için açıklama geregi duydum.
benim "K" ve "Y" tipi diye bahsettiğim klavuzlar halkada kullanılan materyallerle değil; halkaların şekilleriyle alakalı klavuzlardır..her ne kadar bu kamışlarda fuji kullanılmasa da şekil itibariyle aynı olduğundan fujinin bu videosunu izleyebilirsiniz:

YouTube - Fuji's K-Series Tangle Free Guides

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
O kadar malzeme alıyoz şimdiye kadar aldığım tek hediye remixon rapala klipsi, vay be... yok yok karar verdim kasnak atr kuyruğu, çengelli iğne filan kullanacam bundan sonra inadına.
:D
hee bu arada hayırlı olsun, makinandan cırrr sesi eksik olmasın.

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Hayırlı olsun Eren. Bol trofeler tutmak nasip olsun. Bize de fotolarına bakmak. :D Takımlarını inceledim, gerçekten hoşuma gitti. Makine özellikle çok güçlü duruyor. Güle güle kullanın.

Guru

Üye
O kadar malzeme alıyoz şimdiye kadar aldığım tek hediye remixon rapala klipsi, vay be... yok yok karar verdim kasnak atr kuyruğu, çengelli iğne filan kullanacam bundan sonra inadına.
:D
hee bu arada hayırlı olsun, makinandan cırrr sesi eksik olmasın.
hehe ticarette ısrarcı olma lazımmış :D teşekkür ederim Uluç hocam

Hayırlı olsun Eren. Bol trofeler tutmak nasip olsun. Bize de fotolarına bakmak. :D Takımlarını inceledim, gerçekten hoşuma gitti. Makine özellikle çok güçlü duruyor. Güle güle kullanın.
Teşekkür ederim Sabahattin abi hepimize o büyük trofelerden rastgelsin..
makine yeni katalog ürünlerinden çok beğenerek kullanıyorum güçlü bir makine olduğu hissini veriyor :)

Hayırlı olsun Eren.
Teşekkür ederim Hamdi abi :)

noname350

Yeni Üye
Almayı düşündüğüm bir kamış. Makine olarak exage 3000 sfc karar vermiştim. Ama son yazısı 2012 eylül ayında yazılmış. Memnun mu kalmadı acaba Guru arkadaş, buralarda ise tavsiye eder mi kamışı merak ederim.