Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeni tekne için önerileriniz..

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Akdeniz marine yatçılık
Hasan beyl lede irtibata geçiniz
Antalya’da deneyimlidir aynı zamanda Honda motorları servisidir
Ellerinde tekne olarak bir kaç firma var euroboat,compass,olimpicboat
Hasan akçalıoğlu
05324428087
Showroom da tekneleri yakında incelersiniz

eyyup hikmet

Aktif Üye
Adı
eyyüp hikmet
Hocam Yerliyurt 4.80 boy 1.89 en 420 kilo. Safter 4.80 boy 1.85 en 280 kilo. Bu farkı nasıl yorumlayacağız
Yücel bey kullanılan malzemeden kaynaklanıyordur tahminimce. Safter yanlış hatırlamıyorsam 2 farklı markaydı kardeşler ayrılmıştı galiba yanlışta hatırlıyor olabilir. Poseidon vardı safter ortak üretimi o da çok iyiydi.

Ycl Çlk

Yeni Üye
Adı
Yücel
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yücel bey kullanılan malzemeden kaynaklanıyordur tahminimce. Safter yanlış hatırlamıyorsam 2 farklı markaydı kardeşler ayrılmıştı galiba yanlışta hatırlıyor olabilir. Poseidon vardı safter ortak üretimi o da çok iyiydi.
Evet pio markaya da bakmıştım da pahalıydı galiba. Peki daha ağır olan tekne durur vaziyette daha dengeli olur diyebilir miyiz?

BAŞARAN

Aktif Üye
Arkadaşlar merhabalar. Antalya bölgesinde ikamet etmekteyim ve motoruyla birlikte yeni bir tekne almaya niyetim var. Forumdaki yazıları da okudum başka yerlerden de araştırmalar yaptım. Bir kaç tekne modeli arasında kaldım. Sonuç olarak müsadenizle sizlere bir kaç şey sormak istiyorum.
Alacağım tekne 4-5 metre arası ve konsollu olacak. Fiyat aralığım her şey dahil maksimum 50 bin tl. Genelde balık için kullanmayı düşünüyorum.
1. Araştırmalarımda safterin fiyatının muadillerine göre daha uygun olduğunu gördüm ancak 4.50 modelinde ön tarafta suya gömülme gibi problemler olduğu söyleniyor.
2. Anıl marini öneren çok var ama fiyatı biraz pahalı. Keşke alabilsem. Artı ağırlığı da diğer teknelere nazaran daha fazla olduğu için motoru da biraz daha büyütmek gerekiyor sanırım ki bu da bütçemi çok aşıyor.
3. Kayıksan tekneleri var. Alanya Gazipaşa arasında satış yerleri. Bizzat gttim görüştüm ancak internette ne doğru dürüst bir video ne de yorum bulabildim. Teknenin duruşu ve iç kısmının yüksekliği hoşuma gitti. Burada sizin yorumlarınız çok önemli.
4. Antalyada Saltanat tekne var oraya da gidip sahibiyle uzun uzun görüştüm. Tekneleri çok hoşuma gitti ancak adam 350 kilo bir tekneye kesinlikle 50 hp altı motor önermiyor ve tecrübelerinden bahsediyor. Hal böyle olunca da fiyat katlanıyor. Ancak diğer firmalar 350 kilo tekneyi 9.9 motorla bile satmaya kalkıyorlar. Burada da sizin yorumlarınız benim için çok önemli.
Vereceğiniz cevaplar için herkese ayrı ayrı teşekkür eder iyi günler dilerim.
/

Merhaba Yücel Bey;

Belirttiğiniz bütçeyle sizlere Yerliyurt 460 Balıkçı modelini tavsiye ederim. Ben 20 Hp Mercury ile kullanıyorum, gayet memnunum.

Daha yüksek bir beygir gücü sizleri fazlasıyla tatmin edecektir. 4 Senedir kullanıyorum, sorun yaşamadım, Yerliyurt 460 modelini kullanan kimseden de şimdiye kadar teknesiyle ilgili bir sıkıntı duymadım.

İyi forumlar dilerim.

eyyup hikmet

Aktif Üye
Adı
eyyüp hikmet
Evet pio markaya da bakmıştım da pahalıydı galiba. Peki daha ağır olan tekne durur vaziyette daha dengeli olur diyebilir miyiz?
Yücel bey ağır olan dengeli diyemeyiz maalesef bazı üreticiler ağır olması için teknenin iç kısımlarına mermer tozu ekliyorlar bu da bi çeşit dolandırıcılık aslında. denge, hız gibi tekne özellikleri tamamen mühendislik ile ilgili, iyi firmalar bu tip yapımlarda bunlara dikkat ederken bazı firmalar kopyalama yapıyorlar.
Kullanım ömrü, teknik destek, garanti, denge ve hız gibi faktörlerden yana sorun yaşamamak için kalitesini ispat etmiş markalara yönelmek gerektiğini düşünüyorum.

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Konu benimde takibimde , aldığınız fiyatları paylaşırsanız cok sevinirim. Bende tekne alma modundayim.

Bir arkadasim 4.50 yerliyurt hareket halindeyken livardaki suyun azaldigindan bahsetti kullananlar teyit edebilir mi? 4.50 nin üstünde tercih etmemiz gerekiyormuş

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ycl Çlk

Yeni Üye
Adı
Yücel
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam safterden fiyat aldım. Denizmarketi.com da var fiyatlar. Antalya Alanya da kayıksanla görüştüm. Onların fiyatları da internette sitelerinde mevcut. Viyaboat tekneleri çok hoşuma gitti içime sindi ama adamlara ne yaptıysam ulaşamadım dönüş yapmıyorlar. Sonra denizmotorum.com da viyaboat tekneleri vardı orayı aradım. Ellerinde olmadığını ve viyaboatın zamanında teslimat yapmadığı için uzun bir süre ellerinde olmayacaklarını belirttiler. Daha uygun fiyatlı firmalarla görüştüm ama biraz araştırınca kimse önermedi onları. Kısacası 4.50 bir tekne almaya kalkınca bile az eli yüzü düzgün olsun dersen 50 bini gözden çıkarıyon. Fiyatlar çok fazla geliyor bana. Ucuzu alacak kadar da zengin değilim. Bilmiyorum ne olacak bakalım.

pikrua

Yeni Üye
Adı
candas
Kan Grubu
A Rh Pozitif
selam, bugün yerliyurt 4.70 konsollu modelini teslim aldım. tam kapanmaya ve benim karar değişikliklerime rağmen(renk ve model) siparişte sözleşilen tarihten 1 gün bile sapmadı. mayısını ilk haftası dendi, bugün ayın 7'si. üstüne üstlük dün akşam tente almaya karar verince bağlantılarının montajını yaptılar ve tente bayram sonrası gelecek. ek olarak teknedeki ufak, önemsiz ve üstünde durmadığım bir montaj eksikliğinden dolayı arayıp özür dilemeleri ve hediye göndermeleri inanılmaz.

fiyat konusunda ise safter ve isatek'e göre daha uygun geldi. isatek'le görüştüğümde motor montajı için ücret talep etmişlerdi ancak yerliyurt'ta bir ücret söz konusu değil. safter ise tok satıcıydı, pendik'teki mağazalarına gidip fiyat sorduğumda elime broşürü tutuşturup yazıyor orada dediler. zaten bu rahatsız edici cevap bile safter'den soğumaya yetmişken motorda da market fiyatı neyse o demişlerdi. yerliyurt'ta iskontoyla beraber biraz daha uyguna aldık.

gelelim tekneye. çok deneme fırsatım olmadı ancak tekneye sancak tarafından adımımı attığımda teknenin yatmaması oldukça iyiydi(130 kiloyum). suya indirdikten sonra marinaya gidene kadar sancak tarafında iki kişiydik(yaklaşık 220kilo ağırlık) ancak teknenin dengesi oldukça iyiydi. tekneyi kullandıkça olumlu ve olumsuz yönleri paylaşmaya devam edeceğim.

spearo

Yeni Üye
Sağlıklı günlerde kullanın. Ben de bir süredir ilanlara bakıyorum ama fiyatlar kurlardan dolayı çok yüksek. Bir yanda bağlama sorunu var, her tarafımız boydan boya deniz ama kısıtlı yerler dolayısıyla barınaklar da hava paraları dönüyor.

CPH2043 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aragonit

Yeni Üye
Adı
Barış
Hocam safterden fiyat aldım. Denizmarketi.com da var fiyatlar. Antalya Alanya da kayıksanla görüştüm. Onların fiyatları da internette sitelerinde mevcut. Viyaboat tekneleri çok hoşuma gitti içime sindi ama adamlara ne yaptıysam ulaşamadım dönüş yapmıyorlar. Sonra denizmotorum.com da viyaboat tekneleri vardı orayı aradım. Ellerinde olmadığını ve viyaboatın zamanında teslimat yapmadığı için uzun bir süre ellerinde olmayacaklarını belirttiler. Daha uygun fiyatlı firmalarla görüştüm ama biraz araştırınca kimse önermedi onları. Kısacası 4.50 bir tekne almaya kalkınca bile az eli yüzü düzgün olsun dersen 50 bini gözden çıkarıyon. Fiyatlar çok fazla geliyor bana. Ucuzu alacak kadar da zengin değilim. Bilmiyorum ne olacak bakalım.
Merhaba marinboat a baktınız mı? Bende 4.50 deluxe modeli var. Ancak henüz bir kere kullanabildim o da fırtına vardı sadece marina içinde.