Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeşilköy, Sosyete Pazarında takılanlara sıcak fırsat (fısıltı gazetesi)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TEKNOTURK

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
899
Tepkime puanı
68
Puanları
28
Konum
İstanbul
Aşağıda haberi var. Fısıtlı kısmı ise benden...

Bir yerde okuduğuma göre, LG X130 (netbook) 331TL fiyat ile satılmış. Normalde VatanBilgisayar mağazasında dahi bu fiyat yok. Anlaşılan pazara yakışacak şekilde güzel indirimle belli ürünleri satışa sunarak dikkat çekiyorlar.

Bu fırsata denk gelen elemanlar sadece kişi başı 1 ürün alabilmiş. Normalde 600-700 lira gibi bir fiyatı var bu ürünün.

Yani sosyete pazarına takılan eşiniz, teyzeniz, ablanız varsa ya yanlarına takılın, ya da yerinize yoklatın standlarını :)


Vatan Bilgisayar, İstanbul Yeşilköy pazarında “notebook ve netbook” satışına başladı. Fiyatları 499 TL’den başlayan notebook ve netbook’ları tezgâhına koyan Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan, “Bebelere netbook” diye bağırarak müşteri toplamaya çalıştı. Vatan, “Fiyatlar sadece buraya özel. Günde 10 bilgisayara ulaşırsak pazarda satışı sürdüreceğiz” dedi

Vatan Bilgisayar, notebook ve netbook satışında rekabeti farklı noktaya taşıyarak pazarda tezgâh kurdu. İstanbul Yeşilköy Pazarı’nda üç tezgâhlık alanda Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan iş başına geçti. Hasan Vatan, tezgâhın başındaki ilk gününde ‘Gel ablacım gel, notebook verelim’, ‘Bebelere netbook’, “Gel vatandaş, notebook’a gel” diye bağırarak, pazarı gezenleri ürünleriyle tanıştırmaya çalıştı.

Yeşilköy pazarında iç çamaşırı tezgâhının karşısında satış yapmaya çalışan Hasan Vatan, şöyle konuştu: “Burada leğen satan da var, don satan da amacımız bir tezat oluşturmak. Bu sayede müşterilerin ilgisini çekmek istedik. alışveriş merkezlerinde de giyim mağazalarının ortasında Vatan bulunuyor. Müşteri de bu sayede içeri giriyor. Ama pazarda farklı bir atmosfer, farklı bir görsellik var. Pazarda satış yapma fikri de benim olduğu için çığırtkanlık yapıyorum.”

Fiyatlar pazara özel
Pazara özel bir fiyat politikası oluşturduklarını, mağaza fiyatlarına göre yüzde 20 indirimli sattıklarını belirten Vatan, şöyle konuştu: “Günde 10 bilgisayara ulaştığımız takdirde pazarda satışa devam ederiz. En azından 5-6 bin kişi bu fiyatlara bilgisayar olduğunu görecek. Kâr marjlarının düşük olduğu sektörde fiyatları, rakiplerimize göre iyice aşağıya çektik.”
Bu arada Vatan Bilgisayar’ın, Yeşilköy Pazarı’nda yaptığı tüm satışlarda ürünlerini çevreyi kirleten plastik poşetler yerine, kumaştan yapılan doğa dostu özel alışveriş çantaları kullanıldı. Hasan Vatan, “Bu girişimle tüm esnafa ve pazar ziyaretçilerine örnek olmak istiyoruz” dedi.

netbook trend oldu pazar lideriyiz
Netbookların hem boyutlarından dolayı hem de tasarımlarından dolayı trend haline geldiğine değinen Hasan Vatan, şunları söyledi: “Netbook pazarında da birinciyiz. Notebook taşınabilir ama insanlar alıp masalarının üzerinde kullanıyorlar. Bazı aylar da bilgisayar satışlarından yüzde 45’lik pay aldığı oluyor.”

225 TL’ye 3 tezgâh kiraladı
Yeşilköy’den sonra diğer pazarlarda da yer almak istediklerini belirten Hasan Vatan, “İstanbul ve İstanbul dışında biraz sosyetik pazarlar tercihimiz olacak. Sonra bir bakmışsınız Vatan Bilgisayar bit pazarında notebook satıyor” dedi. Vatan, şöyle konuştu: “Yeşilköy Pazarı’nı seçerek fazla risk almadık. 3 tezgâh kiraladık. Standı 225 TL’ye kiraladık. Pazarlarda bu işi yapanlar varmış. Standı bize kiraladılar. Pazarda tezgâha 27 farklı ürün çeşidinden 45 adet ürün koyduk. Başka modelimizi katalogdan beğenen olursa mağazaya yönlendireceğiz.”

Mert TEMİZKAN - Hürriyet
 

Asi ve mavi

Daimi Üye
Katılım
30 Nis 2010
Mesajlar
1,539
Tepkime puanı
33
Puanları
48
Konum
İstanbul
Adı
Didem
Çok ilginç. Pazarda netbook ha? Dur bakalım daha neler göreceğiz.:)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...