Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeşilyurt-Yeşilköy Balık Avlama ( Son Durumlar )

knngs

Üye
Adı
Kenan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba herkese.. Her sene Yeşilyurt ve Yeşilköyde balık avlamaktayım.. İstavrite değinicem.. İstavrit her sezon Nisanın sonu Mayıs başı gibi Yeşilköy beyaz kayalıklarda başlardı.. Yeşilyurt siyah kayalıklarda ise Mayısın 2.haftası gelince istavrit yapardı.. Bu sene istavrit pek zevk vermedi kimseye.. Hem çok geç başladı hemde tat alamadık.. Özellikle ben Yeşilyurtta istavrite gelirdim.. Bu sene 1 hafta kadar balık yaptı.. Hemde Haziranın 2.haftasına doğru balık başladı.. Bu kadar geç kalmasının sebebini anlamış değilim.. Her sene daha geç başlıyor ve daha az gün balık yapıyor. Şu sıralar ise istavrit kıyıda hiç yok.. Sadece denize açıldığımızda yakalayabiliyoruz. Kıyıya yanaşmıyor.. Bakalım umudumuz yemlide.. Ağustos ayı gelince Zargana,izmarit,yemli istavrit peşine düşecez ondan verim alabilecekmiyiz bakalım..

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
ustam son 2 senedir marmaranın kuzey bölgesinde istavtirden eser yok,bu ayın sonundan itibaren etkili bir zargana akını olucağı kanatindeyim umarım yanılmıyorumdur :rolleyes:

knngs

Üye
Adı
Kenan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Zargana yavruları zaten Yeşilköy civarında var.. Ağustos ayında güzel zargana yapacağına inanıyorum

ozi

Daimi Üye
Adı
Ozan Dağlı
Yokmu arkadaşlar Yeşilköy - Bakırköy taraflarında balık hakkında bilgisi olan. son durum nedir?

knngs

Üye
Adı
Kenan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Şu sıralar Yeşilyurtta Kefal tutanlar var...Tekne ile açıldığımızda yemli kurt ile bolca izmarit ve azda olsa büyük istavrit gelmekte.. Çapari ise sadece açıkta ve az sayıda çıkıyor..Son 1 haftadır yunuslar çok geziniyor bu civarda balık bırakmadılar özellikle istavrit sıkıntısı var.. Sanırım bu aralar zargana başlaması gerekiyor.

Surffishing

Daimi Üye
Adı
Erdal
Sadece İstanbul değil,tüm Marmarada durum aynı.Bandırmada istavridin mayıs sonunda düştüğü Konya boğazında bile şimdilerde tek-tük alınabiliyor.Sanırım istavridide lüfer gibi özleyeceğiz.:(

Poseidon

Yeni Üye
Adı
Francesco Totti
Bakırköy'de el kadar eşkinaları saat kadar isparileri kovalarına atıyorlar, üzülerek yazık diyorum..

erkan85

Üye
Adı
Erkan KÖROĞLU
Bakırköy'de el kadar eşkinaları saat kadar isparileri kovalarına atıyorlar, üzülerek yazık diyorum..
yaparlar dayı yaparlar gelecegını duşunmeyen cok kişi var bir kaç sene sonra onlarıda bulamayınca bakalım ne yapacakalr....

kusursuzbuz

Yeni Üye
Adı
Osman FENERCİ
Dün rönepark ın önündeki sahilde kayalıklardan aradım şansımı, ne yemli ne çapari ne de zargana ipeğinden sonuc alamadım...

knngs

Üye
Adı
Kenan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Evet yaa. Şu sıralar zargana çıkması lazım. O da yok maalesef...