Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yeşilyurt-Yeşilköy Balık Avlama ( Son Durumlar )

knngs

Üye
Adı
Kenan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
---2021 Lüfer Sezonu Güncel Bilgi---

Bu sezon henüz bu bölgede lüfer hareketliliği pek yok. Bilgi kirliliği sonucu yoğun ilgi var. Kayalıklar kalabalık oluyor ama 50 kişi kayalara geliyorsa 3-5 kişi lüfer alıp dönüyor. Bazen balık alan kişi/kişiler gittiği gün 3 tane 4 tane lüfer alıyor. Harika lüfer yapıyor, yıkılıyor ortalık diye gaza getiriyorlar.

YunusEmre68

Yeni Üye
Adı
Yunus Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Yeşilköy balık durumu hakkında bilgi sahibi olan varmı ?

cosmic-c

Aktif Üye
Adı
Cosmic
Akşam ezanına doğru açıktan uzak atışlarda çapari ile istavrit alabilirsin.
Ancak dip çok yosunlu olduğu için gerekli aksiyon yapılamıyor bu yüzden de bir,iki nadiren de üçlü balık ancak alınabiliyor.Boylar limitler dahilinde.
rastgelsin.

emreaktas

Üye
Adı
emre aktaş
Dün Yeşilyurt Yeşilköy arası spin ile dişli yokladım. Çok umudum yoktu asıl amaç hava almak ve yakındaki meraları öğrenmekti. Yeşilyurt sahile girince ilk denk gelinen kayalıklarda tahminimden fazla sayıda spinci vardı. Ben de geçtim aralarına, tam akşam suyu zamanı. Balık alan görmedim, rüzgar olduğu için mesafeli atmak sıkıntı. Kayalıklar pek rahat atışa imkan vermiyor ve dip çok yosunlu olduğu için çok uzatmadan yürüyüşe devam ettim. Birkaç yüz metre ileride yemli deneyenler vardı onlara yakın atış yapmaya başladım. Şartlar çok müsait olsa da yarım saat boyunca vuruş olmadı, yemcilerde de hareket yoktu. Devam edip sonraki kayalıklara ulaştım, 15-16 kişi aynı dar alanda yemli deniyordu. Üzerinde oltacı yazan bir kayanın etrafında toplanmışlardı. Atçek yapmadım bir süre onları izledim, heyecanlanıp tasma yapanlar oldu ama yemlerinde herhangi bir ısırık olan görmedim.