Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yeşilyurt-Yeşilköy Balık Avlama ( Son Durumlar )

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında knngs tarafından paylaşıldı.

1. knngs

knngs Üye

Dün gece ben sabahladım 5 e kadar attım. 21:30 gibi 1 kere vurdu kaçırdım, gece 03:00 civarı 1 kere daha vurdu onuda alamadım malesef. Aynı saatlerde Yeşilköy beyaz kayalığın oradan sarıkanat yakalayan oldu o kadar. Başka yakalayan yoktu.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Apple

Apple Yeni Üye

Bu gun yeşilköye gitmeyi düşünüyorum hava kararmadan.Acaba nerde ne çıkar nereye gitmeliyim bir tavsiyeniz olurmu?

4. BİROL

BİROL Daimi Üye

Kayalıklardan çinekopa yemli atabilirsin.

5. mrtsezal

mrtsezal Daimi Üye

arkadaşlar bu sene yeşiköy de çinekop lüfer yapmadı...yani henüz erken ,biraz hava ısırsın...soğuktan yaprak yemi takarken parmaklarımız donsun...balık o zaman başlayacak...tek tük cinekop alan var şuan ,ama tat vermıyor....haftaya gidersem av raporumu paylaşıım...herkeze rastgelsin.............

6. nit

nit Yeni Üye

lüfer yok, zargana dışında kıyıdan ne tutabilir peki?? ben havanın soğuyacağını sanmıyorum aralık ortasında soğuyacaksa da yani...

7. Emre

Emre Aktif Üye

Malesef bu sene istavrit te yapmadı kıyıdan tekne ile alanlarda epey derinde yakalamak zorunda kaldılar balığı. Bu sene bir tek zargana yüz güldürdü yeşilköyde.. Zargana avı yapılabilir gündüz havalar kasım ayında müthiş ılık gitti gece ayazlarıda suyu balığın tamamen çekilmesi gereken dereceye indiremedi henüz. Ama kıyıda balıksızlık var bu sene yeşilköy adına ne istavrit nede lüfer yapmadı. Bundan sonra da pek birşey çıkmaz. Boğaz avcılığını tavsiye ederim. Nisan ayının sonuna kadar Yeşilköyde bir şey bulamazsınız. Belki bir kaç parça zargana.

8. nit

nit Yeni Üye

valla öyle olacak gibi, teşekkürler.

9. knngs

knngs Üye

Yeşilyurt ta sabırsızlıkla yeni sezonu beklemekteyim. Her geçen sene balıklar azalmaya devam ediyor. Bu durum çok kötü. Çünkü bu sene de aynı şey mi olacak düşüncesi var. İnşallah Nisan ortasında İstavrit görülürde yüzümüzü güldürür. Geç başlar ise bu sene de umut yok gibi. Bekleyip göreceğiz.

10. mrtsezal

mrtsezal Daimi Üye

kendımı bıldım bılelı yeşilköyde balık tutarım,35 yıldır yeşilköyde oturuyorum, yaptığım gözlem ve teccubelere dayanarak bu sene lüfer yapmayacağını gecen seneden tahmin etmiştim ve ne acıdırki yine tahminim doğru çıktı,gelecek sene içinse söyle söyleyebilirim,tabi bu benım gözlemlerım doğrultusunda bir tahmin.........bol mıktarda sarıkanat yapacağını düşünüyorum,
    iyi avlar herkeze......

11. knngs

knngs Üye

İnşallah dediğiniz gibi olur.. İstavritte inşallah bol yapar bu sene. Önlemler de önemli bu konuda. Ataköydeki Ayamama deresi için arıtma yaptılar. Acaba düzelme sağlar mı bu yaz için o konuda da tereddütlerim var bu sene. Zargana ise yüzümüzü güldüreceğinden eminim. Geçen yaz çok güzel çıktı.

Sayfayı Paylaş