Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Youtube Videolarina Abone Olalim Birbirimizi Destekleyelim

semmelweis

Daimi Üye
Adı
cüneyt
Turna balığını tutmak çok zevkli ama yemek bana zor geliyor kılçıkları yüzünden...o yüzden bir kaç yıl önce avlamayı bıraktım...gene de videoları izlemek güzel oldu,anılarım canlandı...kanalınıza abone olmuş muydum?kanalınızın linkini koyar mısınız?

semmelweis

Daimi Üye
Adı
cüneyt
Oldum olmasına da hala 22 abone yazıyor...onu anlamadım..

Mektupla

Daimi Üye
Bu da benim havuz oyuncağından yaptığım balık makinam

Paylaşımınız için teşekkür ediyorum...
1 saatlik bekleme süresinde DIY Kontiki Balık Tutma Makinesinin pervanesi çalışmayı sürdürdü mü ?

semmelweis

Daimi Üye
Adı
cüneyt
Paylaşımınız için teşekkür ediyorum...
1 saatlik bekleme süresinde DIY Kontiki Balık Tutma Makinesinin pervanesi çalışmayı sürdürdü mü ?
Hayır sayın mektupla...tam şarjda 30 dakika çalışıyor , sonra şarj bitiyor ve duruyor...1 saati makina dürduktan sonra beklemeye başlıyoruz..DIY kendin yap anlamında bir kısaltma olduğu için kullandım..

Mektupla

Daimi Üye
Hayır sayın mektupla...tam şarjda 30 dakika çalışıyor , sonra şarj bitiyor ve duruyor...1 saati makina dürduktan sonra beklemeye başlıyoruz...
Teşekkür ediyorum...
DIY Kontiki Balık Tutma Makinesinin, kontrol edebildiğiniz bir dümeni var mı acaba ?

semmelweis

Daimi Üye
Adı
cüneyt
2 dümeni var...1cisi kuyruğa bağlı ip ...yakın mesafedeyken ipi çekip salarak kontiki ye yön verebiliyorsunuz...2cisi pasif dümen...yani kuyruk kısmındaki kırmızı top..kontiki biraz uzaklaştığı zaman dalgalar kuyrukta bulunan topa çarptıklarında öne göre çok daha hafif olan arka kısmı kıyıya döndürerek motorun bulunduğu burun kısmının açık denize bakmasını sağlıyor...daha da uzaklaştığında ise çektiği takımın ağırlığı kuyruk kısmını arkada tuttuğundan kendiliğinden açığa gidiyor..

Mektupla

Daimi Üye
2 dümeni var...1cisi kuyruğa bağlı ip ...yakın mesafedeyken ipi çekip salarak kontiki ye yön verebiliyorsunuz...2cisi pasif dümen...yani kuyruk kısmındaki kırmızı top..kontiki biraz uzaklaştığı zaman dalgalar kuyrukta bulunan topa çarptıklarında öne göre çok daha hafif olan arka kısmı kıyıya döndürerek motorun bulunduğu burun kısmının açık denize bakmasını sağlıyor...daha da uzaklaştığında ise çektiği takımın ağırlığı kuyruk kısmını arkada tuttuğundan kendiliğinden açığa gidiyor..
Teşekkür ediyorum...