Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yurt dışından, Surf kamış ve surf makinası alacağım tavsiyesi istiyorum ( bütçe: 1000 usd )

Cabarov

Aktif Üye
Adı
Orhan cabarov
İyi forumlar.
Plat sitesinden, surf kamışı ve makinası alacağım ne alacağıma karar veremiyorum lütfen yardımcı olun, almışken en iyilerini almak istiyorum, uzun seneler kullanacağım temiz bakacağım.

Öncelikle bütçem 1000 dolar.
- surf makina ve kamışı arıyorum.
- Denizde avlanıyorum.
- gerçek yemle avlanıyorum, olta çoğu zaman elimde oluyor. Balığın vurmasını hissederek avlanıyorum.

Beyler, bütçemi yüksek tuttum en iyisini almak istiyorum siz değerli hocalarımdan tavsiye istiyorum.
Eğer mümkünse önerdiğiniz kamış ve makina modellerinin plat sitesindeki linki de koyarmısınız ?

Teşekkür ederim.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Super Aero Fliegen SD veya Power Aero Fliegen TD

Son düzenleme:

setacom

Aktif Üye
Adı
Cenk İÇİNGİR
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Shimano power aero Fliegen makine (Yurtdışı fiyatları uygun.Türkiye den tavsiye etmem)
Shimano Super Aero Technium tbxh kamış olabilir. (SAS balıkçılıkta en son gördüğüm 900TL idi)
Bu ikili ile Av yapamayacağın yer kalmaz

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Bakıyorum bütçe 1000 liradan 1000 Dolara çıkmış ;)
Bütçeyi artırabildiysen çok iyi, senin için daha iyi olacak.
Makine ağırlık önemli değil dersen Power Aero Fliegen TD çok iyidir. Güç ve mesafe bir arada. Olta elimde olacak demişsin, biraz ağır olacak ama kamışı mümkün olduğunca hafif tutarsan takımı bu şekilde balanslamış olursun.
Tuttuğun balıklar çok büyük olmuyorsa ve kalama açman gerekmiyorsa SA Fliegen de alabilirsin, oldukça hafif ve maksimum mesafe atışlar yaparsın.
Daiwa Surf Basia 45 QD de güzel makine, hoşuna gittiyse onu da değerlendir, hem hafif te .
Kamış olarak da benim Platta gördüğüm Shimano Surf Custom vardı, kamışla ilgili hiç bilgim yok ama kullananlar varsa burada bilgi paylaşımında bulunabilirlerse iyi olur. Bir ara @ashraf kullanmıştı, konuyu görürse belki yorum yazabilir.
Aslında kamışı buradan alsan daha iyi olurdu görerek alırdın, Poetica'yı @senihcan ile görüş istersen, çok güzel rapala kamışı ama yemliye gelir mi bilemiyorum.

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Makine ağırlık önemli değil dersen Power Aero Fliegen TD çok iyidir. Güç ve mesafe bir arada. Olta elimde olacak demişsin, biraz ağır olacak ama kamışı mümkün olduğunca hafif tutarsan takımı bu şekilde balanslamış olursun.
Tuttuğun balıklar çok büyük olmuyorsa ve kalama açman gerekmiyorsa SA Fliegen de alabilirsin, oldukça hafif ve maksimum mesafe atışlar yaparsın.
Daiwa Surf Basia 45 QD de güzel makine, hoşuna gittiyse onu da değerlendir, hem hafif te .
Kamış olarak da benim Platta gördüğüm Shimano Surf Custom vardı, kamışla ilgili hiç bilgim yok ama kullananlar varsa burada bilgi paylaşımında bulunabilirlerse iyi olur. Bir ara @ashraf kullanmıştı, konuyu görürse belki yorum yazabilir.
Aslında kamışı buradan alsan daha iyi olurdu görerek alırdın, Poetica'yı @senihcan ile görüş istersen, çok güzel rapala kamışı ama yemliye gelir mi bilemiyorum.
Hocam Poeticayı ben yemlide ve çaparidede kullanıyorum :) Uç parçası gayet hassas kıraçaları bile güzel hissettiriyor. Bende teleskopik okuma makairada var . Yemlide ondan bile daha verimli oluyor poetica . Balık vuruşlarını çok iyi ayırt edebiliyorsun rüzgarlı havalarda . Tabi ben ip misina kullanıyorum belki onunda etkisi vardır :) Makina olarak bence fligen alın veya japonyadan daiwa tournement surf 45 qd getirtin . Şundan doalyı diyorum bütçeniz varken alın basia alsanız daha sonra o tournement içinizi kemirecek :D Ama Fligende gayet canavar makinedir . Shimano surf custom benim bir arkadaş kullandı 120 gr atışta kırıldı ama kamışın parçada hata olduğu sonradan anlaşıldı ama şahsen ben Türkiyedeki shimano kamışlara güvenemiyorum ya da benim şassızlığım bu zamana kadar kullandıklarım hep şansıma sıkıntılı geldi . Güvenip alınabilecek benim için tek mantıklı shimano kamış surf leader , teleskobik olarak aspireıda çok öven var ama kullanmadım .

Cabarov

Aktif Üye
Adı
Orhan cabarov
Herkesin yorumunu büyük heyecanla okuyorum. Çok hevesli ve heyecanlıyım bu hissi eminim hepınkz yaşamışsınızdır :)

Bütçeyi artırdım, almışken hakkını veriyim gözüm arkada kalmasın diye :)

Makına olarak 2 makina arasında kaldım.

Shimano POWER AERO FLIEGEN TD Surf Fishing Reel
Ve
Daiwa basia 45 qd
Bunlar arasında kaldım, kamış olarak da henüz ne alacağıma tam karar veremedım, ama poetica, surf lander-leader ve daiwanın kamışı arasında kaldım.

Oltayı elımde tutmak benı yoruyor, genelde sahilde oturup, oltayı kucağıma kuyup, parmağımla misinayı tutuyorum.

Cabarov

Aktif Üye
Adı
Orhan cabarov
Beyler sayenizde kamış ve makına seçeneklerımı daralttım, tek tek makınana ve kamış başlıklarına aralarında kaldıgım modellerı sorup öylede bu işi bitireceğim inş. :)