Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Zargana Balığı ve Av Teknikleri.

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında onder tarafından paylaşıldı.

1. Emir Şengezer

Emir Şengezer Daimi Üye

Sıcaktan bunalan İstanbul halkı bizim sahile hücum etmiş. Onların arasından gönderdim topu ama ne yiyen oldu ne kovalayan.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

resmen zargana sezonunu acmış bulunuyorum cok iri zarganalar var :)

4. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

zargananın en kral yemi gümüştür.

5. BİROL

BİROL Daimi Üye

1 ay önce silivri tarafınada denizde görmüştüm ama yakalama için herhangi bir aksiyonda bulunmadım.Zaten lüfere yem yapmak harici yakalayıp tüketmiyorum.NAdiren fosfor oranının çocukların gelişiminde önemli rol oynadığı için birkaç taneyi çocuklarıma yedirmek için tutarım.
    En sevdiğim yöntem ise spin kamışla çok hafif zargana topuna bağlı 0,15 mm misinalı tek iğne ile yapılanıdır.Kamış spin ve misina ince olduğundan inanılmaz keyif veriyor..

6. trakonya79

trakonya79 Daimi Üye

7. İyikalplibalıkçı

İyikalplibalıkçı Yeni Üye

8 no vmc iğneye 0.15 kaliteli misina bağlanır, beden 1.70 kadar verilir ve zargana topuna bağlanır. Topun aşağıya salınım verip bedene dolanmaması için alt bağlantı halkasına kıstırma kurşun monte edilmesi, yada bölgede levrek olma ihtimali var ise o dediğim yere çarpma iğnesi bağlanması faydalıdır. Çarpma iğnesinden sebep pup-up gibi davranacak olan şamandıraya levreğin tepkisidir. Zargana peşindeyken levrek almanız pek tabiki mümkündür.

En iyi yeme gelince, zargana hareket eden ve parlayan her şeye ani saldırıda bulunur, kısa süre yemi takip eder ve saldırır. Yemin hareketli kımıl kımıl olması esastır. Teke,kayakurdu ve kendi etinin kuyruk altı idealdir. suda kıpraşıcak biçimde iğneye monte edilmelidirler.

İstanbul ve çevresinde Ekim ortasına kadar sürecek olan zargana avı zamanı bu ay başı itibarı ile başladı. Tüm avcılara bol şans dilerim.

ALEKSALP bunu beğendi.
  8. cogito74

cogito74 Aktif Üye

sormak istedigim su : eger elimizde sayilan yemlerden yoksa bulmasi kolay olmasi acisindan cok ince serit gibi kesilmis dana eti takilsa acaba is yaparmi sonucta rengi kaya kurduna benziyor yogunluguda ayni acaba is yapar mi ? yakin zamanda denemeyi dusunuyorum. yani tavuk etine tamah eden baliklar sonucta denize dusen memelileride tuketen baliklar acaba dana eti yerler mi soyle bonfilelik kirmizi kismindan ince seritler seklinde??
    denemis olanlar var mi acaba?

9. onder

onder Aktif Üye

Biraz maliyeti yüksek olmakla beraber :) olur.

10. Murat BİLGE

Murat BİLGE Aktif Üye

Paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler.

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

hiçbirşey bulamazsanız midye kenarındaki kahverengi şeridi takın.Bunla 1 tane tutsanız , tutulandan kuyrukaltı yaparsınız.
    Zargana yemi takip eder ve beğenmezse döner gider. O yüzden takip varsa
    dümdüz sarmak yerine fasılalı sarın.Minik "ES"ler verin.hafif vurdurarak çekin ve zarganayı deliye çevirin.dayanamayıp saldıracaktır.

Sayfayı Paylaş