Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zargana için sahte önerisi

Fisherman33

Yeni Üye
Adı
Arda
Selam arkadaşlar bugün saat 8.40 gibi Anamur Ören burnunda yaklaşık 50 60 tane zargana kıyıya akın etti fakat hiç birimizin jig ine veya su üstüne gelmedi bir kaç vuruş oldu ama almadı bu yüzden yeni sahteler almayı düşünüyoruz tavsiyeniz var mıdır Jig ve Su üstü için
.
Not:Anamur/Ören kıyıda sabah saatlerinde Zargana 10-12 arası da bolca balon ve kuzu çıkıyor

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ağız yapısı itibari ile zarganayı ipekle yada Toplu sistem yaparak fileto sardalye ile avlamak daha verimlidir diye düşünüyorum.

mehmett23

Üye
Adı
MEHMET TİMUR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
savagear turkis zebra mix 14 ya da 8 gr deneyebilirsiniz 60 liraya 3 jig ve marka kendini kanıtlamış. Decathlonda 10 gr sardine jigler var hologramlı 10-15 tl ben aldım istanbulda pek jig kullanmadığımız için avcılık hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Ama bence sonuçta jiglerin şekli genelde aynı yani esas olayın aksiyon olduğunu düşünüyorum. Bu arada bu jiglerde de vuruş alıp balık alamazsanız sorun sizde değil çünkü ağız şeklinden dolayı zor takılır.(üçlü iğneyi çıkarıp aynı halkaya 2 tane tekli (single) iğne takablirsiniz olasılığı % 50 civarında arttırır.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Zargana genelde temiz su ve güneş varken daha çok av veriyor. Yani bu benim gözlemim tabi. Jigle avlamak çok keyifli. Ben 20 gr sardalya rengi Decathlon da satılan caperlan marka jigleri kullanıyorum. Aksiyon olarak peşpeşe 1 jerk 1 sarım şeklinde su üstüne yakın yüzdürmeye çalışıyorum. Genelde zargananın çene altından saplanıyor. Jigin üzerindeki üçlü iğne yeterli. Asist yok.

TevfikG.

Yeni Üye
Adı
Tevfik G.
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba, Major Craft Jigpara Micro Slim Hara Glow Kibinago ve Savage Gear Slim Minnow Jig Flash Minnow renklerini denemenizi tavsiye ederim.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
LRF tarzı jiglerle deneyebilirsiniz.
İğneler keskin olmalı. Malum ağzı küçük ve oldukça da sert.
Meraklı balıklar olduğu için genellikle orasından burasından yakalanırlar jiglere ki eğer alıkoymayı düşünmüyorsanız jigle avlanmayın derim.
Top arkasına takılan 1 kulaç civarı ince misinaya sinek iğne bağlayıp yemleyerek (zarganalar büyükse iğne de büyüyebilir) deneyebilirsiniz.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Alternatif olarak gezer şamandıra arkası tek iğneye canlı teke/karides takın. Karides görevini fazlasıyla yapacaktır. Bizim bölgede (Fethiye) ölmeyi unutmuş azman zarganaları bu yöntemle onlarca yakaladım.IMG-20201124-WA0001.jpegIMG-20201124-WA0005.jpg

okimil

Yeni Üye