Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

zipkin secimi

yamaNsck

Yeni Üye
Adı
yaman sucak
Kan Grubu
A Rh Negatif
oncelikle hepinize merhabalar yaklasik 4 senedir babamla beraber zipkinla daliyorum daha once hic zipkin kullanmadim ancak kullanirken hep babami izledim bu sene 15 yasima girdim ve kendi zipkinimi almak icin babama sordum ve izin verdi faha yeni basliyicagim icin cok buyuk olmayan veni zorlamayacak bir zipkin almayi dusunuyorum aklimda oceanus pro 60 var sizce yeni baslayanlar icin uygunmudur? hepinize iyi aksamlar...

Btc78

Aktif Üye
Adı
Burak Çakır
Bütçeni kasarak en iyisini al, dalış işi şakaya gelmez. Takılan şişi çıkarırken kelebek elime girmişti, 2 saniyede boşalan kan ile bayılma noktasına geldim. Karadayım bişey olmadı, suda olsam sonu kötü olabilirdi. Yeni başlıyorum kısa olsun mantığı hatalı, sorduğun zıpkın 60 cm galiba en az 90 lık ve dengeli olsun. Decathlon da bazen anlamsız indirimler oluyor, takip et orayı da.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
oncelikle hepinize merhabalar yaklasik 4 senedir babamla beraber zipkinla daliyorum daha once hic zipkin kullanmadim ancak kullanirken hep babami izledim bu sene 15 yasima girdim ve kendi zipkinimi almak icin babama sordum ve izin verdi faha yeni basliyicagim icin cok buyuk olmayan veni zorlamayacak bir zipkin almayi dusunuyorum aklimda oceanus pro 60 var sizce yeni baslayanlar icin uygunmudur? hepinize iyi aksamlar...
Avlandığın bölge yapısı önemli zıpkın seçimi için. Taş altı avları için durum farklı, agaşon için farklı vs. Bir çok kriter var.
Şu videoyu izlemeni öneririm:

erkanenginn

Aktif Üye
15 yaşımdayken 90 lık yılmaz tüfeğim vardı . sana tavsiyem apnea rebel açık kafa 90 lık zıpkın al ve kullan. her amaca uygun çok yönlü bir zıpkın hem senın gıbı yeni başlayanlar için hemde kara kıyı ve 0-5 mt. agaşon av tekniği için uygundur. açık kafa zıpkın olmasına dikkat et. açık kafa zıpkın kombınasyonlarında güldiken şiş kullanılır ve zıpkın lastıklerıne ip palamut uygulaması yapılır. burdaki en önemlı nokta ne peki ip palamut olması bunun en guzel yanı nedır oncelıkle emnıyet ve el parmak yaralanmalarında metal palamut gıbı hasar vermez . petal palamut kullanıpta parmagını koparma derecesıne kadar yaralanmayan zıpkıncı yoktur ve cok tehlıklıdır. ikinci onemlı noktası nedir peki . sessizlik. tetik mekanizması atış esnasında metal palamutun şişin üzerinden sürterek gider vu buda ip palamuta oranla çok ses cıkartır. apnea rebel 90 lık tavsıye ederım

Btc78

Aktif Üye
Adı
Burak Çakır
Apnea rebel 90 fiyat performans ürünüdür ama çıkabilirsen bir tık üste çık. Omer Cayman al diyecektim fiyatlar uçmuş😱