Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

06-04-2014 Turna avı. (dikkat Adrenalin ve trofe icerir)

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Arkdaşlar merhaba herkese iyi forumlar,

Malumunuz Dişli avları verimsiz geçiyor,sıfır çekmekden bıktık,

boğazda 150-200grm ve akıntı ile akşama kadar boğuşup boş kova ile defalarca eve döndüm,çok kötü bir sezon oldu benim adıma,

Turna sezonunun açılması ile birlikde güzel bir tatlı su avı yapmak farz olmuştu,

aslında benim niyetimde yine tatlı su avı yok idi ama 3'e 1 kalınca mecbur bende çoğunluğa ayak uydurmak durumunda kaldım,

cumartesi akşamında planlar yapıldı pazar sabah 06.30 da 4 arkadaş yola çıkıldı,

yol üzerindeki bir börekçide araç park edildi sabah taze çaylar eşliğinde kahvaltı yapıldı,

ihtiyaçlarımız erzağımız mangallık malezemelerimiz,çayımızı şekerimiz alındı :)

lakin Güne biraz şanssız başlamış idik tüm hafta ılık giden hava pazar günü bozmuş hava kapatmış ılık esen lodos yerini soğuk poyraza bırakmış idi,

uzun lafın kısası oltalarımız birleştirldi atçekler yapıldı çaylar demlendi,kanat ve butlar kızartıldı :)

malum tatlı su avlakları çok çabuk erozyona uğrayan avlaklardır,oltamıza gelen tüm balıkları en askari zarar ile inciltmeden resimleyip tekrar göle iade ettik,

balıkları saldıkda başımız göğemi erdi ?

Tabiki hayır ama emin olun balığı suya iade ederken alınan haz hiçbirşeyle kıyaslanamaz,

av süresince bir çok turna oltamızı ziyaret etti,ilk turnayı furkanın oltası ile ben kandırdım tahmini 45cm gelen turnayı hemen saldık,o ara çay demlemek için ateş yakan oktayın yemli oltasına (canlı yem) bir vuruş oldu şamandrası gözden kayboldu :D hemen Furkan 4.20 Nexave kamışa sarılıp balığı tasmaladı,Tam zamanında kalama ayarı yapıp belkide turnanın kaçmasına engel oldu,

Furkan ve oktay sayesinde bu güzel videoyu çekip sizlerle paylaşma şansı bulduk,organizasyon sorumlumuz,Serkanında hakkını yememek lazım saolsun varolsun evimizden alıp tekrar adrese teslim yapıyor hep ne desek hakkını ödeyemeyiz,

avımızda buyuk turna hariç diğer balıklar sahte kandırıcılar ile avlandı,

çok fazla uzun uzuna yazacak bir raporum yok aslında,

klasik bir turna avı raporu idi bu,

çektiğimiz videolarda bu av günümüzü ölümsüzleştirdi,

avımızı istanbul avrupa yakasında Terkos civarında Avlakda Gerçekleştidrik,

Sabah avlağa vardığımızda,jandarma aracını görünce bayağı şaşırdık,jandramayı gören bazı oltacılar hemen pılını pırtını toplayıp bölgeden kaçtılar,her aracın her olta atanın yanına gelip kimlik kontrolü yaptılar,saolsun varolsunlar.

Kazasız belasız bir av günü geçirdik,

Akşam evimize dönerken kovamız yine boş idi ama,yüzümüzde Gülücük,zihinlerimizde çok güzel anılarla dolu bir gün var idi,

Herkese bereketli bir sezon diliyorum,

Tekrar üstte yazdığımı yinelemek istiyorum,tatlı su avlaklarımız çok çabuk Erozyona uğrayan narin canlılar ile dolu,tatlı su avcılığı yaparken Lütfen elimiz herdaim Vicdanımızda olsun,

herkese iyi forumlar.

Videoların açamayan Arkadaşlar hemen altdaki linke tıklayıp programıcığı (ultrasurf) masa üstüne indirip,çalıştırdıktan sonra linki yenileyip videoları izleyebilirler,(DNS ayarları ile uğraşmanıza gerek kalmaz)
https://ultrasurf.us/download/u.zip

Youtube Link:Trofe Turna avı - YouTube

Video-1

Youtube Link: https://www.youtube.com/watch?v=2hpR8wtGYjs

Video-2

Youtube Link: https://www.youtube.com/watch?v=TaI0eTXq8Fg

Video-3

Video-4

Youtube Link:Furkan Turna-1.mov - YouTube

Video-5

Youtube Link:Oktay Turna iade.mov - YouTube

Video-6

Youtube Link:Furkan Turna iade.mov - YouTube

Video-7

Youtube Link:Turna iade.mov - YouTube

Video-8

Youtube Link:https://www.youtube.com/watch?v=qX3U6GTMbb0

Video-9

Moderatör tarafında düzenlendi:

frenist

Daimi Üye
Adı
Cihan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bekliyoruz bakalım :)

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Escarpen

Üye
Adı
faruk
Kan Grubu
A Rh Pozitif
aynen heycan verdin valla özkan naptın böyle

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Merhaba birazdan resim ve videoları yukleyeceğim :D

Güzel bir gün oldu tüm ekip için kazasız belasız bir av oldu,oltamıza gelen balıkları askari zarar ile geri saldık hiç balık alıkoymadık .

harbyteam

Daimi Üye
Adı
ahmet
Kan Grubu
A Rh Negatif
Merhaba birazdan resim ve videoları yukleyeceğim :D

Güzel bir gün oldu tüm ekip için kazasız belasız bir av oldu,oltamıza gelen balıkları askari zarar ile geri saldık hiç balık alıkoymadık .
abi hadi..
trt bu kadar bekletmiyor maç özeti için yaw :D :D :D

trakonya79

Daimi Üye
Adı
Özkan Yazıcı
Arkadaşlar resimleri yükledim,

aslına bakılırsa pek resim çekmedik;

asıl videolar bomba onları yüklemek biraz uzun sürüyor upload ediyorum. :harika:

eylmz

Daimi Üye
Özkan hocam gercekten trofeyi almışsın tebrik ederim cok guzel bir av olduğu her halinden belli oltan boş kalmasın :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi